Bitcoin Balinaları Son Üç Haftada 90.000 BTC Biriktirdi!

Bitcoin balinaları, fiyat dalgalanmalarının ortasında son birkaç haftada BTC birikimini hızlandırdı. Blockchain izleme ve analiz platformu olan Santiment tarafından yayınlanan en son verilere göre, büyük Bitcoin adresleri 5 Nisan’dan bu yana yaklaşık 90.000 BTC biriktirdi.

Santiment, BTC balina adresini 10.000’den fazla Bitcoin içeren bir kripto cüzdanı olarak tanımlıyor. Şirket, balinaların, özellikle 14 Nisan’da BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra büyük miktarlarda coin biriktirmeye başladığını belirtti. Yakın zamanda biriken Bitcoin’in toplam değeri 4.92 milyar dolar civarında.

Dünyanın en büyük kripto para birimi BTC 14 Nisan’da yaklaşık 64.000 dolar’a ulaştı, ancak 26 Nisan’da 47.000 dolar’a düştüğü için volatilitesi yüksek bir Nisan ayı geçirdi. Bitcoin şu anda, 1.02 trilyon dolar’dan fazla piyasa değeri ile 54.000 dolar’a yakın işlem görüyor.

Son fiyat hareketi, BTC balinalarının yaptığı kripto işlemleri de hızlandırdı. Whale Alert’e göre, bilinmeyen bir kripto kullanıcısı 29 Nisan’da yaklaşık 392 milyon dolar değerinde 7.175 Bitcoin’i hareket ettirdi.

Dahası, balina adresleri dünyanın en büyük dijital para birimini önde gelen dijital borsalardan kripto cüzdanlarına taşıyor. Son zamanlarda Whale Alert, kripto para borsası Coinbase’den kripto cüzdanı Xapo’ya 2.000 Bitcoin’in hareketini bildirdi. Söz konusu işlemin toplam değeri 110 milyon dolar civarında.

 

Kripto Para Borsası Binance’de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir