Meitu 175,6 Bitcoin Daha Satın Aldı

  • seyit
  • Nisan 9, 2021
  • 0
  • 168 görünümler

Çinli uygulama geliştiricisi Meitu Perşembe günü yaptığı açıklamada, 175.6 Bitcoin daha satın aldığını ve toplam BTC varlığını 940 adetin üzerine çıkardığını söyledi.

Meitu, Mart ayı başlarında “kripto para birimi yatırım planı” benimsesinden
bu yana bitcoin ve ethereum pozisyonlarına 100 milyon dolar yatırım yaptı.

Özellikle, ETH’nin de sahibi olan Meitu, blok zinciri endüstrisine girmeye hazırlanmak için kripto satın aldığını söyledi.
Meitu, Perşembe günü 31.000 ETH ve 940’ın üzerinde BTC’ye sahip oldu. Her iki kripto paraya da eşit tutarda yatırım yaptı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor: Devletler tarafından kontrol edilen ve basılan para birimleri (Fiat)’ı benimseyen Şirketler Sermaye Eritiyor

Michael Saylor Bitcoin rezervlerinin neden kurumsal firmalar tarafından bu kadar çok tercih edildiği ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hala Bitcoin’e yatırım yapmayan ve fiat parayı benimseyen şirketleri de eleştiren Saylor, Bitcoin’in %100 kazandırdığını söyledi.

Michael Saylor Tesla, Google ve Apple gibi şirketlerin hepsinin aynı soruna sahip olduklarını söyleyerek hepsinin büyük bir nakit yığınına sahip olduğunu belirtti. Sahip oldukları nakit yığını yüzünden her yıl %15 ve %20 civarında kayıpla karşı karşıya kaldıklarını belirten Saylor Bitcoin’in ise %100 kazandırdığını açıkladı. Bitcoin’e yatırım yapılmasının doğru hamle olduğunu belirten Saylor, fiat paralardansa Bitcoin’in çok daha kazançlı olduğunun da altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir