ABD Bankaları 2021’de Bitcoin Ticaretine İzin Verebilir.

  • seyit
  • Mayıs 5, 2021
  • 0
  • 208 görünümler

ABD bankaları, kripto ticareti eylemine girmeye hevesli ve yakında müşterilerin Bitcoin’i doğrudan hesaplarından satın almalarına izin verebilir.

Kripto para birimlerini kötü olarak gören Amerikan bankaları sona eriyor olabilir.

Çarşamba günü CNBC tarafından yayınlanan bir rapora göre, New Digital Investment Group, Amerika Birleşik Devletleri bankalarının müşterilerine kripto ticareti hizmetleri sunmaları için bir altyapı sağlamak için daha iyi FIS olarak bilinen fintech temel Fidelity National Information Services ile bir ortaklık imzaladı.

NYDIG banka çözümleri şefi Patrick Sells, CNBC’ye, çoğunluğun daha küçük finans kurumları olmak üzere birçok bankanın programa çoktan kaydolduğunu söyledi. Sells, şirketin büyük ABD bankalarıyla programa katılmak için görüşmelerde bulunduğunu da sözlerine ekledi.

NYDIG yöneticisine göre, Bank of America ve JPMorgan gibi büyük isimler, küçük bankalar perakende kripto ticareti benimsemenin ödüllerini almaya başladığında gemiye girmeye teşvik edilebilir. BoA, ABD’deki en sağlam kripto karşıtı bankalardan biridir ve düzenli olarak Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin değer önerisine itiraz etmektedir.

NYDIG ve FIS arasındaki işbirliğinin bir parçası olarak, katılımcı bankalar müşterileri için doğrudan mevcut hesaplarından doğrudan kripto ticareti sunabilecek.

Kripto ticaretine yeşil ışık yakan bankalar, ABD’li borç verenlerin diğerleri arasında Robinhood, Coinbase ve Square gibi platformlarla rekabet ettiğini görebilir. Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği üzere, 2021’in ilk çeyreğinde yaklaşık 9,5 milyon müşteri Robinhood platformunda kripto ticareti yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir