ABD’nin En Büyük Bankası JP Morgan Chase Bank Bitcoin İçin Fiyat Hedefini Düşürdü

  • seyit
  • Nisan 2, 2021
  • 0
  • 201 görünümler

Banka, bugün yaptığı açıklamada ” Bitcoin fiyat hareketliliği son haftalarda azaldı. Bu durum yatırım portföylerini daha iyi çeşitlendirmek için düşük korelasyonlu varlıklar arayan kurumlar için Bitcoin’i daha çekici hale soktu” dedi.

Jp Morgan Bitcoin’in genellikle fiyat konusunda belirsizliğinin arttığını ifaden eden banka, ”Bu yüksek volatilite kurumsal yatırmıcların BTC’ye yatırım yapmasındaki en büyük engel olduğunu düşünüyor. Bitcoin’in geçtiğimiz haftalarda istikrarlı bir şekilde yükselmesininin devam etmesi, kurumsal yatırımcıların ilgisini canlandıracaktır dedi”

Para, Altından Bitcoine’e Kayıyor

Altın fonlarından ayrılan yatırımcıların soluğu Bitcoin’de aldığınıifade eden banka Bitcoin rallisinin başladığı Ekim 2020’den itibaren altın fonlarından 20 milyar dolar para çıkışı olduğunu ifade ediyor. Jp Morgan’a göre bu durum Altın’ın pazar hacminin büyüklüğüne nazaran daha az bir pazar hacmi bulunan Bitcoin için potansiyel bir artış anlamına geliyor.

Altın’ın piyasa değeri üzerinden Bitcoin hedef fiyatını açıklayan banka daha önceki 146.000$’lık hedefini altın ons fiyatı 1900$’da iken vermişti. Ons fiyatının 1700$’lara düşmesiyle Jp Morgan uzun vadeli Bitcoin hedefini güncelleyerek 130.000$’a çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir