Dogecoin Fiyatı İçin Kritik Tarih: 8 Mayıs

  • seyit
  • Mayıs 2, 2021
  • 0
  • 175 görünümler

“ Elon Musk bir ürünün pazarda tutmaması olası değil” deniyor. Bakalım bu Dogecoin için ne kadar doğru olacak?

Elon Musk’ın uzun zamandır allayıp pulladığı kripto para Dogecoin Elon Musk geçmişte attığı pek çok tweetle Doge’nin fiyatına etki etti ve halen de etmeye devam ediyor. Hatta kendisine “market mover” yani “piyasayı hareket ettiren” lakabı takılmış durumda.

Şimdi ise tüm doge yatırımcıları 8 mayısı beklemekte. Dogecoin topluluğundaki bu heyecanlı bekleyişin nedeni ise yine Elon Musk’ın tweetlerinde gizli. Musk, ABD’nin “Güldür Güldür Şov”u diyebileceğimiz SNL (Saturday Night Live” adlı komedi programına katılacak. Bu program 8 Mayıs’ta yayınlanacak.

Elon, bu programda kullanmak üzere bazı “skeç fikirleri”ni Twitter üzerinden takipçilerine sordu: “SNL için skeç fikri arıyorum. Ne yapmalıyım?” diye yazdı. Takipçilerinden biri ise “DOGEFATHER ile ilgili bir şeyler..” yanıtı verdi. Elon’ın bu tweete cevabı ise “Kesinlikle” şeklinde oldu.

Dolayısıyla Elon’ın 8 Mayıs’ta yayınlanacak olan SNL’de dogecoin ile ilgili bir skece yer vereceği düşünülüyor. Dogecoin topluluğu ise bu yayının Doge fiyatlarında etkili olacağına inanıyor.

Elon Musk Kripto Ekosistemi İçin Zararlı mı?
Her ne kadar doge yatırımcıları için Elon bir kurtarıcı baba rolünde olsa da, bazıları Elon’ın kriptopara ekosistemine zarar verdiğini düşünüyor. Elon herhangi bir kullanım alanı olmayan, ortada herhangi bir ürünü bulunmayan ve uzun zamandır atıl halde bulunan dogecoin’in piyasa değerini zirveye taşıyarak kötü bir algı oluşturuyor olabilir. Ekosisteme dışarıdan bakanlar “değersiz bir paranın” bile piyasa değeri bu kadar ise bu ekosistem hakkında bir fikir verir diyebiliyor.

Dogecoin tweetleri Musk için eğlenceli ve oyunlar olsa da piyasa onlara kesinlikle ciddiyetle davranıyor. İnsanların Musk’un tweet’lerini takiben kripto parayı bu kadar hızlı nasıl satın almayı nasıl başardıklarını merak ediyorsanız, aslında botlar işlerini yapıyorlar. Girişimcinin tweet atma alışkanlıklarının çok iyi farkında olan usta programcılar, her Musk tweetinden sonra kripto parayı otomatik olarak satın alan bir dizi komut dosyası geliştirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir