”Bitcoin yasaklansın” diyen milyarder Bitcoin satın aldı!

  • Kriptobi
  • Mart 28, 2021
  • 0
  • 248 görünümler

Norveç yerel basınında ortaya çıkan habere göre, milyarder iş insanı Oystein Stray , kripto para borsası Miraiex ve Bitcoine’e yatırım yaptı.

İlginç olan konu Spetalen’in Bitcoine yatırım yapması değil. Yakın zaman önce Bitcoin hakkındaki açıklamalarına rağmen gelmesiydi. Kripto Para hakkındaki 10 gün önce verdiği röportajda Bitcoin’i ”saçmalık” olarak değerlendirmişti

Spetalen, röportajında “Bitcoin, bugün Norveç’in tamamının harcadığı enerji kadar enerji harcıyor. Çevreye son derece zarar veriyor. Yetkililer ve AB bir an önce Bitcoin’i yasaklamalı.” demiş ve bunun karbondioksit emisyonlarını önemli ölçüde azaltacağını söylemişti.

Çok zaman geçmeden aynı milyarder Norveç basınında çıkan haberlere göre hem kripto para borsası Miraiex’e hem de Bitcoin’e yatırım yaptı. Sorulan sorulara karşılık milyarder iş insanı ”Gerçekler değiştiğinde fikrim değişir. Bu her zaman böyle olmuştur. Miraiex’in kurucuları Thuc ve Øyvind ile Mart ayı başlarında podcast’in kaydedilmesinden sonraki gün tanıştım ve yanıldığımı anladım. Kjell Inge Røkke’nin Bitcoin’e yatırım yaptığını da okuduğumda aslında her şey çok açıktı. Ben kazanamazken Røkke’nin para kazandığını görmeye tahammül edemem.” ifadelerini kullandı.

Bir başka Norveçli milyarder olan Røkke’nin sahibi olduğu Aker şirketi, Mart ayının başında Seetee adında bir şirket kurarak Bitcoin’e ve Bitcoin madenciliğine yatırım yapmaya başlamıştı. Bu şirketin tüm likit yatırım varlıklarını Bitcoin’de tutması planlanmıştı. Røkke’nin bu hamlesi, Spetalen’i etkilemiş görünüyor.

Zamanla devletler, bankalar kripto para piyasasının geleceğin ticaret aracı olacağını bunun önünde duramayacaklarını anlamaya başladılar, çok hızlı şekilde hayatımıza adapte olan Kripto Paralar geleceğin parlayan anahtarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir