Elon Musk’dan Doge Yatırımcılarına Uyarı!

  • seyit
  • Mayıs 8, 2021
  • 0
  • 261 görünümler
elon

Tesla CEO’su Elon Musk, TV programı Saturday Night Live’da gözükmesine saatler kala, internet esprisi olarak doğan Dogecoin (DOGE) için yarattığı heyecanı dindirmeye çalışıyor gibi gözüküyor.

Aylardır devam eden olumlu hava, Musk’ın perşembe günü TMZ ile yaptığı röportajda kripto paraların spekülatif olduğunu söylemesiyle darbe yedi. Dogecoin’in enflasyonu artırıcı arzı nedeniyle daha az değerli olup olmadığı sorulan Musk, durumun bu olduğunu söyledi ekledi:

“Açık olmak gerekirse, insanların tüm birikimini kripto paraya yatırmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu akıllıca değil.”

Musk, kripto paraların tüm dünyada kullanılan ana para birimi olma şansı olduğunu, fakat bunun hangisi olacağının yalnızca tahmin edilebileceğini söyledi.

“Kriptonun dünyanın gelecekteki para birimi olma şansı, peki hangisi olacak? Belki de birden fazlası olur. Şimdilik yalnızca spekülasyon olarak kabul edilmeli.”

2021 başından beri Elon Musk’ın sosyal medya gönderilerinin de yardımıyla yüzde 14 binden fazla değer kazandı. Hafta içinde 0,69 dolara kadar ulaşan DOGE, hemen ardından dörtte bir oranında değer kaybetmişti. Kripto para, Musk’ın uyarılarına rağmen cuma sabahı yüzde 23 yükseliş gösterdi. Dogecoin, çeviri yayın saati itibarıyla 0,62 dolardan işlem görüyor.

Diğer yandan Musk, Dogecoin ile ilgili şöyle bir açıklamada da bulundu:

“Kader ironiyi sever. En ironik sonuç ne olurdu? Şaka olarak ortaya çıkan bir para biriminin, gerçek bir para birimine dönüşmesi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir