Nereden Çıktı Bu LEO Token?

LEO Token Nasıl Ortaya Çıktı?

Leo token bir sebep üzerine çıkartıldı! New York Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, Bitfinex’in Crypto Capital’a 850 milyon Dolarlık kaybının, 850 milyon Dolarlık Tether basılarak maskelendiği ortaya çıkınca başı derde giren Bitfinex’in Tether rezervlerine el konulmuş ve erişimi engellenmişti. Yetkili kişilerin bu durumu göstererek borç alamayacaktı.

Bitfinex ise yeni çözüm yolları bulmak ve ufuklarını genişletmek için IEO (Initial Exchange Offering) yapma kararı aldı. Bu IEO ile birlikte Bitfinex kendi borsa tokenini çıkaracağını ve bu token ile alım-satım işlemlerini gerçekleştiren kişilere komisyon konusunda indirim yapacağını açıkladı.

Bitfinex hissedarı Zhao Dong’un yaptığı konuşmada Bitfinex Borsasının bu IEO ile birlikte yaklaşık 1 Milyar Dolarlık bir gelir elde etmeyi planladıklarını vurguladı.. Bitfinex hızlı hareket etti ve bir Whitepaper yayınlandı. Bahsi geçen Token’in adı LEO’ydu. LEO’nun en büyük avantajı ise Bitfinex gibi büyük bir borsada komisyon konusunda indirim sağlamasıydı.

LEO’nun IEO’suna katılmanın da şartları whitepaper dosyasında yazılıydı. Her zaman olduğu gibi kurallar ve regülasyonlar gereği IEO’ya Amerika ve Kanada vatandaşları katılamayacaktı.

LEO Token HAKKINDA BİLGİLER

LEO Token çıktığında herkeste bir şüphe uyandırarak büyük korkular yaratmıştı. Fakat şu an durumu oldukça iyi. Günlük hacmi yaklaşık 15 milyon Dolar olan Token’in piyasa kapitali ise 932 Milyon Dolar. Mevcut arzı 995 milyon civarında olan Token’in neredeyse tamamı kullanıcıların elinde. LEO Token’in fiyatı ise yaklaşık 0.93$. Ayrıca 20 Mayıs 2019 tarihinde piyasaya giren Token yaklaşık 1 dolarlık fiyattan açılmış ve kısa sürede ivmelenerek 13 Haziran’da 1.97 Doları görmüştü. Şu an ilk 20 Token arasında 14. sırada yer alıyor.

WHITEPAPERDA NE YAZIYOR ?

Bildiğiniz gibi iFinex Inc. (iFinex), İngilizlere ait özel bir finansal teknoloji şirketidir. İngilizlerin yanı sıra Virgin Adaları da iFinex adını kullanarak token işlemekte. Whitepaperda Bitfinex’te kullanımı kolay ve basit olan program jetonu olan LEO’nun ilk tanıtımı ve ilk bilgileri sunulmakta.

Başta belirttiğimiz gibi amaçları kullanıcıların yüksek komisyon sıkıntılarından kurtarmak ve 1 Milyar Dolarlık bir gelir elde ederek açıktan kurtulmak ve aynı zamanda kâra geçmek. Bitfinex hâlâ USDT kullanamıyor. Pariteleri ya USD ya da UST bazlı. Peki ya diğer bilgiler? Haydi onlara da göz atalım.

iFinex faaliyetlerine 2012 yılında başlamış, başlangıçta Bitfinex markası altında faaliyet göstererek uzun süreli bir kalıcılık sağlamayı planlanmıştır. Bu zamandan beri iFinex, ticaretiyle ve platformlarıyla Dünya’nın en tanınmış firmalardan biri haline gelmiştir.

Tutkulu girişimciler, idealistler ve topluluklar ile şifreli para birimi alanı çalışanları, hep birlikte çalıştıkları teknoloji uzmanları, iFinex ve Bitfinex adı altında çalışarak çok büyük bir başarıya imza attı. Arkadaki ekip buz dağının görünmeyen kısmı gibi çok büyük bir emek sarfederek bu başarıyı hep birlikte getirdi.

ŞİRKET İLKELERİ

Şirketin ilkelerinden en önemlileri ise yol göstericilik ve yenilikçi olmaktır. Şirketin iddia ettiği ve vurguladığı cümleler şu şekilde:

“Eşler Arası Elektronik Para Birimi” (P2P) olan Bitcoin, Bitcoin Orijinal Belgesinde belirtilen sistemin kaynağından gelen LEO’nun bilinen ezberleri bozacağına inanıyoruz. Sistem, 2008 yılında yayınlandı. Ayrıca en iyi yeniliğin ve en büyük ilerlemenin kapılarımızı açmaktan geldiğine inanıyoruz. İnsanlar bu yüzden yani eğitim ve açık kaynaklı kodlar için burada. İnovasyon için gelişme, kripto para birimleri içerisinde kritik bir gelişme unsurudur, biz en iyisi olacağız.

LEO Adını Nereden Alıyor?

Ethos – Unus Sed Leo Şirket sloganı Unus Sed Leo, Ezop masallarından “Sow ve Dişi aslan.” Masal (kısaca), bir buğday ekinin ne kadar çocuğu olduğu hakkında övünmediğini daha sonra dişi aslanın bir çocuğu olup olmadığını sorar. Dişi aslan ise “Bir ama aslan” diye yanıt verir. Bu nitelik ve nicelik üzerindeki kalite, çeşitli unsurlara yayılmıştır.

LEO Token Üretimi ve Yok Edilmesi

İki adet sistem çalışmakta ve bu iki sistemden biri üretimi sağlıyor. Üretim sonsuza kadar devam edebiliyor fakat bu tamamen şirketin isteğine ve gerekliliğe bağlı. Üretimin önemli bir yanı yok fakat yok edimde dikkat edilmesi gereken kısımlar bulunmakta. Diğer sistem özelliği olan yok edim ile tüm LEO’ların yok edilebildiği belirlendi. Bu özellik sayesinde LEO’nun borsada ya da cüzdanda olduğu farketmeksizin herhangi birinin LEO’larını ortadan kaldırılabiliyor.

Araştırmacılar ise bunu kanıtlamak için geçmişte 10 Milyar LEO yaktı ve bu durumu kanıtladı. Araştırmacılarların bu iki keşfi LEO’nun kötü bir amaca ve kötü kişilerin elinde olabileceğini belirtiyor.. .

Bu özellik çoğu yatırımcıda oldukça güven kaybına sebep veriyor. Siz okuyucularımızın belki de bir kısmı bu ana kadar LEO almayı düşünüyordu ve şimdi vazgeçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir