Bitcoin İçin Önemli Uyarı: Kemerlerinizi Bağlayın!

  • seyit
  • Nisan 20, 2021
  • 0
  • 178 görünümler

Amiral gemisi kripto para birimi (BTC), 50.000 dolar bandına kadar düştükten sonra hafif bir yükseliş elde etse de kritik bir desteği kaybetmiş olabilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 56.000 dolarda tutunmaya çalışıyor ancak kritik bir destek kaybedildiği için korku artıyor. Bitcoin fiyatı son 24 saat içerisinde de %3,39 düşüş yaşadı ve tanınan bir analist bu konuda önemli bir uyarıda bulundu.

Bitcoin İçin 12 Gün Başlayabilir
Analist Lark Davis, Bitcoin için en önemli desteklerden birisi olan 50 günlük hareketli ortalamanın altına inildiğini vurguladı. Bu desteğin altında kapanış yapan BTC, bunu değiştirmek için 57.000 doların üzerine çıkmak zorunda. Davis, daha önce benzer bir durum yaşandığında Bitcoin’in yaklaşık 12 gün konsolidasyon ve düşüş yaşadığını belirtti. Analist bu sebeple yatırımcılara kemerlerini bağlamaları tavsiyesinde bulunurken en az 12 günlük kötü bir sürecin başlayabileceğini de ima etti.

Bitcoin’in bu düşüşünde en önemli desteklerden birisi ise 52.000 dolar olarak görülmekte. Sadece 50 günlük MA değil aynı zamanda 100 günlük MA da riske girebilir.

Bitcoin’in 2017 yılındaki parabolik rallisine bakıldığında ise fiyatın 9 kere böyle %30 ve üzeri düşüş yaşadığı görülüyor. Bu da yatırımcıların gerçekten zorlu geçecek 12 günlük bir sürece başlamış olabileceğine işaret etmekte.

  • Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir