Türkiye’de Bir Şirket Kripto Paralara Yatırım Yaptı!

  • seyit
  • Nisan 30, 2021
  • 0
  • 202 görünümler

Türkiye’de halka açık bir şirket, Bitcoin ve altcoin dünyasına yatırım yaptı. Finansal teknolojiler alanında yatırımlar yapan Hedef Girişim ve İdealist Danışmanlık, Türkiye’nin Bitcoin ve kripto para borsalarından biri olan ICRYPEX’in yüzde 30’una ortak olduklarını açıkladı.

Türkiye’de halka açık bir şirket, Bitcoin ve altcoin dünyasına yatırım yaptı
Finansal teknolojiler alanında yatırımlar yapan Hedef Girişim ve İdealist Danışmanlık, Türkiye’nin kripto para platformlarından biri olan ICRYPEX‘in yüzde 30’una ortak olduklarını açıkladı. Ortaklık anlaşması neticesinde Hedef Girişim’in payının yüzde 10, İdealist Danışmanlık’ın payının ise yüzde 20 olarak belirlendiği duyuruldu.

Yapılan açıklamada, güçlü teknolojik altyapısı ile 10 milisaniyenin altında işlem yapılabildiği ifade edilen ICRYPEX borsasının, Şubat 2021’de 42 Bitcoin ödeme yaparak Beşiktaş Erkek Basketbol A Takımı’na sponsor olduğu bilgilerine yer verildi. Nisan 2018’de kurulan ICRYPEX borsasının, Türk bilgisayar bilimcisi Profesör Dr. Emin Gün Sirer tarafından geliştirilen Avalanche protokolünü kullanan Avax zincirlerini, Türkiye’de listeleyen ilk borsa olduğu belirtiliyor. Ayrıca toplam 129 kişilik ekibiyle hizmet veren ICRYPEX’in, USD ve USDT para birimlerini aynı anda sunan tek platform olarak Türkiye’de öne çıktığı bilgileri de kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir