TrueFeedBack TFB Nedir? Ne İşe Yarar?

 • Kriptobi
 • Kasım 21, 2019
 • 0
 • 277 görünümler
truefeedback

TrueFeedBack, anket ve bounty olmak üzere iki ana öğe içerir ve şirketlerin, kurum ve akademisyenlerin söz konusu bu anketleri veya bountyleri( ödül) oluşturabilecekleri bir platformdur. TrueFeedBack sayesinde tüm etkinlik ve organizasyonlar, merkezsiz TFB coini ile ödeme yapma ve kazanç sağlama imkanı elde eder. Platformun kullanıcıları anketlere veya bountylere anonim bir şekilde katılma imkanı elde ederler. Zaten platformu diğer bounty/anket platformlarından farklı kılan özellik de budur; kullanıcıların gizliliği.

TrueFeedBack Nedir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi TrueFeedBack, şirketlerin, organizasyonların veya akademisyenlerin anket yaratmasını ve diğer TrueFeedBack kullanıcılarına erişerek onları ödüllerle teşvik etmelerini sağlayan anket/bounty platformudur. Buna ek olarak, şirketler veya markalar, bu platform sayesinde istedikleri lokasyonda gizli müşteriler bulabilirler ve kendi mağazalarını denetleyebilirler.

Aslında bu denetleme kısmı, platformun ana öğelerinden olan bounty ile açıklanabilir. Düşünün ki, geniş bir ağa sahip bir firma var ve firma tüm mağazalarında aynı düzeni tutturamıyor ve bu nedenle mağazalarını denetlemek istiyor. TrueFeedBack sayesinde, söz konusu firma denetlemek istediği mağazayı platformun uygulamasına yükler ve mağazanın olduğu lokasyona yakın konumda olan kullanıcılar, isterlerse görevi kabul ederler ve denetlerler. Böylece, TrueFeedBack token (TFB) ödülleri kazanmış olurlar.

TrueFeedBack’i diğer SurveyMonkey, Google Sruvey gibi anket/bounty platformlarından ayıran, bu platformun kullanıcılarının bilgilerini gizli tutması ve platformdaki ödüllerin TrueFeedBack( TFB) token ile dağıtılmasıdır. Böylece kullanıcılar gizli bir şekilde ankete katılırlar ve TFB olarak ödüller kazanırlar.

TrueFeedBack Anket

Son dönemlerde teknolojinin gelişimi ile birlikte, artık anketler de internet üzerinden doldurulmaya başladı. Geleneksel yollarla anket yapmak, daha az kişiye erişebilirlik, daha çok zaman kaybı gibi sorunlarla birlikte anket katılımcılarının kimliklerini de açığa çıkarır. Bu nedenle, anketi dolduran kişiler, kimlikleri belli olduğu için çoğu zaman rahat hissetmezler ve gerçek düşüncelerini gizletmeye çalışırlar. Online anketler ise daha fazla kişiye hitap eder. Ancak yine de bazı online anketlerde de kullanıcının kimliğinin gizli tutulmaması, birden fazla katılım gibi sorunlar görülür.

Bununla birlikte, bazı online anketler katılımcıların kimliğini gizli tutmayı başarırlar ancak anket sonucu elde edilen paranın veya ödülün alınması sırasında kullanıcılar kimliklerini ortaya çıkarmak zorunda kalırlar. Bu durumda da, kimlikleri gizli kalmış olmaz. Çoğu anket platformları ise sonradan bu kişilerin bilgilerini onların izni olmadan kullanır. TrueFeedBack platformu, tüm bu sorunlara çözüm getiriyor ve anket yapmak isteyenlerin daha doğru cevaplara erişmesine ortam yaratıyor. Tüm bunları yapmak için bir platform, öncelikle kullanıcıların anonimliğini temin etmeli ve böylece daha objektif cevaplara zemin oluşturmalıdır.

Anket Sırasında Görülen Sorunlara TrueFeedBack Çözümleri

 TrueFeedBack ekibi ise kullanıcıların gizlilik sorununu blockchain teknolojisi ile çözüme ulaştırıyor. Kullanıcılar platforma kayıt olmak için sadece bir e – posta adresi ve ERC20 cüzdanına ( MyEtherWallet, Trust Wallet ve b.) ihtiyaç duyarlar. ERC20 adresi numaralardan ve harflerden oluştuğu için kullanıcının hiçbir kişisel bilgisini barındırmaz. Ayrıca, verilen e – posta adresinin de kişisel bilgiler içermesine gerek yoktur. TrueFeedBack’in e – posta adresi istemesinin arkasında iki neden bulunmaktadır; ilki, e – posta adresi, kullanıcının robot olmadığını gösterir, ikincisi ise kullanıcı ile bu sayede gerektiğinde iletişime geçilir. Bu noktada, kullanıcıların e – posta adreslerinin anket oluşturucuları ile paylaşılmadığını bildirmekte fayda var.

Anonimlik sorunu ile birlikte, katılımcıları ankete teşvik etme sorunu da TrueBackFeed platformu sayesinde çözüme ulaşıyor. Anket oluşturan kullanıcılar, anketi yarattıktan sonra her katılımcı başına ödül ve maksimum katılımcı sayısını belirtmek zorundadır. Anket yayınlandıktan sonra ise diğer platform kullanıcılarının ana sayfasında görülür ve belirlenen ödülü kabul etmeleri takdirde ankete katılabilirler. Katılımcı ödülü belirli bir alt limit vardır. Anket oluşturanlar bu limitin altında ödül miktarı belirleyemezler. Blockchain teknolojisini ödüllendirme sistemine entegre etmek, kullanıcıların her zaman anonim kalmasını sağlar ve böylece herkes rahatlıkla anket doldurur.

TrueFeedBack sayesinde anket doldurmada sahte bilgilerin verilmesinin de önüne geçilir. Katılımcılar burada yaş veya cinsiyet bilgilerini değiştiremezler. Platforum özenle tasarlanmış filtresi sayesinde hem bounty hem de ankette cinsiyet ve yaş ile ilgili yanlış bilgilerin girilmesi kısa sürede tespit ediliyor.

TrueFeedBack Bounty Programı

Kripto dünyasında birçok insan, tokenlerin bounty programlarına katılarak para kazanmaya çalışırlar. TrueFeedBack bounty programı her ne kadar diğer kripto bounty programlarına benzese de, bu platformdaki görevler gerçek hayatta gerçekleştirilmelidir. Günümüzde birçok şirketler hızlıca büyümekte ve şehrin farklı yerlerinde şubeler bulundurmaktadırlar. Bu anlamda, çoğu zaman diğer işletmelerindeki yönetime hakim olamazlar ve bu nedenle de müşterilerin gerçekte nasıl bir hizmet aldıkları, bu hizmetten memnun kalıp kalmadıklarını bilmek isterler. Bu sorunu çözmek için çoğu zaman maaşlı çalışanlara sahiptirler ve bu çalışanlar günlük olarak şirketlere diğer şubelerindeki durumu aktarırlar. Ancak bu kişiler, tam zamanlı çalışmazlar ve kendi kimliklerini ortaya çıkarmak zorundadırlar.

TrueFeedBack platformunda bounty programı sayesinde şirketler bu gibi iş ilanlarını paylaşırlar. Video veya fotoğraf çekmek gibi tüm görevleri detaylı bir şekilde anlatırlar ve bu iş ilanını bounty sistemine yerleştirirler. Bu hususta belirtmek isteriz ki, TrueFeedBack ile sahte görevler hemen tespit edilmektedir. Örneğin, sahte fotoğraf, video gönderilmesi gibi durumlar platformun özel algoritması tarafından denetlenmektedir.

Katılımcılar, platformdaki iş ilanlarından oldukları lokasyona yakın olanı görürler ve istedikleri takdirde kabul ederler. Görevi tamamladıktan sonra ise TrueFeedBack tokenleri şeklinde ödül alırlar ve tüm bu süreçte kimlikleri gizli kalır. Şu an piyasada TrueFeedBack dışında kullanıcıların kimliğini gizli tutan bir bounty programı bulunmamaktadır.

TrueFeedBack (TFB) Token

Token ekonomisinin TrueFeedBack platformunda nasıl çalıştığına bakalım. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, TrueFeedBack, insanların TrueFeedBack tokenleri kazanmak için anketlere ve bountylere katılabileceği bir platformdur. Bu anlamda, anket ve bounty oluşturanlar TKB tüketicileridirler ve bu da platformda TKB tokenin dolaşımını sağlar.

Öte yandan, anket veya bounty katılımcıları, bu işi part – time olarak yaparlar. Bu nedenle de bazen onlar da kendi TFB tokenlerini satacaklardır.  Böylece, tüketiciler her zaman piyasada TFB tokeni bulabilirler.

Ancak platformda ortaya çıkabilecek bir sorun vardır ki bunu da TrueFeedBack çözüme ulaştırıyor. Zamanla bountylerin ve anketlerin artması, daha çok kişinin katılmasına neden olacaktır. Bu kişiler, görevlerini tamamladıktan sonra kısa sürede ödüllerini almak isteyeceklerdir ve bu durum da TFB token değerinin hızlıca düşmesine getirebilir. Bu sorundan kaçınmak adına, TrueFeedBack platformunda ödül çekmek için bir alt limit bulunmaktadır. Bu alt limitin 2 avantajı bulunmaktadır;

TFB Token Ekonomisi

TrueFeedBack token bilgileri aşağıdaki gibidir:

Toplam Token Sayısı: 10.000.000.000

TFB Pre – Sail Değeri: 0.00015 Dolar

TFB ICO Fiyatı: 0.00020 Dolar

TFB Hard Cap: 770.000 Dolar

Soft Cap: 200.000 Dolar

Diğer bilgiler:

 • Max/Min yatırım: 1/30 ETH
 • Kabul gören para birimleri: ETH,GRIN, BTC,BEAM
 • Kısıtlandığı alanlar: ABD, Virgin Adaları, Kanada, Çin, Küba, Süriye, Porto Rico
 • Borsalar: IDEX, Bithumb Global

Tokenlerin başlangıç dağılımı ise aşağıdaki gibidir:

 • Ekip – Danışman – 1.600.000.000 TFB( %16)
 • Proje Gelişimi – 1.400.000.000 TFB (%14)
 • Kurumsal Satış Fonu – 1.900.000.000 (%19)
 • Airdrop&Akademik Destek – 1.000.000.000 (%10)
 • ICO – 3.100.000.000 (%31)
 • Özel Satış – 1.000.000.000 (%10)

Bu dağılımda ICO tokenlarının 1 milyarı, Pre – sail tokenlarının ise hepsi satılmıştır. Bu anlamda, dolaşımdaki TFB miktarı 2.1 milyar şeklindedir. Ekip için ayrılmış olan 1.6 milyar tokenin ise 1 sene boyunca kilitli kalması kararlaştırılmıştı. Proje geliştirme tokenlarının ise ilk 3 ay kilitli kalması ve kilit açıldıktan sonra her 3 aydan bir 350 milyon şeklinde açılması planlanmıştır.

Kurumsal Satış Fonu ise platformun firmalara anket yapması için satacağı kısımdır. Yani bu cüzdandan sadece anket katılımcılarına dağıtım yapılacak ve borsaya gönderim gerçekleştirilmeyecektir. Airdrop için ayrılan 1 milyarlık kısmın tahmini 45 milyonu ilk airdrop için dağıtılmıştır. Geriye kalan kısmın da çeşitli akademik araştırmalarda kullanılması planlaştırılmıştır.

TrueFeedBack Bounty and Survay App

İçeriğimizin bu kısmında ise siz değerli okuyucularımıza TrueFeedBack(TFB) Bounty and Survay App’in tanıtımını ve nasıl kullanıldığını göstereceğiz. Öncelikle uygulamayı App Store veya Google Play Store’dan aşağıdaki linklerle indirebilirsiniz.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trueefeedbackchain.bountypoll

App Store: https://apps.apple.com/tr/app/truefeedback-bounty-survey/id1483043191?l=tr

İndirdiğiniz uygulamaya giriş yaptıktan sonra kayıt ol tuşuna basarak e-posta, şifre,  Etherum (ERC20) cüzdan adresinizi giriyorsunuz. Alt kısımdaki davet koduna bonuslar ve fırsatlardan yararlanmak için BCKB4 kodunu girebilirsiniz.

Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra telefondan konum ve GPS’i aktifleştirin. Bu işlemi gerçekleştirdikten her 5 dakika sonra görevler ve anketler ekranı karşınıza gelecektir. Bu kısımda anketleri ve görevleri yaparak TFB alabilir ve biriktirdiğiniz TFB tokenleri çekim sınırına ulaştığı zaman cüzdanınıza çekebilirsiniz.

Uygulama henüz yeni olmasına rağmen bir çok anket ve görev eklenmektedir. Özellikle son zamanlarda uygulamanın ve projenin daha tanınır hale gelmesiyle daha fazla anket ve görev sunulmaya başlandı. Bu durumun ilerleyen zamanlarda dahada artacağına hiç şüphemiz yok. Bu yüzden erkenden anketleri doldurmaya başlayarak  bol bol TFB tokenn biriktirmenizi öneririz. Ek olarak bildirimleri açarsanız katılımcı sayısının sınırlı olduğu bazı anketleri henüz bitmeden doldurma şansı yakalamış olursunuz.

TFB Bithumb, Hotbit ve İdex gibi büyük borsalarda listeli. Aynı zamanda CoinMarketCap üzerinden koini aratarak güncel fiyatınıda görebilirsiniz. Cüzdanınıza çekim verdiğiniz TFB Tokenleri bu borsalarda bozarak nakit paraya veya diğer kripto paralar çevirebilirsiniz.

Tekrardan davet kodu yazacak kullanıcılar için kod: BCKB4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir