BitKan(KAN) Nedir? Arkasında Kimler Var?

 • Kriptobi
 • Kasım 23, 2019
 • 0
 • 292 görünümler
bitkan koin

BitKan kripto projesi, Bitcoin çatısı altında veri ve alışveriş platformu olarak bilinmektedir. İçeriğimizde son dönemlerin dikkat çeken projesi olan BitKan hakkında bilmeniz gerekenlere göz atabilirsiniz.

BitKan Nedir?

BitKan.com web sitesi ile faaliyet gösteren BitKan, 2103 yılında kurulan bir Bitcoin ticaret platformudur. BitKan 2016 yılında Bitman önderliğinde A Seri 1.6 milyon dolar yatırım almıştır. Günümüzde BitKan, bir Bitcoin alım satım uygulaması, OTC ticaret, web tabanlı alım satım ve diğer Bitcoin servisleri olarak hizmet vermektedir.

BitKan, sahip olduğu uygulaması nedeniyle Çin piyasasında daha popülerdir. Bu uygulama, kullanıcılarına tam alım satım hizmeti tanır. Aynı zamanda, uygulama cüzdan görevi de görmektedir. BitKan’ın yönetim kadrosunun büyük kısmı, Çin elektronik devi olan Huawei’den gelmektedir.

BitKan Özellikleri

BitKan’ı diğer platformlardan ayıran özellikleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Kolay, Tek Tıkla Alım Satım: BitKan WeChat, AliPay gibi ödeme yöntemlerini desteklemektedir. Bu anlamda, tüm alım satım işlemlerini dakikalar içerisinde gerçekleştirmeniz mümkündür.

Güvenli Depolama: BitKan platformunun kurucu ekipleri, daha önce Fortune 500 şirketleri için çalışmıştır ve bu anlamda, güvenli cüzdan ve depolama konularında 10 yıldan fazla bir deneyime sahiptirler. Gerçek zamanlı veri yedekleme, çoklu antivirüs koruması ve güvenli, eksiksiz risk kontrol stratejileri platformun başlıca özelliklerindendir.

Düşük İşlem Ücretleri: BitKan, %0 üretici ücreti ve % 0.3 alıcı ücreti esasında çalışmaktadır.

Mobil Destek: BitKan, Android ve iOS platformları için geçerli olan mobil uygulaması ile tüm işlemleri bir çatı altında toplar ve böylece kullanıcılarına kolaylık sağlar.

BitKan Mobil Uygulaması

BitKan platformunun en büyük avantajı, mobil cihazlar üzerinden kolayca alım satım işlemleri yapmaya olanak sağlamasıdır. BitKan mobil uygulaması, Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar için geçerlidir. Bu uygulamayı, Bitcoin cüzdanı, OTC alım satımı ve piyasa veri ve haberleri için kaynak olarak kullanabilirsiniz. BitKoin mobil uygulamasının temel özellikleri şunlardır:

 • P2P pazarında Bitcoin alım ve satımı yapmak,
 • Bitcoin cüzdan özelliği nedeniyle Bitcoin almak satmak ve depolamak,
 • Tüm dünyadaki gerçek zamanlı fiyat tekliflerini incelemek,
 • Fiyatları ayarlamak ve kısa sürede bildirim almak,
 • Kripto para birimi ve blockchain piyasasından gelen haberleri izlemek,
 • Madencilik makine karma oranlarını izlemek,
 • Madencilik makinenizin olağan dışı çalışması durumunda bildirim almak,
 • Anlık karma oran bilgilerini almak için maden havuzunuzun API’sini kurmak.

BitKan Platformunun Arkasında Kimler Var?

BitKan, 2013 yılında platformun şimdiki CEO ve kurucusu olan  Leon Liu ve diğer kurucuları olan Edward Lu, William Tang ve Fanny Yu tarafından piyasaya sürülmüştür.

Leon Liu, Fortune 500 şirketinin eski yöntecilerindendir. Ayrıca Çin’in ilk dijital para girişimcisi olarak da bilinmektedir. Edward Liu da Leon Liu gibi Huawei’ye ait olan Fortune 500 şirketinin yönetim kurulu üyelerinden biriydi.

BitKan, Shenzhen, Çin merkezlidir. Şirkete göre, BitKan, Çin endüstrisinde en fazla kullanıcıya sahip olan platformdur.

KAN Tokeni

BitKan projesinin piyasaya sürmüş olduğu token, KAN adını almıştır. Piyasaya kesin olarak 10 milyar KAN sürülmüştür ve bu token Etherum ERC 20 standardına uyum göstermektedir. KAN’ın kar payı, çoğunlukla ödeme, alım satım komisyonlarından ve üyelik ücretlerinden gelmektedir.

BitKan şu an için çevrimiçi bir platformdur. Proje ekibi, son zamanlarda merkezsiz bir kripto para birimi esaslı ödeme topluluğu olan ‘K Site’ üzerinde çalışmaktadır.

Dağıtımı

Toplam Tedarik: 10 milyar

Piyasadaki token miktarı: 5.125.000.000

Token fiyatı: 1 ETH = 113636 KAN

BitKan Cüzdanı ve İşlem Gördüğü Borsalar

BitKan cüzdanı, BTC, BCH, ETH, QTUM, DASH, SAFE  gibi kripto para birimlerini desteklemektedir. BitKan uygulamasının son güncellenmesinden sonra ise yukarıda da belirttiğimiz gibi ERC20 standardı ve Bitcoin temelli diğer özellikleri de benimsemiştir. Projenin Community Wallet konsepti, ödemeler için daha ekolojik bir düzen sunmaktadır.

BitKan( KAN), Etherum blokchain’e dayanan ERC – 20 tokenidir. Şu an piyasada 3 milyon KAN bulunmaktadır ve 10 milyon KAN arzına sahiptir. Bunun haricinde, KAN 5 ünlü borsada işlem görmektedir. Bunlar; Huobi Global, OKEx, ZBCOM, BitMart ve CoinEx şeklindedir.

BitKan İstatiği (23.11.2019 Tarihine Göre)

BitKan Fiyatı: 0.002129 Dolar

Piyasa Sıralaması: 190

Market Cap: 12.998.108 Dolar

Dolaşım Arzı: 6.104.823.737 KAN

Toplam Arzı: 10.000.000.000 KAN

En Yüksek Fiyatı: 0.009636 Dolar (31 Temmuz, 2018)

En Düşük Fiyatı: 0.001176 Dolar (6 Şubat, 2019)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir