Airdrop Nedir?

 • Kriptobi
 • Ekim 12, 2019
 • 0
 • 539 görünümler

Herkesin belki de sürekli duyduğu ama anlamını bilmediği airdrop ne anlam ifade eder bir bakalım. Öncelikle airdrop kelimesinin anlamı hava dağıtımı, yani havadan gelen manasındadır. Kripto projeleri kendi projelerini, koinlerini veya yazılımlarını vs. piyasaya rahat sunmak için airdrop düzenler. Bu airdroplara katılmak için bizlere belirli görevler yapmamızı ve karşılığında kendi koinlerinden ya da herhangi bir koinden vereceklerini söylerler. Airdrop dediğimiz şey kriptoda ücretsiz  koinler kazanmaktır.  

Projeler Neden Ücretsiz Koin dağıtır?  

Reklam yaparken ki en önemli amaç doğru kitleye ulaşmaktır ve blockchain projeleri de airdroplar sayesinde kriptoya ilgi duyan bütün insanlara çok hızlı bir şekilde ulaşmaktadır. Yani adamlar reklama verecekleri parayı doğrudan kripto paralarla ilgilenen insanlara vererek yapılabilecek en doğru reklam stratejisini uygulamış oluyor. Bizler airdrobu yayarak, başkalarına duyurarak projenin reklamını yaptığımız için bir nevi reklam bütçelerinden pay almış oluyoruz. Ücretsiz fakat emeksiz değil. Yaptığımız görevler sayesinde reklam işini yürütmüş oluyoruz.  

Airdropları Nasıl Bulabiliriz?  

Airdropları düzenleyen projeler twitter, telegram veya websitelerinde düzenleyecekleri airdropları duyururlar. Biz hangi projeyi takip edeceğimizi nerden bileceğiz diyebilirsiniz ama bunun çözümü airdrop grupları veya bu işin yapan kişilerin twitter hesaplarıdır. İster bizim sosyal hesaplarımızdan ister de başkalarından takip edebilirsiniz.   

Airdropların Bizden İstekleri Genellikle Nelerdir?  

Airdroplar telegram botu, website üyeliği veya form doldurma şeklinde olabilir. Borsaya üye olup kimlik doğrulaması yapmanızı veya hacim yapmanızı isteyebilirler. Kimi zaman direk gruba katılıp koin adresinizi yazmanızı isterken kimi zaman da birçok görev verebilirler.   

Başlıca görevleri sıralayalım:  

 1. TwitterTakip / beğeni / retweet 
 2. Telegram gruplarına ve kanallarına katılım 
 3. Websitelerine üye olmanız 
 4. Uygulama indirmeniz 
 5. Facebook beğeni ve paylaşım 
 6. Medium/ reddit / linkedIn takip 
 7. Borsaya üye olup kimlik doğrulama 

Bu yazdığım maddelerden rastgele birini veya hepsini isteyebilmektedirler. Genellikle bizlerden bu maddelerdeki görevleri yapmamızı isterler.   

Doğal Olarak Airdroplar İçin Gerekli Sosyal Hesaplar:  

 1. Twitter  
 2. Telegram  
 3. Reddit (nadir) 
 4. Medium (nadir)
 5. Facebook  
 6. LinkedIn (nadir)  

Uyarı: Bazı airdroplar gerçek kişi olduğumuzu doğrulamak adına kimlik bilgilerimizi istemektedir. Biz güvendiğimiz ve kazançlı olan  airdroplara veriyoruz. Vermek istemeyen bu konuda hassas olanlarınıza önerimiz ise airdroba katılmadan önce isteyip istemediğine bakmaktır.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir