Multiplier ile Gerçekleştirilen AMA Etkinliği Özeti 

  • Kriptobi
  • Aralık 7, 2020
  • 0
  • 215 görünümler

Türkiye’nin kripto paralar konusundaki en aktif gruplarından biri olan Kriptobi Telegram grubu, 7 Kasım 2020 tarihinde Multiplier projesi pazarlama müdürü Sayın D. R. Dudley’i ağırladı. Etkinliğimizin ilk aşamasında Multiplier projesi topluluk üyelerimize grup yöneticilerinin soruları ve konuğumuzun cevaplarıyla tanıtıldı, ikinci aşamasında Twitter üzerinden toplanan 3 soru konuğumuza yöneltildi ve üçüncü aşamasında ‘’Canlı Soru-Cevap’’ aşaması tamamlandı. İkinci ve üçüncü aşamada sorusu cevaplanan topluluk üyelerimiz, 10$ değerindeki hediye ile ödüllendirildi. Eğer siz de gelecekteki AMA etkinliklerine katılmak, bilgilenirken kazanmak istiyorsanız Kriptobi topluluğuna (https://t.me/kriptobi ) katılmayı unutmayın.

 

AŞAMA 1 (Grup Yöneticilerimizin Soruları, Konuğumuzun Cevapları)

Soru 1: Bize kendinizden ve Multiplier’dan biraz daha bahseder misiniz?

Herkese merhaba, benim adım Dudley ve Multiplier Finance’ın pazarlama direktörüyüm. Multiplier, 2019’un başlarında lisanslı bir kripto ödünç veren olarak kuruldu, DeFi’ye geçtik ve 9 Eylül 2020’de ilk protokolümüzü resmi olarak başlattık.
Ayrıca bir AMM DEX başlattık ve yakında Binance Akıllı Zincir, Çoklu Zincir (Ödünç Verme) üzerine 3. protokolümüzü piyasaya süreceğiz. Aave’yi kaçırdınız mı? Multi-Chain (Lend) fırsatını kaçırmayın! Binance Akıllı Zincir üzerinde bir Aave Fork’u.

 

Soru 2: Çoklu Zincir (Ödünç Verme) nedir?

Multiplier, Aave’ye benzer ancak Binance Smart Chain üzerinde bir DeFi borç verme protokolü oluşturmak için Bramah Systems ile iş birliği içindedir. Multi-Chain (Lend), kullanıcıların değişken ve sabit faiz oranlarıyla kripto ödünç vermesine ve ödünç almasına olanak tanır. Aave ile aramızdaki temel farklar, token sahipleri için artan gelir paylaşımı, flaş krediler için daha düşük oranlar ve Binance Akıllı Zincir mimarisi sayesinde daha düşük gaz ücretleri ile daha hızlı işlemler. Şu anki haliyle, Çoklu Zincir, Binance Akıllı Zincir üzerinde flash kredileri başlatan ilk şirket olacak.    Belki bu makale yardımcı olabilir.

Soru 3: Flaş (Hızlı) krediler nasıl çalışır?

Flash krediler sıfır teminat gerektirir. Flaş kredinin verildiği blok içinde kullanılması ve tamamen geri ödenmesi halinde onaylanır. Ancak kredinin aynı blok içerisinde geri ödenmemesi durumunda işlemin tamamı başarısız olur ve kullanıcı sadece maruz kalınan gaz ücretlerinden sorumludur. Binance Akıllı Zincirde yaklaşık 1 cent’lik gaz ücretleri ile bu, kullanıcıların Çok Zincirli (Ödünç) Flaş Kredileri aktif olarak denemelerine olanak tanır.

Soru 4: Multi-Chain (Lend) yerel token için nasıl yardımcı olacak?

Multi-Chain (Lend) platformunun temelindeki yerel token bMXX’tir. bMXX, MXX tokenlerinden dönüştürülebilen bir yönetişim belirtecidir.

BMXX tokenlerini yönetim havuzuna katan kullanıcılar;
1. Protokolü yönetme hakkı
2. Çeşitli belirteçlerde (yani BUSD, BNB) platform gelirinden pay kazanın
3. bMXX üretimi

Çok Zincir (Ödünç Verme) ile ilgili daha fazla bilgi yakında yayınlanacak Litepaper’ımızda yayınlanacaktır.

Soru 5: Kulağa heyecan verici geliyor. Şimdi, Multi-Minionaire’den biraz daha bahseder misiniz?

Multi-Minionaire, Multiplier’ın yaklaşan Binance Smart Chain, Multi-Chain (Lend) lansmanını öğrendikleri ve paylaştıkları için topluluk katılımcılarını ödüllendiren Discord tabanlı bir mini oyundur (https://discord.gg/cA3bsPX).  Kullanıcılar lansmandan önce bMXX tokenlerini basmaya başlayabilecekler!m Tek yapmanız gereken, uyumsuzluk kanalımızda bulabileceğiniz 5 görevi tamamlamak ve bMXX ödülleri kazanmaya başlamak! Yeni görevler ekleyeceğiz! Bu yüzden eğlenceye katıldığınızdan ve bugün bMXX kazanmaya başladığınızdan emin olun!

Soru 6: Multi-Minionaire nasıl çalışır?

Tek yapmanız gereken Discord’umuzdaki #mission1#mission5 kanallarının her birinde görev talimatlarını tamamlamak. Tamamladığınız her görev size bir seviye verecektir. 5 seviyeye ulaştığınızda, 10 bMXX token kazanacaksınız! Çoklu Zincirin (Lend) resmi lansmanından önce bile!

İşte görevlerden birine bir örnek:
1. Resmi Telegram Grubumuza (https://t.me/themultiplierio) katılın ve düşünceli bir soru sorun.
2. Sorunuzun ekran görüntüsünü Discord #Mission3‘e gönderin.

Bu kadar basit!

Soru 7: Multi-Minionaire’i yapmanıza sebep olan şey nedir?

Multi-Chain (Lend) geliştirme aşamasındayken, topluluğu platform özellikleri ve sunduğu şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmeye teşvik etmeyi umuyoruz. Multi-Minionaire, resmi lansmandan önce bMXX almalarına izin vererek topluluğu oluşturmayı hedefliyor. Multi-Minionaire göreviyle ilgili daha fazla ayrıntı ve kural için, lütfen bu Medium gönderisine bakın:

Soru 8: Lütfen bize “Topluluk Liderliği Girişimi” hakkında daha fazla bilgi verin.

Topluluk Liderliği Girişimi, topluluğu bizimle beraber katlanarak büyütebilen bireyleri işe almayı amaçlamaktadır. Topluluk yönetimi ve pazarlamayla ilgilenen başvuru sahiplerinin başvurmaları teşvik edilir. Önemli kripto takipçileriniz varsa, bu da oldukça avantajlı olacaktır!
Lütfen marketing@multiplier.finance adresine ilgili bilgileri içeren bir e-posta gönderin; kısa listeniz varsa sizinle iletişime geçeceğiz. Herkes başvurabilir!

Soru 9: “Topluluk Liderliği Girişimi”nin ödülleri nelerdir?

Topluluk Liderliği Girişimi Ödülleri için temel olarak 3 seviye vardır:
– Çoklu Lider
– Çoklu Büyükelçi
– Çoklu Vali

Her seviye daha yüksek ödüller kazanacak:
Liderler aylık 2.000 MXX $ ödenek alacak.
Elçiler aylık 3.000 MXX $ ödenek alacak.
Valiler 4.000 MXX aylık ödenek alacak.

Bunun da ötesinde, her seviye kendi ödül havuzuna hak kazanır. Ödül havuzu, Multi-Minionaire programından alınan toplam topluluk ödüllerine dayanmaktadır.

Örneğin topluluk BMXX’te 100.000 USD alırsa, Liderler bunun 10%’unu Liderler Ödül Havuzunda paylaşacaklardır.
Liderler Ödül Havuzu = topluluk ödüllerinin %10’u
Büyükelçi Ödül Havuzu = topluluk ödüllerinin %15’i
Vali Ödül Havuzu = topluluk ödüllerinin %20’si
Valiler ayrıca yaklaşık 70.000 bMXX olan %1 vakıf ödeneği alırlar!

Soru 10: Bir “Toplum Liderliği Girişimi” adayı için ideal profil nedir?

Takip eden büyük bir kripto parası olan ve Multiplier’ın günlük topluluk oluşturma çabalarına katılmaya istekli olan herkes! Bu, topluluk liderliği girişimimizin nasıl çalıştığını daha iyi anlamamıza yardımcı olabilir.

Bu cevabın ardından AMA etkinliğimizin ilk aşaması tamamlandı. Ve hemen ardından Twitter üzerinden gönderilen soruların cevaplanacağı 2. aşamamız başladı.

 

AŞAMA 2 (Twitter kullanıcılarının soruları, Konuğumuzun cevapları)

 

Twitter sorusu 1: (Gönderen: @Batuhandogus6)
Benim gibi yatırımcılar için geri satın alma ve jeton yakma programı çok önemli.Bu iki şey bana ve diğer yatırımcılara fayda sağlayabilir, yani MXX jetonlarının geri satın alma ve yanan jeton programı var mı?

*Multiplier daha önce 2 DeFi protokolünü başlattı: Takoswap ve Basitleştirilmiş Stable Bonds (SSB). SSB Sözleşmelerimiz, yeni sözleşmeler oluşturulduğunda veya erken kullanıldığında MXX’i yakar (bu arada %1000’e kadar istikrarlı getiriye sahiptir)! Ayrıca, bu hafta Multiplier, yalnızca topluluğumuz için MXX tokenlerinin ilk çekirdek ekip tahsisini yaktığımız Core Team Burn’u duyurdu! Ayrıntılar için bu makaleye başvurabilirsiniz.

Twitter sorusu 2: (Gönderen: @alni1609)
MultiplierMXX, kullanıcı topluluğunun önemi hakkında nasıl düşünüyor? Yakın gelecekte, MultiplierMXX’in topluluğu çekmek ve genişletmek için özel fikirleri / planları var mı?

*Daha önce de belirtildiği gibi, şu anda teşvik programlarıyla topluluğumuzu aktif olarak inşa ediyoruz.

1. Kim Multi Minioner olmak ister?

2. Çoğaltıcı Topluluk Liderliği Girişimi

Multi-Minionaire programından 1% takım tahsisi ve toplam topluluk ödüllerinin 20%’si ile 4.000 MXX ‘a kadar aylık ödenek. Ayrıca, kullanıcıların Discord’umuza katılması, 5 görevi tamamlaması ve resmi lansmanımızdan önce bile 10 bMXX jetonu kazanma garantisi vermesi gerekiyor! Topluluk ödüllerinin nasıl kazanılacağı hakkında daha fazla bilgi için kanallarımıza katılın! @themultiplierio

Twitter sorusu 3: (Gönderen: @akpnr_mstf)
Ortaklık ve topluluk, projelerin başarısının anahtarıdır, bana MXX$ ‘ın ortaklığı nasıl genişleteceğini ve MXX$’ ın hangi pazarlara odaklanacağını söyleyebilir misiniz?

*Multiplier ve Bramah Sistemleri (https://bramah.systems), bir DeFi borç verme protokolü (Binance Akıllı Zincir üzerinde Çoklu Zincir – Borç) oluşturmak için ortak bir işbirliği içindedir. Bramah Systems, daha önce dYdX ve mStable gibi önde gelen firmaları denetlemiştir ve yöneticileri yöneten ortaklar Jonathan A. Haas ve Benjamin A. Small, PhD.
Bay Haas, her gün milyonlara dokunan, statik analize ve tasarıma göre gizliliğe odaklanan çeşitli ölçeklenebilir güvenlik sistemleri oluşturdu.
Dr. Small, ticaret teknolojileriyle ilgili birden fazla patente sahiptir ve daha önce Gemini Exchange’in COO’su ve Genesis Global Trading’in CTO’suydu.
Çarpan şu anda dünyanın her yerinden herhangi birine odaklanmıştır! Ve bu yüzden AMA’ları çeşitli telgraf gruplarında aktif olarak düzenliyoruz. AMA’larla ilgilenen herhangi bir grup biliyorsanız, bana mesaj göndermekten çekinmeyin! Özellikle Asya dışındaki AMA’larla ilgileniyoruz (Asya’da zaten çok şey yaptık).

 

Bu cevabın ardından etkinliğimizin 2. aşaması sonlandı ve son aşama için Kriptobi topluluk üyeleri tarafından ‘’Canlı Soru-Cevap’’ aşaması başladı. 5 dakika içinde gelen sorular içerisinde konuğumuzun cevapladığı 6 soru ise aşağıdaki gibi şekillendi.

 

AŞAMA 3 (Topluluk üyelerinin canlı soruları, Konuğumuzun cevapları)

Canlı Soru 1: Multiplier sitesinde 2 ayrı TVL görüyorum; biri SSB için biri de Takoswap için. Bu ana kadar çoğu proje sadece 1 adet TVL değerine sahipken Multiplier’de neden 2 tane var? Bunlar nasıl çalışıyor, birbirinden bağımsız mı yoksa birbirleriyle ilişkili mi?

Takoswap, jetonların takas edilmesini sağlayan bir AMM DEX’tir. SSB, 1000% APY’ye kadar istikrarlı getiri sağlayan basitleştirilmiş istikrarlı tahvillerimizdir. Multiplier anlaşmazlığına katılırsanız, tüm duyurularımızın güzel bir arşivini göreceksiniz!
Çok yakında Binance Akıllı Zincir üzerinde Çoklu Zincir (Borç) platformumuzu başlatacağız, böylece token sahipleri yönetim havuzumuzdan pay alarak platform gelirinden bir pay kazanabilirler!

Canlı Soru 2: Şu an için hangi alana odaklanmış haldesiniz? (DApps, Staking, DeFi…) Ve bu seneki hedefleriniz nelerdir?

Şu anda, yakında çıkacak olan ürünümüz bir borç verme protokolü olacak şekilde DeFi protokolleri/ DApp’leri oluşturmaya odaklandık. Aave’yi kaçırdıysanız, Multi-Chain (Lend) fırsatını kaçırmayın! Binance Smart Chain’de bir Aave Fork’u! Canlı bir topluluk oluşturmak için MMX tokenleri dağıtma aşamasındaydık! Şu anda bir sonraki kredi protokolümüzde geliri paylaşarak fayda ve değer yaratmaya odaklandık.

Canlı Soru 3: Multiplier Finance, MMX ve bMMX adında 2 tokene mi sahiptir? Cevabınız evetse bunların fonksiyonları nelerdir?

MXX, Ethereum’da. Ve bMXX, Binance Smart Chain’de. Kullanıcılar, MXX’lerini bMXX’in yanı sıra platform gelirinden (yerel tokenlerden) bir pay kazanmak için yönetim havuzunda paylaşabilecekleri bMXX’e dönüştürebilecekler.
Yakında bununla ilgili daha fazla ayrıntı içeren güncellenmiş bir Litepaper yayınlayacağız! Çoklu Zincirin (Ödünç Verme) resmi lansmanı yaklaşık bir ay içinde olacak!

Canlı Soru 4: Kullanıcılar SSB kontratı yaratabilir ve 1000% APY’ye kadar satabilirler. Bu oran sabit midir? SSB kontratlarını basitleştirerek açıklar mısınız?

Temelde Basitleştirilmiş Stabil Tahviller (SSB), kullanıcıların teminatlarıyla MXX’i basmalarına olanak tanır. SSB, aşağıda yapıştıracağım çeşitli teminatları kabul etmektedir.
SSB platformumuzun nasıl çalıştığını buraya tıklayarak makalede okuyabilirsiniz.

Canlı Soru 5: Birçok proje, kullanıcılarıyla etkileşim sağlamak için kampanyalar düzenliyor. Multiplier Finance de kullanıcılarla etkileşmek ve topluluklarını büyütmek amacıyla ne gibi çalışmalar yapmaktadır?

Şu anda çeşitli ödül programları ile topluluğumuzu aktif olarak inşa ediyoruz!
Kullanıcıların garantili bir 10bMXX (resmi lansmandan önce) kazanmak için 5 basit görevi tamamlayabilecekleri Multi-Minionaire programı var!

Liderlerin Multi-Minionaire topluluk ödüllerinden bir pay ile aylık ödenek olarak MXX’te 4000 ABD dolarına kadar sahip oldukları Topluluk Liderliği Girişimi‘ne sahibiz!

Ayrıca haftalık AMA’larımız var! öyleyse bugün @themultiplierio‘ya katılın!

Canlı Soru 6: MMX projesini diğer projelerden ayıran özellikler nelerdir? Ve yatırımcılar neden bu projeyi seçmeliler?

2019’un başından beri bir CeFi kreditörüyüz ve DeFi’ye geçtikten sonra, bu çeyrekte üçüncü protokolle 2 protokol başlattık. Tokenlarımızın değerli olmasını sağlayacak yardımcı programlarla ürünler oluşturmayı hedefliyoruz.
Multi-Chain (Lend), bMXX’lerini hisseden kullanıcıların (flash krediler dahil) 20%’sini kazanmalarını sağlayacak ve onlar da bMXX’i basacaklar. Bize katılın ve resmi lansmanı dört gözle bekleyin! Ayrıca, nereye gittiğimizi anlamanıza yardımcı olacak 4. çeyrek hedeflerimiz de burada!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir