Türkiye’de Bir İlk!

  • Kriptobi
  • Ekim 14, 2019
  • 0
  • 318 görünümler
kriptobi

Ülkemizde İlk Kez Bir Proje Başlattığı Kitlesel Fonlama Kampanyasında Kripto Para ile Destek Adı… 

Ülkemizde yeni bir finansman modeli olarak karşımıza çıkan kitlesel fonlama sisteminin öncülerinden fonbulucu.com’da başlatılan bir fonlama kampanyasında ilk kez kripto para kullanılarak destek alındı. 

Karadeniz Teknik Üniversitesi Maliye Bölümü öğrencisi Muhammed Yakup Ay’ın geliştirdiği kripto eğitim platformu Kriptobi.com, Fikirler Yarışıyor Nisan Döneminde de birinci olmuş ve ardından da fonbulucu da fonlama kampanyası başlatılmıştı. Proje sahibi Muhammed Yakup Ay’ şunları söyledi; ‘Bizler yaklaşık 3 yıldır 7/24 projemiz ile ilgilenmekteyiz ve hali hazırda online gruplarımızda insanlara zaten kendi özgün anlatımlarımız ile destek olmakta ve yol göstermekteyiz. Bu alanda birçok yabancı projede grup yöneticiliği yapmış ve promosyon kampanyalarını yürütmüş bulunmaktayım. İnsanlara en doğru airdropları (ücretsiz coin dağıtımı) anlatarak ciddi paralar kazanmalarına vesile olduk. Şimdi hedefimiz tüm Türkiye’yi bu alanda bilgilendirmektir. İçeriklerimiz bu yüzden tamamen özgün ve güvenilirdir. Kripto paralar giderek yayılmakta ve tüm dünyada hızla yer edinmektedir. İnsanlara bu yolda yol gösterici bir eğitim sitesi olarak yardımcı olacağız. Bu işi ne kadar erken öğrenip, bilinçlenirsek o kadar iyi projelere imza atabiliriz. Size kitlesel fonlamadan örnek vermek istiyorum. Kitlesel fonlamada amaç herkese projeyi duyurarak küçük miktarlar ile çok kişiden destek toplamaktır. Yani azdan çoğa ulaşmak. Biz de airdroplar ve diğer kazanç taktikleri sayesinde binlerce kişiye bu işten para kazandırarak genel toplamda ülkeye ciddi bir döviz girişi sağlamak istiyoruz. Airdropların %99’u yabancılar tarafından kendi sermayeleriyle düzenleniyor ve çok ciddi miktarları reklam niyetine airdroplara ayırıyorlar. Bizlerde bu kampanyalara hep beraber katılıp dış kaynaklardan alacağımız kazancı döviz olarak ülkemize sokmuş olup ekonomimiz için ufak da olsa kendi çapımızda bir katkı sağlamış olacağız. Ne kadar çok kişi olursak katkımız o kadar fazla olacaktır. Sitemizden alınan eğitimlerle ve kendimizi geliştirmemiz sayesinde airdrop ve tradelerden kazancımız katlanarak artacaktır.’ Konu hakkında bilgi veren fonbulucu.com’un Yöneticisi Hakan Yıldız da bir ilk olma özelliği taşıyan kripto paralar ile fonlama kampanyalarına destek olunabilmesini önümüzdeki dönemde daha çok projede görebileceğimizi ve Paya Dayalı Kitle Fonlaması’nda kullanılabilecek olan ICO’lar (Initial Coin Offering) için bu durumun büyük bir gelişme olduğunu belirtti. Verilen Ethereum adresine 0,25 Ethereum göndererek destek olunabilen kampanya ülkemizde kripto para ödenerek destek olunan ilk Kitlesel Fonlama Kampanyası oldu. Proje hakkında bilgiler için buraya tıklayarak fonbulucu Kitle Fonlaması Platformu’ndan alabilir ve aynı zamanda projemize destek olabilirsiniz. 

Yukarıda ki haber fonbulucu ile aramızda gerçekleşen konuşma ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmemiz den dolayı hazırlanmıştır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir