Kripto Para Piyasası Rekorlar Kıran Bir Hafta Yaşıyor

Ethereum, 5 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.553 $’a ulaştı.

Tüm dijital para birimlerindeki girişler 489 milyar doları bulurken, Nisan ayında kripto varlıklarının toplam girişi 1 trilyon doları aştı.

Ethereum ve Bitcoin geçen hafta rekor kıran girişler yayınladı. Yakın tarihli bir CoinShares raporundan daha fazla analiz, yatırımcıların geçen hafta Şubat ayından bu yana herhangi bir haftadan daha fazla kripto para aktardığını gösteriyor.

Mevcut dijital varlıkların tamamındaki toplam giriş, Nisan ayının son haftasında 489 milyar doları buldu. Sonuç olarak, ay boyunca toplam kripto para girişi 1 trilyon doları aştı. CoinShares’in raporu, “Yüksek girişler, sağlayıcılar arasındaki çeşitli akışları gizlerken, Avrupa’da birçok kişi çıkışları yaşadı. Diğer taraftan Kuzey Amerikalı akranları güçlü girişler gördü.” ifadesini kullandı.

Piyasa güç göstermeye devam ederken, ETH liderliğini sürdürdü. Ethereum, geçen ay değerlemede büyük bir artış gördü ve rekor kırmaya devam ediyor. 5 Mayıs’ta Ethereum, en yüksek günlük kapanışını 3.532 $ olarak belirledi. Genel olarak, Ethereum, takvim yılının başından bu yana %360’ın üzerinde artış gösterdi.

ETH rekorlar kırmakla meşgulken, bitcoin hala geçen hafta 442 milyon dolarlık bir giriş kaydetmeyi başardı. Sonuç olarak Bitcoin’in yıllık toplam girişi 4,2 milyar dolara ulaştı. BTC cinsinden yönetilen varlıklar şu anda 47 milyar doların üzerinde değerleniyor. Bu, önceki hafta rekor bitcoin çıkışları yaşayan yatırımcılar için iyi bir haber.

Rapor, yatırımcıların hala oldukça değişken varlıklara yatırım yapmakla ilgilendiğini gösteriyor. Kriptoya olan ilgi, yükselen kurumsal ilgi ve Tesla gibi dijital varlıkları satın alan büyük şirketler ile doğrudan bağlantılı olabilir.

Küresel ödeme ağı Mercuryo’nun CEO’su Petr Kozyakov, Ethereum fiyatlarında neden bir artış olduğuna dair fikirlerini paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir