Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), 1 Milyon Dolarlık Bitcoin Yardımı Aldı.

  • seyit
  • Nisan 6, 2021
  • 0
  • 249 görünümler

UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) , bugün Huobi kripto borsasından ilk kurumsal Bitcoin bağışını kabul ettiğini duyurdu. Borsa, Huobi kripto borsası, UNICEF’e 425.000 $ değerinde Bitcoin bağışladı

Huobi Charity Limited, bağış sırasında yaklaşık 350.000 $ değerindeydi, ancak bu yazı itibariyle yaklaşık 412.000 $ değerinde olan 7 Bitcoin’i UNICEF’in CryptoFund (Kripto Fonu)’na bağışladı. Açıklamaya göre Huobi, 1 Milyon Dolarlık bağışının geri kalanını önümüzdeki üç yıl içinde yardım kuruluşunun İnovasyon Fonu’na bağışlayacak.

UNICEF CryptoFund, 2019 yılında özellikle dünya çapında çocuklara fayda sağlayabilecek projeleri finanse etmek için kripto para birimini kabul etmek, tutmak ve satın alma amacıyla kurulmuştur. CryptoFund, fonlarının kökenleri ve kullanımı konusunda şeffaf olacak şekilde tasarlanmıştır ve halkın gelir ve giderleri izlemesine olanak tanıyan bir web sitesi mevut.

CryptoFund web sitesine göre, UNICEF daha önce Ethereum Vakfı ve kripto oyunu yayıncısı Animoca Brands’ın bağışlarıyla piyasaya çıktığından beri 2.267 ETH (4.77 milyon $) ve 1 BTC’yi (yaklaşık 59.000 $) kabul etti. UNICEF İnovasyon Fonu, blok zinciri teknolojisi ve sanal ve artırılmış gerçeklik gibi çocuklara fayda sağlayabilecek açık kaynaklı teknolojilere dayalı projelere yatırım yapmak için hem kripto para birimlerini kullanıyor.

Oyun yayıncısı Ubisoft, Rabbids Token adlı kendi blok zinciri tabanlı oyunu aracılığıyla UNICEF için de para topladı. Rabbids Token, bugüne kadar UNICEF için 38’den fazla ETH (yaklaşık 80.000 $) topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir