Yeni Yerli Kripto Para XIP Coin

 • Kriptobi
 • Ekim 22, 2019
 • 0
 • 167 görünümler

XIP Coin, sonunda katılımcılarına sunuldu. Henüz yeni; fakat proje olarak uzun zamandır hayattadır. ERC20’ye bağlı olan birçok altcoinlerden farklı olarak kendi Zincir Bloğunda işlem yeteneğine sahip olan bu yerli coin, testlerinin yapılmasının ardından kullanıma açıldı. Kriptobi.com olarak test ettiğimiz XIP Coin deneyimlerimizi paylaştığımız bu yazımızda XIP ailesine aklımıza takılan her şeyi sorduk. İşte XIP Coin’in ne olduğuna dair izlenimlerimiz. 

XIP Coin Nedir? 

XIP Coin, IOTA gibi kendi Blockchain’i olan bir yapıdadır. Transferlerini kısa sürede gerçekleştirip hız konusunda kullanıcısını memmun bırakacak sadeliktedir. XIP Chain yapısında kendi programlama dilleri ve Zincir Bloklarındaki şifreli kodlamaları bakımından zengin ve yenilikçi modellemelerle farkını ortaya koymaktadır. Daha önce oluşturulmuş Coin’lerin izini takip eden yeni Coin’ler gibi olmadığını gösteren XIP Coin adından çokça bahsettireceğini şimdiden belli etmektedir. 

XIP Chain Nedir? 

Chain olarak sıkıştırmaları da kullandığından söz edilen XIP Chain, boyut olarak Gigabyte’lar seviyesine çıkmayacak kadar küçük alan teşkil etmektedir. Mobil Wallet için kullanıldığında bile tüm XIP Chain’i telefonunuza indirmek korkutucu görünse de işin aslı öyle değil. XIP Chain’de kendi bünyesinde altcoinler üretmeye elverişlidir. 

XIP Coin Nasıl Alınıp Satılır? 

Katılımcı çekmek için oluşturulan XIPBase.com platformunda alınıp satılabilmektedir. Ayrıca Masternode özelliği bulunan bu coin farklı bir politika ile paket masternode’u geliştirip katılımcılarına %3 ile %13 arası kazanç vermekte ve fiyat artışından da kazanım elde ettirmektedir. Türkiye’deki bazı networker’ların isteği üzerine xipbase.com sitesine Network Marketing modeli eklenmiştir. Masternode’a referans olan herkese belli bir komisyon oranı ile ödeme yapan XIP Base, derinlik tablosu olarak da gayet adil bir çalışma benimsemiştir. 10 derinlikten küçük de olsa XIP ödemesi yapmaktadır. 10 derinlikteki referans olunan Masternode Paket adetleri ile de kariyer kazançlarıda vermektedir. 

XIP Coin Ne İşe Yarayacak? 

XIP Coin, kendi oluşturduğu oyunlarda XIP parasını kullanıp değerine değer katacaktır. Ayrıca oyuncuların oyunlardaki kazanımlarını XIP Base’de veya kendi oluşturacağı çoklu exchange platformunda gerçek paraya çevirip kazançlarını alabileceklerdir. 2020 yılının sonlarında XIP Card projesi içinde kolları sıvamıştır. XIP Card’ın bir yatırım aracı da olacağını belirten XIP ekini bunun açıklamasını henüz tam olarak yapmamaktadır. 

2020 yılın ortalarında alışveriş ve ticarette kullanılacağı konusunda da XIPCard’ın etkisinin olacağı bilinmektedir. 

Kazançlar 

XIP Base, katılımcılarına 4 adet kazanç imkanı sunmuştur. ilk olarak Masternode’tan %3 ile %13 arası bir kazanç vermektedir. Referans olunan kişilerden 10 derinlik üzerinden kazanç ile devam etmiş, XIP Cüzdanında serbest XIP’lerine Exchange imkanına olanak sunmuş ve Kariyer kazançlarından da mahrum bırakmamıştır. Ödemelerin hepsini XIP ile ödeyen XIPBase, eldeki XIP Coin’lerin takas işlemi ile Bitcoin çekimine olanak sunmaktadır. Gerekirse XIP Coin’lerini kendi Mobil veya Masaüstü cüzdanlarında saklamak isteyenler içinde geliştirdiği uygulamaları bulunmaktadır. 

Fonlama 

XIPBase.com bünyesindeki fonların garanti altında tutulduğu konusunda endişelenilmemesi üzerinde duran XIP Base fonları belli bir yüzdelik oranla ticari faaliyetlerde, kendi ticaretlerinde, güvenilir arbitraj sistemlerinde, kendi bot sistemlerinde ve yedek kasalarda tutulduğunu söylemektedir. 

XIP sahibi olan herkesin aslında büyük bir ticari faaliyetin içinde olduğunun dikkatini çeken XIP Ekibi, şimdiye kadar Türkiye’deki mağdur yatırımcıların kayıp/zarar yaşadıkları ne varsa yakından takip ettiklerini ve bir daha böyle bir mağduriyet yaşanmaması adına ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söylemektedirler. XIP Coin’in doğru, dürüst ve şeffaf ticaretin içinde olması adına XIP Coin’i milli bir değere taşımak için çalışacaklarını dile getirmektedirler. 

Özet: 

 1. XIP Coin kendi tabanı olan XIPBase üzerine inşaa edilmiştir.
 2. Referanslardan komisyon almak için Masternode’da en az 1 paketinizin olması gerekmektedir.
 3. XIP Coin transfer edilebilir, alınıp satılabilir, Bitcoin’e çevrilebilir
 4. XIPBase, XIP Coin’in fonlama sistemidir.
 5. XIPBase.com’da 4 farklı kazanç imkanı vardır.
 6. XIP Coin oyun projesi ile de değerine değer katabilir.
 7. XIP Card ile kendisine gündelik hayatta yer edebilir.
 8. Kendi bünyesinde altcoin imkanı sunup kendi değerine destek olabilir.
 9. XIP Base ile büyük kitlelere ulaşıp değerini katlayabilir.
 10. XIP Coin yatırımcıları büyük bir ticaret içinde yer almaktadır.

Eğer yakından incelemek ve kayıt olmak isterseniz buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir