Tesla’nın Ardından Apple’da Kripto Para Dünyasına Geçebilir

  • seyit
  • Nisan 4, 2021
  • 0
  • 221 görünümler

Tesla’nın Ardından Apple’da Kripto Para Dünyasına Geçebilir

Bitcoin satın alan şirketlerin sayısı önemli ölçüde artıyor. Goldman Sachs ve Deutsche Bank gibi bankalar ödeme yöntemi için kripto para hizmetlerini açmak için acele ederken, MicroStrategy ve Tesla gibi firmalar binlerce BTC topluyor. Apple’ında bu kervana katılacağına dair spekülasyonlar yaygınlaşıyor.

Apple Neden Hala Bitcoin Almadı?

Pandeminin devam eden ekonomik etkisi göz önüne alındığında, doların genel görünümü pek iyi değil.

Büyük devlet borçlarından kaynaklanan enflasyon baskısı, Apple’ın nakit rezervlerini istikrarsız bir duruma soktu, oysa çoğu analist Bitcoin için uzun vadeli tahminin kesinlikle yükselişe geçtiğine inanıyor.

Son zamanlarda Apple Pay hizmetini kullanarak Bitcoin’de alışveriş yapmak için kullanıma izin vermeye başladı. Bu da şirketin artık ödeme yöntemlerine kripto parayı dahil etmekten çekinmediğini gösteriyor.

Bloomberg’e göre analist Mitch Steves, şirketin Apple Wallet’ı dijital varlıklar için bir ticaret platformuna dönüştürmesi gerektiğini düşünüyor. Apple’ın gelecekteki hizmet teklifine dahil edilecekse, bu PayPal gibi bir değişim ortağı veya hatta Coinbase aracılığıyla olabilir.

Apple eğer BTC alma fikrini belirtirse, Bitcoin üzerinde inanlımaz bir pump gerçekleşebilir. Bu nedenle, Apple Bitcoin satın alırsa, bunu ancak şirket harekete geçtiğinde öğreneceğimiz neredeyse kesindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir