Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Düşüyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin an itibarıyla önemli bir seviyede mücadele etse de en popüler ikinci kripto para Ethereum bu dönemde 2.760 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Facebook iddiası BTC’nin ani fiyat hareketleri görmesine neden olsa da lider kripto para 54.500 dolar seviyelerinde kaldı. Buna karşın birçok altcoin önemli kazançlar elde ederken BTC’nin piyasa hakimiyeti son 3 yılın en düşük seviyesi olan %49’un altına düştü.

Bitcoin’den Başarısız Yükseliş Girişimi

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin geçtiğimiz pazartesi günü 47.000 dolara kadar sarktı. Ancak BTC boğaları bu noktada güçlü bir set çektiler ve yakalanan ivmeyle fiyat 54.000 dolar ile 55.000 dolar bandına taşındı. Son 24 saatlik zaman dilimi içeriside BTC fiyatı 56.000 doları aşsa da fiyat tekrar 54.000 dolara geriledi.

Dün ortaya atılan bir iddiaya göre sosyal medya devi Facebook’un Bitcoin satın aldığı söylemi lider kripto paranın yükselişini etkiledi. 56.000 dolara kadar tırmanan Bu iddianın asılsız olduğu anlaşıldığı an itibarıyla ivme zayıfladı ve fiyat 54.000 dolara çekildi. Bununla birlikte lider kripto para Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon doların üzerindeki seyrini sürdürüyor. Ancak BTC’nin piyasa hakimiyeti, Ethereum ve diğer altcoin’lerin performansıyla psikolojik destek seviyesi 50’nin altına düştü. Bitcoin dominance, son 3 yılın en düşük seviyesini görerek 49’un altına sarktı.

Ethereum’un Son ATH’si ve Diğer Kripto Paralar

En popüler ikinci kripto para Ethereum ve diğer kripto paralar son dönemde oldukça iyi performans gösterdi. Ethereum (ETH) geçtiğimiz gün 2.760 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve haberimizin hazırlandığı sırada 2.700 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bunun yanı sıra günlük grafikte Binance Coin (BNB), Ripple (XRP), Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Uniswap (UNI), Dogecoin (DOGE) başta olmak üzere birçok altcoin yeşillendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir