Uzmanlardan Dogecoin Yorumu: “Pazarlama Müdürünüz Elon Musk Olunca Her Şey Mümkün!”

  • seyit
  • Mayıs 1, 2021
  • 0
  • 230 görünümler

Kripto borsası Bittrex’te Dogecoin fiyatı 16 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.4481 doları kaydetti ve bu seviye, Dogecoin’in kısa bir süre için piyasa değeri açısından en değerli beşinci kripto varlık haline gelmesine yardımcı oldu.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın 8 Mayıs’ta Saturday Night Live (SNL) isimli TV programına katılmasını beklerken DOGE sahiplerinin kafasında çeşitli sorular var.

Tweet’lerinde popüler şaka-coin’i DOGE’a düzenli olarak atıfta bulunan Musk, SNL’de de Dogecoin’den bahsedecek mi? Bu beklenti, Musk’ın 28 Nisan’da kendisinden “Dogefather” olarak bahsettiği bir tweet’e dayanıyor.

Bu son tanıtım, DOGE fiyatını 1 dolara çıkarmaya yetecek mi? Musk’ın Dogefather tweet’ini yayınladığı andan itibaren DOGE fiyatı 0.2580 dolardan 0.3562 dolara yükseldi. 72 saatten kısa bir sürede %38.06 oranında arttı. Hatta gün içi en yüksek seviyesi olan 0.3733 dolara ulaştı.

Musk’ın “Dogefather” tweet’ini attığı gün ise Bloomberg’de editör olan Joanna Ossinger, “Dogecoin’i Ciddiye Almak Zor, Ancak Doge Zaten Umursamıyor,” başlıklı bir makale yayınladı.

Oanda Asia Pacific Pte.’de kıdemli bir piyasa analisti olan Jeffrey Halley, makalede Ossinger’a şunları söyledi:

“Dogecoin’in spekülatif çılgınlık ve para kazanma girişimi dışında görünürde ticari veya yatırım kullanımı yok… Sanırım cazibesi, fiyatının, 60.000 dolar yerine çok, çok ucuz olması gerçeğinde yatıyor. Bitcoin’e kıyasla fiyatı, bireysel bir yatırımcı için coin’i çok daha ulaşılabilir kılıyor”.

Avalanche blockchain yazılımı geliştiren blockchain şirketi Ava Labs’ın başkanı John Wu, Ossinger’a şunları söyledi:

“Pazarlama müdürünüz Elon Musk ise her şey mümkündür”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir