Bloomberg Analistinden Şaşırtan Bitcoin Tahmini

  • Kriptobi
  • Mart 27, 2021
  • 0
  • 231 görünümler

Bloomberg Intelligence emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin için bu yıl parabolik yükselişini sürdürebileceğini dile getirdi.

 

McGlone’a göre, piyasa değeriyle en büyük kripto para birimi olan bitcoin, mevcut fiyatından yaklaşık yüzde 600 civarı daha yukarıda fiyatlara geldiği büyük bir evrimsel değişimin içinde olabilir.

 

McGlone’un grafiğine göre Bitcoin, 2013 ve 2017 patlama döngülerinin izlerini aynen takip ettiği için bu yıl sona ermeden önce 400.000 $’a kadar çıkacak. Büyük yükseliş tahmini, nicelik analisti PlanB’nin BTC’nin 2024’ün sonunda 288.000 $’a ve Pantera Capital CEO’su Dan Morehead’in Ağustos 2021’e kadar 115.000 $’a ulaşacağı tahminini fazla fazla aşmış oluyor. McGlone’un Bitcoin için bu büyük fiyat hedefi, hükümetlerin ve kurumsalların BTC’yi satın almayı düşündükleri haberinin kripto para biriminde şok dalgaları göndermesi olarak geliyor.

 

Gerçekten kurumsallar ve hükümetler bitcoin alma yarışına girerse belki de beklenilen fiyatlar gerçekleşecektir. Bir çok kişi tarafından bir çok tahmin yapıldı. Bakalım hangileri daha haklı bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir