İngiltere, Kayıtsız Kripto Para İşletmeleri Listesine Bitcoin ATM’lerinide Ekledi

  • seyit
  • Nisan 2, 2021
  • 0
  • 171 görünümler

İngiltere Mali Davranış Otoritesi yetkilisi Mark Steward, yakın zaman önce yaptığı bir konuşmada ülkenin kara para aklama ile mücadele çalışmalarına (AML) değindi.
1 Nisan tarihinde duyurulan bir konuşmada Mark Steward, kripto para birimini AML kontrolleri için ortaya çıkan önemli bir risk olarak gördüğünü dile getirdi. Financial Conduct Authority (FCA) Uygulama ve Piyasa Gözetimi İcra Direktörü olan Steward, Ocak ayında FCA’in, kripto para işletmelerinde AML’nin getirilmesi konusunda başlatılan çalışmaları yürütmeye devam ediyor.

Yapılan açıklamada, FCA’in, özellikle kripto para işletmeleri için oluşturduğu uyarı listesinin güncellendiği bildirildi. 9 Mart tarihinde açıklanan “Kayıtsız Kripto Para İşletmeleri listesi“, yapılan açıklamanın ardından her geçen gün güncellenmeye devam ediyor.

Steward konuşmasında listenin güncel hali ile ilgili olarak şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Bu ayın başlarında, Kayıtlı Olmayan Kripto Para Birimi İşletmeleri Listesinde yer alan ilk isimlerin yanına, tüm kripto para ATM firmalarını ve 29 adet kripto para saklama cüzdanı sağlayıcısını da ekledik.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir