Bitcoin, Visa Sayesinde 2.000$ Yükseldi.

  • seyit
  • Mart 29, 2021
  • 0
  • 256 görünümler

Visa, kendi ödeme ağında USD Coin (USDC) ile işlem yapılabileceğini açıkladı. USD Coin üzerinden yapılan al sat işlemleri Etherium tabanlı ağ üzerinden gerçekleşeceği için Bitcoin ve Altcoinler bu habere bağlı olarak yükselişe geçti.

Visa, ilk USD Coin transferlerini Crypto.com ile ortak bir çalışma altında test etmeye başladı. Reuters’ın haberine göre yapılan testlerin sayısıda her geçen gün artarak devam edecek.

Aracılar olmadan doğrudan ödeme yöntemi ile Kripto para kullanıcıları, Crypto.com Visa gibi kartlarla ödeme yaptıklarında bu ödeme kripto paradan itibari paraya dönüştürülüyor. Dönüşüm işlemi, Visa ağında kripto para kullanmayı zorlaştırıyor.
Visa, Ethereum blockchainini kullanarak dönüşüm sürecini ortadan kaldıracak ve işlemin itibari paraya dönüşmeden, kripto para ile tamamlanmasını sağlayacak. Crypto.com’un yanında Anchorage ile birlikte çalışan Visa, Ethereum ağındaki ilk USDC işlemini bu ay gerçekleştirdi.

BTC ve altcoinler bu haberden sonra yükselişe geçti. Bitcoin bu haber duyulmadan önce 56.220 dolardan işlem görüyordu. Coinbase verilerine göre fiyat, haberin çıkmasından yaklaşık bir saat içinde 58.191 dolara yükseldi. Visa’nın kullanacağı Etherium fiyatı ise 1.710 dolardan 1.765 dolara çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir