Cardano (ADA) Vs Polkadot (DOT): Hangi Kripto Para Birimi Daha Değerli Olacak?

  • seyit
  • Nisan 12, 2021
  • 0
  • 269 görünümler

Hem Cardano (ADA) hem de Polkadot (DOT), geçtiğimiz yıl içinde benzeri görülmemiş miktarda yükselme ve popülasyon kazandı. Piyasa değeri olarak her ikisi de ilk on kripto arasında yer alıyor. Cardano blockchain, Ethereum’a benzer akıllı sözleşmeleri ve uygulamaları barındırırken, öte yandan Polkadot, bireysel blok zincirlerini tek bir birleşik ağa verimli bir şekilde bağlamayı amaçlamaktadır. İlginç bir şekilde, her iki blockchain platformu da Ethereum ile bazı benzerlikleri paylaşıyor. Hangi kripto para birimini satın alacağınıza karar vermeden önce bu iki popüler kripto para birimi hakkında bilmeniz gerekenler.

ADA, Ethereum’un kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından kuruldu. ADA altcoin, son aylarda yatırımcıların dikkatini çekiyor ve muhteşem bir yıl geçiriyor.

ADA 2020’yi 0,18 dolarla bitirmesine rağmen şimdiye kadarki en büyük kazananlardan biri oldu. Cardano, bugüne kadar %500’den fazla artış gösteriyor. Hisse senetleri için bu tür bir ralli endişe verici olabilir ve genellikle daha sonra geri çekilmeyle sonuçlanabilir. Ancak kripto para birimleri birbirinden tamamen farklı türdedir. Büyük reklamlarla ve anlaşmalar ile potansiyel olarak yatırımcların dikkatini çekebilir ve bu da ADA için henüz yolun başı olduğu anlaşılabilir.

Bu iki Altcoinin en temel benzerlikeri ise DOT’unda Ethereum’un bir başka kurucu ortağı Gavin Wood tarafından da kurulmasıdır.

Polkadot, güvenilir doğrulayıcıların madencilik yaptığı bir sistem kullanıyor. Polkadot, kendi blok zincirlerinin (parachain) ağdaki diğer parachain’lerle birlikte çalışmasına izin veren bir blockchain platformudur. Paralel işleme sayesinde, Bitcoin veya Ethereum’a kıyasla daha verimli bir şekilde çalıştığı görülen blok zincirleriyle ilişkili ortak temel sorunları ele alma potansiyeline sahiptir.

Tether (USDT), geçtiğimiz günlerde parasını Polkadot ağında piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Şirket henüz bu işlem için bir tarih belirlemedi. Tether’in dahil edilmesi, yatırımcalrın ağlar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmasını mümkün kılacaktır. Polkadot’ta ipin piyasaya sürülmesi, daha çok değerlenmesi için çok önemli bir adımdır.
Bu yeni gelişme, uygun fiyatla birleştirerek hem Polkadot hem de tether için piyasa değerinin artmasına neden olabilir. Bu iki proje birlikte, diğer ağların büyümesini engelleyen bazı zorlukların üstesinden gelebilecek umut verici bir ilişki kuruyor.

Her iki kripto para birimi de yakın zamanda popüler yatırımlar olarak kalmaya devam edecek ve şu anda satın almak için en iyi kripto para birimlerini arıyorsanız, paranızı potansiyel olarak yatırmak için sağlam isimlerdir. Tabii ki yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir