Hotbit Borsası Siber Saldırıya Uğradı

  • seyit
  • Nisan 30, 2021
  • 0
  • 232 görünümler

Avrupa’nın dev kripto para borsası 29 nisan günü ciddi bir siber saldırıya uğradı

Kripto para borsası Hotbit, yaptığı bir duyuruyla siber saldırıya uğradığını açıkladı. Bu nedenle bazı temel hizmet fonksiyonlarında sorunlar yaşanmaya başlandı. Hotbit’ten yapılan açıklamaya göre saldırganlar Hotbit’in sıcak cüzdanlarına girmeye çalıştı. Fakat sistem bunu tespit etti ve durdurdu.

Yapılan açıklamada;

“Şu anda çalışmamız aşağıdaki iki bölümden oluşmaktadır:

Hotbit’in 2 milyon kayıtlı kullanıcıyı aşmak üzere olduğu ve 200’den fazla sunucudan oluşan devasa bir servis sistemi mimarisine sahip olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak, güvenliği sağlamak için Hotbit ekibi tüm sunucuları tamamen yeniden inşa edecek.

Saldırganlar, varlıkları elde edemedikten sonra kullanıcı veri tabanını kötü niyetle silmiş. Veri tabanı rutin olarak yedekleniyor olsa da, saldırganın saldırıdan önce verileri kirletip kirletmediğinden hala emin değiliz. Bu nedenle, genel verilerin kapsamlı bir incelemesini de yapmamız gerekiyor. Herhangi bir anormallik tespit edildiğinde, tüm kullanıcı verilerinin doğru olduğundan emin olmak için doğru bir yeniden yapılandırma gerçekleştireceğiz.

Bu nedenle, bu iki çalışma bölümü çok zaman tüketecektir. Başlangıçta iyileşme süresinin yaklaşık 7-14 gün sürmesini bekliyoruz. “

Hotbit, kullanıcılarına tüm varlıkların güvende ve emniyette olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir