Trust Wallet Kullanımı

 • Kriptobi
 • Ekim 12, 2019
 • 18
 • 194 görünümler
trust wallet

Trust Wallet oldukça sade ve kullanışlı mobil kripto para cüzdanıdır. Çoğu ethereum cüzdanı sadece  Ethereumu  desteklerken  Trust Wallet  birçok koini  desteklemektedir. Bu cüzdan sayesinde BTC, ETH, ERC20  tokenleri, BNB, TRX, BCH, LTC, DASH, VET ve daha birçok koinin transfer işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda en güvenilir borsalardan biri olan Binance’nin resmi kripto para cüzdanıdır.  

Trust Wallet Kurulumu  

Trust wallet uygulamasını google play  ya da  ios mağazalarında bulabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra Yeni bir cüzdan oluştur diyerek cüzdan oluşturabilirsiniz veya daha önceden sahip olduğunuz cüzdanı import seçeneği ile açarak giriş yapabilirsiniz. Adım adım anlatırsak daha kolay yaparsınız diye düşünüyorum.  

 1. Yeni bir cüzdan oluştur diyoruz.
 2. Karşımıza çıkan 12 tane kelimeyi kopyala diyerek kendimize gönderiyoruz.
 3. Daha sonraki sayfada bizden o 12 kelimeyi sırasıyla girmemizi istiyor. Uygun sıraya göre tek tek işaretleme yapınız. Kelimeleri sıraladıktan sonra cüzdanımız başarıyla açılıyor.  

Cüzdanımıza giriş yaptıktan sonra artık kullanıma hazır. Trust Wallet ile kolaylıkla herhangi bir koini alabilir veya gönderebilirsiniz. Gönderim ücretleri olan transfer fee kısmını cüzdan kendisi otomatik ayarlamaktadır. Fakat isterseniz bu ücreti elle değiştirerek düşürebilirsiniz veya arttırabilirsiniz. Transfer ücretinin arttırılması demek göndereceğiniz koinin daha hızlı karşı cüzdana ulaşması anlamına gelir. Ağ ücretini azaltmanız demek ise göndereceğiniz koinin karşı cüzdana daha uzun sürede ulaşması demektir.  

Trust Wallet Koin Gönderme ve Alma İşlemleri  

Öncelikle göndermek veya almak istediğiniz koin hangisiyse onu seçiyoruz. Mesela Ethereum seçtiğimizi farz edelim.   

 1. Ethereumu seçmek için üzerine basıyoruz.
 2. Göndermek için göndere, almak için ise al kısmına basıyoruz. Buradaki kopyala kısmı ile kendi cüzdan adresinizi kopyalayabiliyorsunuz.
 3. Gönder dediğimiz zaman İlk satıra alıcı adresini ikinci satıra ise göndereceğimiz miktarı yazıyoruz.
 4. Sonraki sayfada ise Kaynak yani sizin adresiniz ve Hedef cüzdan adresi yer alıyor. Burada son kontrolleri yapıyorsunuz. Aynı zamanda ağ ücreti dediğimiz kısmı sağ en üstten tekerleğe tıklayarak Gas ücreti, Gas limiti gibi kısımları değiştirebilirsiniz. Tüm ayarlamalardan sonra göndere basabilirsiniz.
 5. Al dediğimiz kısımda ise bizim koin adresimiz yazmaktadır. Ekstra olarak barkodlu bir halini de görebilirsiniz.  

Trust Wallet Faydaları  

 1. Trust Wallet ile hemen hemen istediğiniz kadar hesap oluşturup birden fazla cüzdanı aynı anda yönetebilirsiniz.
 2. Para birimini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
 3. Bildirimlerini uygulama içinde düzenleyebilir ve ekstra şifre koyabilirsiniz.
 4. Birden fazla koinin cüzdanı olarak kullanabilirsiniz (BTC, ETH, BCH, LTC gibi … )
 5. Cüzdana aktardığınız tokenleri tek tek elle eklemenize gerek kalmadan kendisi otomatik olarak göstermektedir.
 6. İstediğiniz gibi yeni cüzdan oluşturmanın yanı sıra istediğiniz gibi de eski cüzdanlarınızı import edebilirsiniz.
 7. Kesinlikle güvenebilirsiniz. En azından piyasadaki en sağlam cüzdanlardan birisidir.  

Uyarı = Cüzdan oluştururken size verilen private keyinizi yani 12 kelimeyi kesinlikle ama kesinlikle bir başkasına vermeyiniz.   

18 comments on “Trust Wallet Kullanımı

 1. ben holo coinimi trust wallet cüzdanımdan alıp paribuya göndermek istiyorum ağ ücreti yetersiz diyor . şu kadar eth gerekli diyor. mevcut holo mu ise eth ye çeviremiyorum çünkü takas kısmında holo gözükmüyor . ne yapmam lazım acaba lütfen yardım

  1. Hesabınızda transfer ücretleri için kullanılmak amacıyla çok az miktarda olsa ethereum gereklidir. Tüm transferleriniz de kullanabilecek şekilde cüzdanınızda az bir miktar ethereum bulundurmanız gerekiyor. t.me/kriptobi grubumuza katılırsanız fee ücretiniz olan ethereumu tek seferlik biz yollayabiliriz. Aynı zamanda sizde öğrenmiş olursunuz.

   1. Kanalda aradım bulamadım sizi, beni ekler misiniz? kullanıcı adım @gokhan2500 Adım gökhan fidanboy Şimdiden teşekkür ederim

 2. çok güzel bir anlatım olmuş.Bir sorum var .Cüzdanda olmayan tokenleri trust wallet cüzdanına ekleme şansım varmı eğer varsa nasıl yapılır.Bununla ilgili bir döküman varsa veya bir link paylaşırsanız sevinirim.
  Saygılarımla.

  1. Tabiki. Trust wallete girince sağ üstte + işaretini tıkladıgınızda token adını aratabilirsiniz. Daha sonra işareti saga kaydırarak görünür hale getirirsiniz. Daha hızlı cevaplar için t.me/kriptobi grubumuza katılabilirsiniz.

  1. Aktarabilirsiniz. Cüzdanınızda bulunan koinin olduğu Türk borsasına o koini yollayacaksınız daha sonra satıp TL olarak bankaya çekebilirsiniz.

 3. yurt dışı ödüllü bir turnuvadan 50dolar kazandım. trust wallet gerekli dediler.diyelim ki ben trustwalleti cep telefonuma kurdum…o parayı nakit olarak alabilecek miyim?o para miktarını nasıl kullanacağım?bir alışveriş falan mı yapmam gerekiyor? bir dolandırıcılık, sakat bir durum olabilir mi? kusura bakmayın ilk kez bu konu lazım oldu, hiçbir bilgim olmadığından soruyorum,yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Ne gibi bir turnuva. Bizlerde öyle ödüller kazanıyoruz kripto para gruplarından trust wallet cüzdanımıza koin olarak ödeme alıyoruz. Koini yani 50 doları size yolluyorsalar o parayı Türk borsasına atıyorsunuz. Orada satıp TL yapıp daha sonra banka hesabınıza çekebiliyorsunuz.

 4. airdroptan MNE token gelmiş trust wallet cüzdandan borsaya aktarım yapmak istiyorum fakat token in üzerine tıkladığımda ( BU CÜZDAN SADECE İZLEMEK İÇİN KULLANILABİLİR. GİZLİLİK ANAHTARI VEYA ANAHTAR DOSYASINI AKTARARAK İŞLEMLERİ VE MESAJLARI DAHA DETAYLI GÖRÜNTÜLEYEBİLİRSİNİZ.) şeklinde bir hata veriyor. nasıl bi yol izlemeliyim.

  1. Uygulama üzerinden cüzdanınıza giriş yapmamışsınız. Keyinizi girerek öncelikle cüzdana giriş yapmanız gerektiğini söylüyor. Daha hızlı çözüm için telegram grubumuza katılıp sorabilirsiniz.

 5. Anlatim için teşekkürler fakat bı yerde eksik var sanırım. Elle token eklemeye gerek yok demişsiniz. Benim etherscanda görünen tokenim Trust wallette görünmüyor ve bu yüzden başka bir adrese gönderemiyorum. Çok bilenen bir token değil uniswap tokeni. Buradaki eksiklik nedir ve başka bir adrese nasıl gönderebilirim. Teşekkürler

  1. Contrat girerek elle koin eklemek gerekmiyor evet. Sizin demek istediğinizi anladım. Bazı koinler cüzdanda olsa bile gözükmeye biliyor ama eğer cüzdanınızda varsa direk uygulamanın arama yerine koinin adını yazarak tiki sağa kaydırıp gözükmesini sağlayabilirsiniz.

 6. trust wallet hesabımdan bir yere coin gönderemiyorum. uyarı olarak ”this wallet be only used for watching. İmport Private Key/Keystore to sign transactions/messages” diyor. Bu sorunun bir çözümü varmı?

  1. Uygulama üzerinden cüzdanınıza giriş yapmamışsınız. Keyinizi girerek öncelikle cüzdana giriş yapmanız gerektiğini söylüyor.

  1. Malesef kaybettiyseniz bir daha cüzdana ulaşamazsınız. Fakat trustwallet keyinizi kaybettiğiniz halde uygulama telefonunuzda kuruluysa ve cüzdanınız açıksa kurtarma ifadelerini tekrar alabilirsiniz ayarlardan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir