Starbucks Müşterileri Artık Bakkt Uygulaması aracılığıyla Bitcoin ile Ödeme Yapabilir

  • seyit
  • Nisan 5, 2021
  • 0
  • 176 görünümler

Starbucks Müşterileri Artık Kripto Para İle Kahve Satın alabilecek

Starbucks’da kahve almak için artık Bakkt cüzdanından yararlanarak bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz. Dünya çapında 30.000’den fazla lokasyonuyla Starbucks, dünyanın en büyük kahve zinciri yılda yaklaşık 26,50 milyar ABD dolar gelir elde etmektedir. Bakkt yöneticilerine göre, 500.000 müşteri Bakkt’ın yalnızca davetiyeye dayalı erken erişim programına katıldı ve artık herkes uygulamayı App Store ve Google Play Store üzerinden indirip satın alma işlemi yapmak için kullanabilir.

Bakkt CEO’su Gavin Michael duyuru sırasında, “Ortalama bir tüketici, hediye kartları, puanlar ve bitcoin’e kadar çok sayıda dijital varlığa sahip, ancak değerlerini yeterince izleyip kullanacak araçlardan yoksun” dedi. “Herkese dijital varlık erişimini genişletme yolculuğumuzda bir adım olarak Bakkt Uygulamasını halka sunmaktan heyecan duyuyoruz.

Starbucks yöneticisi şunları ekledi:

Müşterilerimizin artık Starbucks Kartları ve kripto paralar ile Bakkt uygulamasını kullanıp bunu Starbucks’ta ödeme aracı olarak kullanma fırsatına sahip oldukları için heyecanlıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir