Ripple Mısır Ulusal Bankası (NBE) İle Anlaşma İmzaladı

  • Kriptobi
  • Şubat 12, 2020
  • 0
  • 288 görünümler
ripple

Ripple, Mısır’ın en büyük bankası olarak bilinen, Mısır Ulusal Bankası (NBE) ile anlaşma imzaladı. Mısır’ın haber yayını Youm7’nin haberine göre; Blockchain devi Ripple, Mısır Ulusal Bankası (NBE) ile bir iş birliğine imza attı.

Mısırın Blockchain Kullanan İlk ve Tek Bankası Durumunda


Mısırın en büyük bankası olarak geçen NBE, Blockchain teknolojisini kullanan ilk bankacılık kurumu oldu. Banka, artık RippleNet üyesi olduğundan dolayı yurt dışı ödemeleri daha uygun masraflar ile yapılabilecek.

NBE başkan yardımcısı Dalia El-Baz, RippleNet’in zaten 300 finansal kurumla işbirliği yaptığını ve RippleNet’in gelecekte “katlanarak büyümesi” beklendiğini söyledi. Yeni ortaklık ile sağlanan faydalaradeğinmişken, NBE’nin likidite yönetimini geliştirebileceğini ve yabancı para birimlerinde kazançlarını artırabileceğini söyledi

Mısır En Büyük Piyasalardan Birisi


Ken Research’e göre Mısır, dünyanın beşinci büyük havale piyasası ve toplam işlem değeri olarak 20,5 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu, Ripple’ın bu ülkede bir dayanak bulmasının ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi

Upleto’nun raporuna göre, Ripple’ın ortaklarından MoneyGram, yakın zamanda, müşterilerinin doğrudan banka hesaplarına havale almasına izin verebilmek amacıyla Süveyş Kanal Bankası ile bir anlaşma imzalayarak Mısır’daki varlığını dahada arttırdı.

Ripple’ın daha önce de bir çok bankayla anlaştığını çoğumuz duymuştur. Ripple bankaları hedef alarak hemen hemen tüm ülkelerin bankalarıyla anlaşma sağlama yolunda ilerliyor. Bu şekilde kendine sağlam partnerler bularak değerini hızla arttırma yolunda ilerliyor. Bir kaç sağlam bankayla daha anlaşırsa sanırım ardı ardına bir çok banka bu anlaşmalara dahil olacaktır.

Yatırımcılarını sevindiren Ripple her ne kadar davalar sebebiyle gündeme olumsuz şekilde düşse de bu anlaşma ile hala çalışmalarına devam ettiğini göstererek yatırımcılarını bir nebzede olsa rahatlattıklarını düşünüyoruz. Ripple’ın bu anlaşma sonrası değeri 0,28 $ olan Ripple 0,296 $ civarlarına kadar artış gösterdi ve bu sayede 90 günün en yüksek seviyesini görmüş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir