Bitcoin Altın Kadar Güvenilir mi?

  • seyit
  • Mart 30, 2021
  • 0
  • 251 görünümler

Bitcoin, altına karşı tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşıyor. Dijital para birimi Salı günü 59.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin fiyatı 59.000 $ ‘a yaklaştıkça, altına göre değeri tüm zamanların en yüksek seviyelerine geliyor ve yeni bir güvenli liman haline geliyor.

Bitcoin’in altına göre değeri son üç ayda iki katından fazla arttı, Ekim 2020’den bu yana ise neredeyse yedi kat arttı.

Sarı metal ilk kez tüm zamanların en yüksek seviyesine geldi Külçe altın, yılı yaklaşık% 22’lik bir kazanç ile kapatmasına rağmen. Yine de, Bitcoin’in yıllık %265 büyüme oranıyla dev yatırımcıları kendine çekti.

Yeni Amerikan Başkanı Joe Biden’ın 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketi ile altının yükselmesini bekleyen yatırımcılar umduğuna bulamadı, bu haber yeniden Bitcoin ve Altcoinlerin yükselmesine sebep oldu.

Bloomberg’den Mke McGlone gibi bazı önde gelen analistler, güvenli sığınaklar savaşında altının Bitcoin’e karşı yenik düşmeye devam ettiğine inanıyor. Bu ayın başlarında McGlone tweet attı:

Altın, gümüş ve madeni para her zaman bir yatırımcı çeksede, yatırımcı portföylerinde değerli madenlerin yerini alan Bitcoin’in giderek hızlanan yükselişini işaret ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir