Elon Musk Canlı Yayında Dogecoin Anlatacak

Kripto para piyasası son iki haftanın aksine hafta sonu önemli bir değer kaybı yaşamadı. Son haftayı %18 artışla tamamlayan Bitcoin 56.500 dolar seviyesinden işlem görüyor. Hafta sonu dinlemeyen Dogecoin ise değer kazanmaya devam ediyor. Nisan ayına 0,05 dolar seviyesinde giren DOGE arka arkaya sıçramalar gerçekleştirdi. Bu sıçramaların ardından mayıs ayının ilk gününde 0,39 dolara kadar yükselmiş oldu. Nisan ayının rekoru 0,43 dolar. Dogecoin’in bu rallilerinde dizginleri elinde tuttuğu iddia edilen Elon Musk dün akşam yine önemli bir açıklama yaptı. 8 Mayıs akşamı Amerika’nın en popüler canlı şovlarından biri olan Saturday Night Live programını sunacak olan ünlü iş adamı bu programda kesinlikle Dogecoin’den bahsedeceğini açıkladı.

En değerli ilk on kripto para birimi arasında son yirmi dört saatte en büyük çıkışı bir kez daha DOGE gerçekleştirdi. Dogecoin’in en büyük destekçileri arasında yer alan Elon Musk 8 Mayıs tarihinde SNL’e katılacak. Öte yandan sabah saatlerine kadar yükselişini sürdüren Ethereum (ETH) değer kazanan bir diğer kripto para birimi oldu. Diğer altcoinler ortalama %3 değer kaybettiler.

dogecoin elon musk

Elon Musk: Kesinlikle Dogecoin’den Bahsedeceğim

Elon Musk bir kez daha durgun kripto para piyasasını hareketlendirmeyi başardı. Teknoloji alanında dünyanın en çok konuşulan ismi olan Musk blok zincir teknolojisini de yakından takip ediyor. Sıkı bir Bitcoin hayranı olarak bilinen Musk aynı zamanda Dogecoin’in de bir nevi önderliğini üstlenmiş durumda. Yıllar önce dünyanın en çok takip edilen forum sitelerinden biri olan reddit kullanıcıları tarafından eğlence amaçlı ortaya atılan Dogecoin’i sahiplenen Musk dönem dönem yaptığı paylaşımlar ve açıklamalarla bu kripto para birimini desteklemeye devam ediyor.

Dün akşam saatlerinde Elon Musk bir kez daha Dogecoin hakkında çok önemli bir açıklama yaptı. Deneyimli teknoloji meraklısı 8 Mayıs akşamı (Türkiye’de 9 Mayıs sabaha karşı) Amerika’nın en çok izlenen televizyon programlarından birine konuk olacak. Bu programda konuk sunucu olarak yer alan Musk twitter hesabından takipçilerine programda hangi konuları ele almamı istersiniz diye bir soru yöneltti. Takipçilerin önemli bir bölümü DOGE cevabı yöneltince Musk bu isteklerden birinin altına “Kesinlikle” yazarak programda Dogecoin’den bahsedeceğini resmi olarak açıklamış oldu. Gelişmenin ardından #Dogecoin etiketi ülkemizde de TT oldu.

Rekor Gelebilir Mi?

DOGE için tüm zamanların en yüksek değeri olan 0,43 dolara bir kez daha ulaşmak mümkün olacak mı? İşte bu haftanın cevabı en çok merak edilen sorularından biri bu olacak. Elon Musk etkisi bu ay ne kadar kuvvetli olduğunu kanıtladı. Canlı yayında Dogecoin ve kripto para birimlerinden bahsedecek olan Musk sadece Amerika’da değil dünyanın dört bir yanında çok sayıda insanın idolü konumunda. Daha önce PayPal’ı kuran ve 2012 yılında 1,5 milyar dolara eBay’e satan girişim dahisinin çok sayıda Dogecoin sahibi olduğu da biliniyor. Aynı zamanda hem kendisi hem de elektronik arabalar üreten şirketi Tesla’nın ciddi bir Bitcoin yatırımı bulunuyor. Geçtiğimiz hafta Tesla şirketine ait Bitcoinlerin bir bölümünün satılması sonrası eleştirilenMusk bu eleştirilere şu cevabı vermişti:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir