Hackerlar BNB Kullanarak 30 Milyon Dolar Çaldı

  • Levent
  • Mayıs 2, 2021
  • 0
  • 31 görünümler

Kripto dünyası bir kez daha bilinmeyen internet korsanlarının saldırısına uğradı. Spartan Protokolü tarafından yayınlanan bir tweet’e dayanarak, bilgisayar korsanları havuzlardan tahmini 30 milyon dolarlık fon toplamak için 61 milyon dolar değerinde BNB kullandılar.

Kripto meraklısı Lark Davis, toplulukta buna tepki gösteren birçok kişiden biri.

“Başka bir gün, başka bir büyük hack! Orada güvende olun! #crypto “.

Şu an itibariyle, bu bilgisayar korsanlığı olayıyla ilgili ayrıntılar belirsizliğini koruyor. Ancak kesin olan bir şey var ki bu sıradan bir kripto stake etme faaliyeti değil. Öte yandan bu, kripto dünyasının bir hack olayıyla karşı karşıya kaldığı bu yıl kendini defalarca tekrar etti.

Son zamanlarda, bilgisayar korsanları, 200 milyondan fazla kullanıcının etkilendiği ünlü kripto borsası Hotbit’i hedef aldı. Dahası, Bithumb borsası, bilgisayar korsanlarından Bithumb’ın müşteri verilerine dokunmama karşılığında 16 milyon dolardan fazla fidye talep eden bir tehdide de maruz kaldı.

Daha önce de belirtildiği gibi, bitmeyen kripto hackleme kabusu kripto dünyasında hiç de yeni değil. Bu nedenle, şirketler ve yatırımcılardan kripto para birimini kullanırken dikkatli olmaları ve gerekli özeni göstermeleri gerekli.

Büyük kayıplardan kaçınmak için borsalardan mümkün olduğunca uzak durun ve kripto paranızı soğuk bir cüzdanda saklayın. Bu şekilde, kripto para biriminizi kaybetme endişesi duymadan rahatça uyuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir