Elon İstenileni Karşılayamadı: Doge’ de Son Durum Ne?

  • seyit
  • Mayıs 9, 2021
  • 0
  • 221 görünümler

Elon Musk’ın Saturday Night Live’da (SNL) ekranlara çıkmasının ardından Dogecoin fiyatında ani bir düşüş yaşandı.

Tesla CEO’su Elon Musk, dün gece Saturday Night Live’da izleyicilerin karşısına çıktı ve şaka coini DOGE ile ilgili şakalar yaptı…

Elon Musk ve DOGE
Doge yatırımcalırının beklentileri dün gece yayınlanan Saturday Night Live’da Elon’un Doge’yi 1 doalra kadar ‘pump’ yaptırabileceğini düşündüler.

Musk, programın açılış konuşmasını yaparken annesini de sahneye davet etti. Musk’ın annesi, anneler günü hediyesini merak ettiğini dile getirdi ve “Umarım Dogecoin değildir.” diye ekledi. Musk ise “Evet, Dogecoin…” diye cevap verdi.

Ancak bu eğlenceli açılış sırasında Musk gerçekten Dogecoin satın aldıysa şu an itibariyle oldukça önemli bir zarar etmiş olmalı. Program başlarken 0.66 Dolar seviyesinde olan DOGE, ilerleyen saatlerde 0.52 Dolara kadar geriledi.

Dogecoin fiyatı şu anda 0.45 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Dogecoin, 2021 Yılında %6.800 Yükseldi
2013 yılında artan altcoin çılgınlığı ile dalga geçmek için üretilen Dogecoin, yıllar geçtikçe ciddi büyüme kaydetti. DOGE, 2021 başından bu yana %6.800 oranında yükseldi. Şu anda 90 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip olan kripto para, küresel ölçekteki en değerli dördüncü kripto para olarak dikkat çekiyor.

Bu yükselişin temel mimarı Elon Musk. Kendisi Dogecoin ile ilgili tweetlerinin sadece şaka amaçlı olduğunu dile getirse de, o tweet attıkça DOGE fiyatı da büyük ölçüde yükseldi.

Tweet ile ‘pump’ yapma olayını destekleyen Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban da sık sık Dogecoin’e desteğini açıklayan figürlerden birisi. Cuban, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Dogecoin’in 1 Dolara ulaşacağına inandığını belirtti. Öte yandan Cuban’ın takımı Dallas Mavericks halihazırda Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul eden sayılı kuruluşlardan biri olarak dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir