Bitcoin’de Gelecek Sene 250.000 Dolar Seviyesini Görebiliriz

  • seyit
  • Nisan 25, 2021
  • 0
  • 169 görünümler

Kraken Borsası CEO’su: “Bitcoin’de Gelecek Sene 250.000 Dolar Seviyesini Görebiliriz”

milyondan fazla sayıda kullanıcıya sahip olan ve 50 farklı coini listeleyen Kraken borsası, bugün ticaret hacmi baz alındığında dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında dördüncü sırada yer alıyor.

Nisan ortalarında 64.000 doların üstüne çıkarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıran Bitcoin, Cuma günü regülasyon tehlikesi ve ABD başkanı Joe Biden’ın vergi arttırımı yasa teklifi haberlerinden sonra 50.000 doların altına inmişti.

“Bitcoin’de 2024’e Kadar Çok Büyük Bir Büyüme Potansiyeli Var”
Uzun vadeli bir Bitcoin yatırımcısı olan Kraken CEO’su Jesse Powell, kısa vadeli fiyat dalgalanmalarıyla çok ilgilenmediğini belirtse de, günümüz ile Bitcoin’in tekrar yarılanacağı tarih olan 2024 yılı arasındaki periyotta Bitcoin için çok yüksek bir büyüme potansiyeli gördüğünü söyledi.

Bitcoin’in yarılanması olayı aslında, Bitcoin madencilerinin blockchain üzerinde kayıt altına aldıkları her işlem için elde ettikleri Bitcoin ödülünün yarıya inmesini temsil ediyor. Geçmişe baktığımızda her yarılanma olayından sonra 6 ay içinde Bitcoin fiyatlarında bir yükseliş trendi oluştuğunu görüyoruz. Bitcoin’deki en son yarılanma ise 11 Mayıs 2020 tarihinde yaşanmıştı.

Powell Bitcoin hakkındaki düşüncelerini şöyle aktardı: “Bitcoin’in kısa vadede nereye gideceğini kestirmek oldukça zor, bir gün içinde bile %10’luk artışlar ya da düşüşler yaşanabiliyor. Kendi görüşüme göre, insanların Bitcoin’lerini satıp dolar almalarının bir mantığı yok çünkü doların da değerinin zaman içinde enflasyon ile düşeceği kesin.”

“Bitcoin Önümüzdeki Yıl Kolaylıkla 250.000 Dolar Seviyesine Çıkabilir”
Powell ayrıca önümüzdeki yıl içerisinde Bitcoin fiyatlarının coin başına kolaylıkla 250.000 dolar bandına çıkacağını düşündüğünü söyledi. Uzun vadede ise Bitcoin’in, dolar gibi merkez bankaları tarafından sınırsız bir şekilde basılabilecek ve kontrolsüz bir enflasyona neden olabilecek bir para birimiyle karşılaştırılmasının mantıklı olmadığını düşündüğünü söyledi.

Gemini Borsası, Bitcoin Geliştiricilerine 200.000 Dolar Bağışta Bulundu
Powell’a göre Bitcoin fiyatlarının, dolar gibi sürekli enflasyona yenik düşen para birimlerinin yerine, sabit bir değeri olan varlıklar ile karşılaştırılması daha uygun olabilir. Powell ayrıca Bitcoin hakkında aşırı olumlu düşüncelere sahip olduğunu ve bu kripto paranın 10-20 sene içerisinde dünyanın rezerv para birimi olarak benimseneceğini düşündüğünü aktardı.

Kraken CEO’su ayrıca DeFi ve NFT piyasalarındaki gelişmeleri de dikkatle takip ettiğini söyledi.

  • Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir