Dev Banka JPMorgan’dan Sevindiren Ethereum Yorumu

  • Levent
  • Nisan 29, 2021
  • 0
  • 45 görünümler

Wall Street bankalarının devi JPMorgan Chase Ethereum yükselişinin nedenlerini sıraladı.

JPMorgan, Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğini ve bunun bir süre daha böyle devam edebileceğini söyledi.

JPMorgan’dan yatırımcılarına 27 Nisan’da gönderilen bilgi notunda yer alan bir analize göre, banka Ethereum konusunda oldukça iyimser. Analizde ETH’nin kazanç oranı itibariyle Bitcoin’i geçmesine özel vurgu yapılıyor.

Ethereum Nisan ayı boyunca %45 yükselirken, aynı sürede Bitcoin %9 oranında değer kaybetti.

JPMorgan Bitcoin ve Ethereum arasındaki önemli bir farka dikkat çekiyor. Bankaya göre, BTC bir değer deposu iken ETH, kripto ekonomisinin ve teknolojisinin bel kemiği durumunda.

JPMorgan analizinde Ethereum’la ilgili ilk yorum şöyle;

Teori, şu anda [ETH] sahibi olmanın daha değerli olduğunu gösteriyor. Uzun vadede Ether, Bitcoinden daha iyi performans göstermeli.

Analizde şu anda Ethereum’un Bitcoin’den iyi performans göstermesiyle ilgili olarak; türev piyasalarda bulunan kaldıraçlı işlemlerin likidite olmasıyla BTC fiyatının %27 düştüğü ancak ETH’nin bundan daha az oranda etkilendiği vurgulanıyor.

Spot cirolarının son derece yüksek olduğu bir piyasada, Ether, Bitcoin’e göre vadeli işlemler ve takas biçimindeki kaldıraçlara daha az bağlıdır.

“koinmedya_binance”
JPMorgan analizinin Ethereum’la ilgili 3. yorumu ise, Ethereum blockchainin Bitcoin’e nazaran daha hızlı işlem hacmine sahip olarak görülmesi, şeklinde karşımıza çıkıyor. Bitcoin ile kıyaslandığında ETH’nin önemli bir kısmı likit gibi davranıyor.

Başka bir ifadeyle Ethereum, aşırı kaldıraç kullanımından kaynaklanan fiyat volatilitesinden çok fazla etkilenmiyor. Bunun bir getirisi olarak da Bitcoin’den daha iyi bir yükseliş performansı sergiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir