Peter Brandt’ın Ripple Tahmini Gerçek Mi Oluyor?

XRP fiyatı yaklaşık üç hafta sonra ilk kez 1,76$ seviyesinin üzerine çıktı! Yoksa, ünlü analist Peter L. Brandt’in Ripple tahmini gerçekleşiyor mu?

Ünlü analistlerden Ripple tahmini

TradingView verileri, kripto borsası Bitstamp’ta XRP fiyatının (6 Mayıs 09:50 UTC itibariyle) gün içinde en yüksek seviye olarak 1.7635$‘a ulaştığını gösteriyor. XRP’nin yılın başından bu yana ulaştığı en yüksek fiyat ise 14 Nisan’da kaydettiği 1.9669 dolar seviyesi oldu.

ripple tahmini Peter Brandt'in Ripple tahmini gerçek mi oluyor?
Aylık XRPUSD Grafiği (Bitstamp) – TradingView

 

Geçtiğimiz ay, dünyanın en saygın ve en popüler analistlerinden biri olan Peter L. Brandt, XRPUSD teknik analizine göre, fiyatların çok daha yüksek seviyeleri göreceğini söyledi.

Ripple tahmini

Tecrübeli bir trader ve emtia sektöründe otuz yıldan fazla deneyime sahip olan Brandt,  Trading Commodity Futures with Classical Chart Patterns adlı kitabını yayınladı. Daha sonra, 2011 yılında, ikinci kitabı olan Diary of a Professional Commodity Trader yayınlandı ve “27 hafta boyunca Amazon’da 1 numaralı ticaret kitabı oldu.”

Real Vision’ın kurucu ortağı ve CEO’su Raoul Pal, Brandt hakkında şunları söylüyor:

“Peter, dünyadaki en iyi ve en deneyimli analistlerden biridir. Alım satım ve risk yönetimine yönelik benimsediği analitik, grafik odaklı yaklaşımı oldukça anlaşılır ve eyleme dönüştürülebilir. Real Vision, Peter’ın çalışmalarını yayınlama onuruna sahip oldu ve içeriği, abonelerimiz tarafından en çok konuşulan ve beğenilen içeriklerden biri olmaya devam ediyor.”

Peki Brant’in Ripple tahmini nasıl?

Brandt, 9 Nisan’da Twitter’da XRPUSD fiyat grafiği paylaştı ve Ters Omuz Baş (TOBO) formasyonunun ortaya çıktığını söyledi.

1 Mayıs’ta Brandt daha da ileri giderek, XRP fiyatının “bir gemi yükü kadar daha yüksek olabileceğini” yani yeni ATH’ler kaydedebileceğini tahmin etti. Ayrıca XRP ile birlikte, BTC ve daha birçok kriptonun müthiş pumplar yapmasını beklediğini söyledi.

Elbette XRP’de yükseliş bekleyen tek analist Brandt değil! XRP konusunda en olumlu tahminlerden biri de Twitter’da 180.000 takipçisi olan “Credible Cripto” olarak bilinen popüler bir tradere ait. Analist, XRP fiyatının ne kadar yükselebileceğini soran takipçilerine, dün uzun vadeli fiyat hedefini anlattı:

“Bir yıldan uzun bir süredir 20-30$ diyorum. XRP için, beklediğim en yüksek değer hiçbir zaman 10-13$ değildi.”

Analist, XRP’nin orta ve uzun vadeli geleceği hakkında oldukça pozitif bir görüşe sahip. SEC davasının ilk zamanlarında yorumda bulunan analist, XRP’nin ABD’de tahvil olarak kabul edilse bile küresel olarak kullanıldığını ve bu nedenle SEC tarafından açılan davanın tek başına, XRP’nin sonu anlamına gelmeyeceğini söylemişti.

Ayrıca XRP’nin Singapur, Japonya ve diğer bazı ülkelerde tahvil olmadığını söyleyerek şöyle bir yorumda bulunmuştu:

“Nitekim, Ripple’ın müşterilerinin %90’ı ABD’de değil. Dahası XRP’nin işlem hacminin %90’ı ABD dışındaki borsalarda gerçekleşiyor. Ve XRP, Singapur, İngiltere, İsviçre ve Japonya’da tahvil olarak görülmüyor. SEC olayının, XRP’yi 0$’a götüreceğinin düşünüyorsanız, tarafsız düşünemiyor demektir. XRP küreseldir. “

Kısa vadede ise XRP fiyatının yükseleceğine inanan başka kripto analistleri de var.  Bunlardan biri de Luke Martin. Martin, tek pump yapan coinin DOGE olmayacağını, BCH, LTC ve XRP’den de aynı hareketi beklediğini söylüyor. Analist bu coinlerden yaklaşık %30’luk bir yükseliş bekliyor.

Alex Saunders isimli bir başka trader ise, DOGE’ye pump yaptıran sermayenin XRP’ye yöneleceğini iddia ediyor. XRP’nin her 4 yılda bir inanılmaz güçlü bir pump yaptığını ve bu yılın pump yılı olduğunu söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir