Sögur ile Gerçekleştirilen AMA Etkinliği Özeti 

 • Kriptobi
 • Aralık 20, 2020
 • 0
 • 186 görünümler

Türkiye’nin kripto paralar konusundaki en aktif gruplarından biri olan Kriptobi Telegram grubu, 12 Kasım 2020 tarihinde Sögur projesi kurucusu Sayın Ido Sadeh Man, yönetim direktörü Sayın Keren Orian Nadel, pazarlama menajeri Sayın Yair Haydar ve blok zincir yönetim araştırmacısı Ehud Segal’i ağırladı. Etkinliğimizin ilk aşamasında Sögur projesi topluluk üyelerimize grup yöneticilerinin soruları ve konuklarımızın cevaplarıyla tanıtıldı. İkinci aşamada Twitter üzerinden toplanan 3 soru konuğumuza yöneltildi ve üçüncü aşamasında ‘’Canlı Soru-Cevap’’ aşaması tamamlandı. İkinci ve üçüncü aşamada sorusu cevaplanan topluluk üyelerimiz, 20$ değerindeki hediye ile ödüllendirildi. Eğer siz de gelecekteki AMA etkinliklerine katılmak, bilgilenirken kazanmak istiyorsanız Kriptobi topluluğuna (https://t.me/kriptobi ) katılmayı unutmayın.

 

AŞAMA 1 (Grup Yöneticilerimizin Soruları, Konuğumuzun Cevapları)

Soru 1: Davetimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?

Ido Sadeh Man: Selam millet. Sögur’un Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ido Sadeh Man. Son on yılı, Odysii (Gilbarco Veeder-Root, NYSE: FTV’ye satıldı) ve COO olduğum Mobli dahil olmak üzere ürün ve teknoloji organizasyonlarında lider olarak geçirdim.
Keren Orian Nadel: Merhaba, ben Keren, Genel Müdür Sögur. Strateji, pazarlama, ürün, operasyonlar ve K&Z yönetimi alanlarında 15 yıldan fazla deneyime sahibim. Hem kurumsal ortamlarda (Microsoft, Haaretz Media) hem de girişimlerde küresel üst düzey yönetim pozisyonlarında bulundum. Siyaset Bilimi alanında lisans ve Kamu Politikası alanında yüksek lisans derecesine sahibim.
Yair Haydar: Hey, ben Yair, Sögur Pazarlama Müdürü
Ehud Segal: Merhaba, ben Ehud Segal, Sögur’da Blockchain yönetişim araştırmacısıyım

Soru 2: Teşekkürler! Şimdi Sögur Projesini topluluğumuza tanıtır mısınız?

Ido Sadeh Man: Sögur, SGR’yi ehlileştirilmiş volatilite ile küresel bir para birimi olacak şekilde geliştirdi. Kripto dünyasının ana akım küresel finansa daha da genişlemesine izin verecek daha olgun bir küresel kripto belirteci olacak şekilde tasarlanmıştır. İşte kısaca SGR’nin dört yapı taşı:

 1. İstikrar ve oynaklığın dengelenmesi
  SGR, bir stabilcoinin ve Bitcoin gibi uçucu kripto tokenlerinin özelliklerini birleştiren akıllı bir sözleşme protokolü üzerinde çalışır. SGR’nin fiyatı, piyasa değeri tarafından belirlenir. Akıllı sözleşme, sabit bir fiyat-piyasa değeri eğrisi doğrultusunda SGR alıp satmayı teklif eder. Böylece akıllı sözleşme, SGR’nin fiyatını belirler ve oynaklık için kontrol eder. Eğri, jetona olan güveni gerçekçi bir şekilde yansıtacak şekilde tasarlanmıştır.

Örneğin, eğri tarafından belirlenen minimum SGR fiyatı 1 SDR’dir (yaklaşık 1,4 USD).
10M 1 SGR = 1,2 SDR (yaklaşık 1,7 USD) piyasa değerinde;
100M 1 SGR = 2 SDR (yaklaşık 2,8 USD) piyasa değerinde ve piyasa değeri büyüdükçe fiyat yükselmeye devam ediyor.

 1. Şeffaf akıllı rezerv
  SGR’yi satın almak için kullanılan para, saygın bankalarda tutulan rezervlere aktarılır. Rezerv, fiyat eğrisi boyunca akıllı sözleşmeye satılan herhangi bir SGR’yi tamamen destekler. Rezerv minimum fiyat olarak 1 SGR = 1 SDR belirler (şu anda yaklaşık 1,4 USD)
 2. Gerçekten küresel riskten korunma
  SGR, merkez bankaları tarafından tek para birimindeki oynaklığa karşı korunmak için kullanılan en çok işlem gören 5 fiat para biriminden oluşan bir sepet olan SDR’ye dayanmaktadır. Şunları içerir: USD, Euro, CNY, JPY ve GBP.
 3. Sahiplerine ait olanlar; profesyoneller tarafından yönetiliyor
  Sahipler, amaca yönelik oluşturulmuş zincir içi yönetişim aracılığıyla bağımsız karar verme yeteneklerine sahiptir. Bu, Sogur’u yöneten yönetim ekibini seçme hakkını içerir. Bizim gibi SGR’de çok fazla umut vaat ediyor ve büyüyen topluluk ve ekonomiye katılmanızı umuyoruz.

Soru 3: İnsanlar neden $SGR jetonuna yatırım yapmalı? Sizi diğer projelerden ayıran en önemli özellikleriniz nelerdir?

Keren Orian Nadel: Sögur’un modeli, ne kadar erken katılırsanız, parasal model ve akıllı rezerv tarafından daha fazla ve daha fazla kapsama sahip olacak şekilde tasarlandı. Akıllı sözleşme, SGR’nin mevcut fiyatı olan minimum 1 SGR = 1 SDR’yi (şu anda yaklaşık 1,4 USD) garanti ediyor.

En önemli özellikleri:
-İstikrarı volatilite ile dengeler
-En etkili olduğu durumlarda blockchain güvenilirliğini uygular
-Gerçek küresel riskten korunma sunar
-Şeffaf ve akıllı bir güven verici rezervi vardır
-Sahiplere aittir ve profesyoneller tarafından yönetilir
-Erken benimsemeyi teşvik etmek için inşa edilmiştir
-Çok iyi stake etme fırsatlarına sahiptir, örneğin Celsius %13’e kadar APY sunar
-Her birinin en kötü yanlarını ortadan kaldırırken, CeFI’nin en iyilerini DeFI’nin en iyileriyle bir araya getirir.

Soru 4: $SGR tokenini daha değerli hale getirmek için stratejiniz nedir? Token fiyat ve arzını korumak için planınız nedir?

Ido Sadeh Man: Cevabımı iki kısma ayırmama izin verin:

 1. SGR topluluğuna nasıl değer katılır?
  2. SGR’nin fiyatı nasıl korunur (ve uygun hale getirilir).

İlk bölümün cevabı – Genel strateji çizgimiz:
-Kriptosferdeki SGR konusunda sürekli artan farkındalık.
-Kriptosferden ve geleneksel finanstan yeni ortaklarla kazan-kazan işbirliklerini araştırmak ve kurmak.
-Yol dışı, rampa ve stake etme dahil olmak üzere SGR’nin müşteri deneyimini sürekli iyileştirmek.

Token fiyatını ve arzını korumak, yukarıda açıklandığı gibi akıllı bir sözleşme ile kontrol edilir. İşte daha fazla ayrıntı: SGR, akıllı bir rezerv tarafından desteklenir ve sabit bir para olarak başlar.

Para arzı piyasa tarafından belirlenir. Akıllı sözleşmeden SGR satın aldığınızda, oluşturulur. Sözleşmeye SGR sattığınızda yanar. SGR satın almak için ödediğiniz para rezerve giriyor. SGR’nin fiyatı bir bağlanma eğrisi protokolü ile belirlenir:

İlk ve cari fiyat 1 SDR’dir (şu anda 1.41). Ekonomi büyürse (satıcılardan daha fazla alıcı) sözleşmeyle belirlenen fiyat yavaşça artar. Ekonomi küçülürse (alıcıdan çok satıcı) fiyat minimum 1 SDR fiyatına kadar düşecektir. Şu andaki fiyat, sözleşmenin tabanını oluşturur (buradan yalnızca yükselebilir) çünkü bu fiyat rezerv tarafından desteklenir. Rezerv saygın bankalarda tutulur. Rezerv, fiyat eğrisi boyunca akıllı sözleşmeye satılan herhangi bir SGR’yi geri almak için tasarlanmıştır. Bu, değişken bir rezerve izin verir ve 1 SGR = 1 SDR minimum fiyat belirler. Bu nedenle akıllı rezerv, minimum fiyata izin verir ve SGR fiyatının artmasına izin verirken yatırımınızın kaybolacağına dair endişeleri giderir!

Soru 5: SGR tokeni uzun vadede tutan tüccarların faydaları nelerdir?

Yair Haydar: Stabilkoin ve değişken kripto varlığı arasında bir melez olarak SGR’nin kalitesi, uzun vadede mükemmel bir şekilde tasarlanmasını sağlar. Ekonomi hala küçükken, tamamen rezervle geri döner, bu nedenle istikrarlı bir madeni para görevi görür. Bununla birlikte, ekonomi büyüdükçe, SGR’lerin takdir edilmesinden bağlanma eğrisi protokolü sorumludur. Bu nedenle (şimdi SGR’yi kim satın alırsa, onu “taban fiyattan” satın alır) akıllı sözleşmenin her zaman bu fiyata geri satın almaya istekli olacağı fiyat. Ancak topluluk büyüdükçe belirteç takdir edebilir. Dahası, fiat para birimlerinde bugünün istikrarsızlığı nedeniyle SGR, tek bir para birimi yerine 5 fiat para birimine dayandığından, SGR tutmak çeşitlendirme ve küresel riskten korunma sağlar.

Soru 6: Sögur, ödeme, stake etme, yönetişimi kapsayan ve zincirler arası birlikte çalışabilirlik sunan benzersiz bir modele sahiptir. Bu durumda ekibiniz hepsini en iyi şekilde nasıl koruyacak?

Ehud Segal: Sögur, soruda bahsedilen özelliklerden yalnızca ikisine odaklanıyor:
1. Sürdürülebilir bir para biriminin tasarımı, istikrarı ve oynaklığı dengelemek.
2. Kontrolün her zaman sahiplerinin elinde olmasını sağlayan bir yönetişim ve oylama çerçevesinin tasarımı.

Belirtilen özelliklerin geri kalanı, her biri yaptığı işte mükemmel olan bir ortaklık ağıyla sağlanır. Örneğin: Santigrat, SGR’yi 13,8% APY’ye kadar yatırmaya izin veriyor. SGR, çapraz zincir destek mimarisi düşünülerek tasarlandı, ancak şu anda yalnızca bir ERC belirteci olarak çalışıyor. Genel bir kural olarak (yalnızca çözmede katma değer ve uzmanlığa sahip olduğumuzu düşündüğümüz şeye odaklanıyoruz) esas olarak parasal modeller ve yönetişim ve tamamlayıcı hizmetlerin topluma sunulmasını sağlamak için ortaklık ağlarımızı sürekli genişletiyoruz.

Odaklanma anahtardır!

Soru 7: Son olarak Sögur’un şu ana kadar elde ettiği önemli kilometre taşları nelerdir ve gelecekte bizi neler bekliyor?

Keren Orian Nadel: Liquid Global, Bithumb Global, Exmo ve Uniswap gibi borsalar gibi iyi likidite ve iş birlikleri olan sağlam dağıtım kanalları üzerinde sürekli çalışıyoruz ve bu konuda çalışmaya devam edeceğiz. Yönetişim açısından Eylül ayında, parasal modeli güncellemek için ilk SGR sahibi oyumuzu erken yatırımcılar için daha çekici hale getirdik. Ayrıca, SGR sahiplerinin yönetim değişiklikleri önermesine ve bunları oylamasına olanak tanıyan bir oylama platformu oluşturduk. Yönetişim modelinin bir uygulama zaman çizelgesi vardır. Bir sonraki aşamanın, SGR sahiplerinin yönetim ekibini değiştirmek için seçim çağrısı yapma imkanına sahip olacağı bu Kasım ayında gerçekleşeceğine inanıyorum. Ve tabii ki artık insanların SGR hakkında bilgi sahibi olması için çok çaba sarf ediyoruz.

Gelecekle ilgili olarak, geçtiğimiz yıl değer saklama zorluğu çok açık hale geldi. Gördüğünüz gibi, döviz fiyatları dalgalanıyor ve muazzam para basımı, fiyatların daha keskin dalgalanacağına ve belirsizliğin hüküm sürdüğüne inanmaya neden oluyor. Uzun vadede, SGR sınır ötesi kullanım için küresel bir para birimi olmayı hedefliyor. Bir sonraki aşamada, kesinlikle her yerde gördüğümüz yükseliş ve düşüşe kıyasla, daha olgun ve daha az değişken bir jeton olarak, güvenilir bir değer deposu oluşturmaya odaklanıyoruz.

Bunun için tam olarak SGR; bir sepet para birimi ile hedge edilmiş ve tek para birimi fiyat dalgalanmalarına maruz kalmamış, dalgalanmayı azaltırken büyüme ve fiyat değerlenmesine izin veren, sahiplerin para birimini ve modeli kontrol etmesine izin veren (birkaç DEFI ilkesini benimseyerek), stake etmeye büyük ilgi sağlayan (Celcius SGR’de %13,8’e kadar APY’ye izin verir), değer depolaması ile faiz getirisi sağlayan bir kripto para birimidir.

Gelecekte $SGR tokeninin çok daha büyük borsalarda listeleneceğinden eminim ?

 

Bu cevabın ardından AMA etkinliğimizin ilk aşaması tamamlandı. Ve hemen ardından Twitter üzerinden gönderilen soruların cevaplanacağı 2. aşamamız başladı.

 

AŞAMA 2 (Twitter kullanıcılarının soruları, Konuğumuzun cevapları)

Twitter Sorusu 1: Sögur, kar amacı gütmeyen ilkeler altında çalışmakla karakterizedir, peki tüm gelirinin tamamı hedefini gerçekleştirmek için kullanılırsa, proje ne şekilde ekonomik fayda sağlar ve ne elde eder? Hisselerine sahipler mi ve nasıl şirketin hissedarlarının bir parçası olabilirsiniz? (Gönderen: @OkanBoysan29)

Ido Sadeh Man: SGN ile ilgili olarak, Sögur’u (o zamanki Saga’yı) kurduğumuzda, başarılı bir proje tasarlamak ve yürütmek için para toplamamız ve yatırımcıları ve paydaşları ödüllendirmenin bir yolunu bulmamız gerektiği aşikardı. Ancak, bu ücretin yatırımcılara şirket üzerinde kontrol veremeyeceği de açıktı ve başlangıçtan beri vizyonumuz para sahiplerinin projenin sahipleri olması gerektiğiydi. Bu amaçla SGN’yi geliştirdik. SGN, Sogur’un paydaşları, Lightspeed, Mangrove, Vertex ve diğerleri, ekip, danışmanlar gibi yatırımcılar tarafından tutulan bir belirteçtir.

SGN, akıllı sözleşme ile SGR’ye dönüştürülebilir. Fakat yalnızca SGR’nin piyasa değerine bağlı olan değişken bir oranda dönüşür. Şu anda, sözleşmeye SGN gönderilmişse, gönderen 0 SGR geri alacaktır. Ancak ekonomi büyüdüğünde, SGN kademeli ve yavaş bir şekilde değer kazanır. Tam dönüşüm modeli de dahil olmak üzere SGN ile ilgili daha fazla ayrıntı, parasal model belgemizde görüntülenebilir. Adil bir lansman sağlamak için SGN’nin sunduğu kontrol ve dengelerden gurur duyuyoruz. Şu anda, kalan SGN’leri dağıtarak para toplamıyoruz.

 

Twitter Sorusu 2: Token, 5 uluslararası para birimi ile desteklenmektedir. Bunu istikrarlı bir fiyat yapmak için mi yaptınız? Merkezi olmayan dünya için neden merkezi para birimlerini seçtiniz? (Gönderen: @yavuzarslant)

Keren Orian Nadel: SDR, IMF ve merkez bankası tarafından 1969’dan beri istikrar ve riskten korunma için kullanılan bir sepettir. Şimdiki gibi istikrarsızlık dönemlerinde, tek bir para birimine güvenmemek önemlidir, bu değer dalgalanabilir. Bu nedenle, SDR seçimi kolaydı. Ne yazık ki, dünya hala ‘Fiat’ para birimlerini çoğu insanın değer depoladığı ve değer değiştirdiği ana para birimleri olarak görüyor. Bağlanma Eğrisi Modeli, ekonomi büyüdükçe algoritmik olarak bağımlılığı (ve merkezileştirmeleri) azaltırken tamamen sepete güvenerek başlamak üzere önceden tasarlanmıştır.

Twitter Sorusu 3: Bu kripto para birimi alanında sayılamayan miktarda hacklenme ve sızıntı haberi görebiliriz. Sögur kullanıcılarının varlıklarının güvenli ve emniyetli olmasını nasıl sağlıyorsunuz? (Gönderen: @mai18315)

Ido Sadeh Man: Yetenekli geliştiricilerden oluşan ekibimiz, akıllı sözleşmeyi güvenlik öncelikli olarak oluşturdu. Kendimize ve kullanıcılarımıza akıllı sözleşme sisteminin güvenli olduğundan emin olmak için, hiçbir güvenlik sorunu bulmayan 3 farklı dış denetim gerçekleştirdik ve şu adreste bulunan yayınlanmış raporları okurken çalışmalarımızı gerçekten övdük.

Ek olarak, iki hafta önce Gitcoin’de 50K USD’ye varan ödüllerle bir hackathon ve bug ödül programı başlattık. İzleyicilerdeki tüm “beyaz bilgisayar korsanlarını” akıllı sözleşmemizin güvenliğini geliştirmemize yardımcı olmaya davet ediyoruz. Hata ödülü ve ona nasıl katılabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayn.

 

Bu cevabın ardından etkinliğimizin 2. aşaması sonlandı ve son aşama için Kriptobi topluluk üyeleri tarafından ‘’Canlı Soru-Cevap’’ aşaması başladı. 5 dakika içinde gelen sorular içerisinde konuğumuzun cevapladığı 7 soru ise aşağıdaki gibi şekillendi.

 

AŞAMA 3 (Topluluk üyelerinin canlı soruları, Konuğumuzun cevapları)

Canlı Soru 1: İtibari para birimi olarak hangi birimleri eklemeyi düşünüyorsunuz?

Ido Sadeh Man: Mevcut model, SDR sepet kompozisyonuna dayanmaktadır. Yalnızca USD, EUR, CNY, GBP, JPY. Şu anda rezervin bir kısmını sabit paralarda tutmak ve hangi sabit paranın tutulacağı konusunda açık bir oylamaya sahibiz. Bu, topluluğun karar vermesi içindir. Modele yeni para birimlerinin eklenmesi şimdilik planlanmamaktadır ancak topluluk böyle bir iradeyi ifade ederse oylamaya kalacaktır.

 

Canlı Soru 2: SGA tokenin SGR tokenine dönüştürülmesine ilişkin bir bildirim aldım. SGA token ile ilgili bir problem mi vardı, neden dönüştürme yapmak zorunda kaldınız?

Ido Sadeh Man: Sogur projesine bir zamanlar Saga deniyordu. Saga’dan Sogur’a yeniden markalaştık. Sırasıyla token, SGA’dan SGR’ye yeniden markalandı. Herkes SGA’larını sözleşmeye gönderebilir ve SGR 1:1 alabilir. SGA’yı tutan borsalar bunu sahipleri için otomatik olarak yaptı: Bithumb, Liquid, EtoroX ve Exmo. Celcius cinsinden yatırılan SGA da takas edildi. SGA’nızı istediğiniz zaman SGR ile değiştirebilirsiniz.

Canlı Soru 3: Bir koin/tokenin global değer haline gelmesi için stabil bir değere sahip olması gerekmektedir. $SGR token değerini nasıl stabil yapacaksınız?

Yair Haydar: Uzun vadede, SGR sınır ötesi kullanım için küresel bir para birimi olmayı hedefliyor. Bir sonraki aşamada, kesinlikle her yerde gördüğümüz pompa ve döküme kıyasla, daha olgun ve daha az değişken bir jeton olarak, güvenilir bir değer deposu oluşturmaya odaklanıyoruz.

Bunun için tam olarak SGR:
-Sepet ile hedge edilmiştir ve tek döviz fiyat dalgalanmalarına maruz kalmaz.
-Volatiliteyi ehlileştirirken büyüme ve fiyat değerlenmesine izin verir.
-Sahiplerin para birimini ve modeli kontrol etmesine izin verir, çeşitli DEFI ilkelerini benimser.
-Stake etmeye büyük ilgi sağlar. Celcius SGR’de %15’e kadar APY’ye izin verir. Değer depolamak faiz getirmelidir.

Canlı Soru 4: Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde çoğu çiftçilik projesinin Sushiswap veya Yam’ın bir benzeri olduğunu gördük. Şu ana kadar başlatılmış diğer çiftliklerden farklı olup likidite çekebilmek için ne gibi planlarınız bulunmaktadır?

Ehud Segal: Elbette, ilk olarak bir ERC-20 belirteci olarak Sögur, çoğu DeFI projesine kolayca entegre olabilir. SGR’nin benzersiz stabilite mekanizması, onu bu tür birçok projede ideal bir teminat haline getirir. Uniswap’teki ilk likidite havuzumuz sadece birkaç hafta önce başladı.

DeFi’yi, SGR’nin benimsenmesini artırmak için önemli bir araç olarak görüyoruz, özellikle DeFi’nin hala uzun vadeli güvenilirliği ve etkinliği kanıtlaması gerektiği (buna daha sonra daha sonra girebiliriz) ve Sögur gibi hibrit çözümler için kanıtlayabilecek çok yer var. Blockchain devriminin merkezi bir uzun vadeli katkısı olmak.

Her şeart altında, SGR’nin son zamanlarda DeFi’de gördüklerimizden daha az değişken olacak şekilde tasarlandığını ve modelinin ilk yatırımcılarına sadece bir avantaj sunduğunu belirtmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Yani biraz farklı ?

Canlı Soru 5: 5 farklı uluslararası para birimi tarafından desteklenecek stabilkoinleri seçmek neden önemlidir, açıklar mısınız? Bunun için 1 para birimi yeterli değil midir?

Ido Sadeh Man: Bu harika bir soru. Dünya, son nesillerde henüz yaşanacak küresel bir krizle karşı karşıya olduğundan, insanlar paralarının değerini korumanın yollarını bulmakta zorlanıyor. Yakın zamanda yayınladığımız bir blog paylaşımında, istikrarın sırrının aslında oldukça sezgisel olduğunu açıkladık.

Birden fazla varlığı stratejik bir şekilde tutarak, aynı mantıkla tüm yumurtalarınızı tek bir sepete koymamanız gerektiği gibi, aynı zamanda riski en aza indirirken zaman içinde istikrar kazanabilirsiniz. Diğer bir deyişle, kriz zamanlarında paranızın değerini korumak için varlık çeşitlendirmesi çok önemlidir.

Burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Canlı Soru 6: Şu an için Sögur teknolojisinin kaç partneri mevcuttur? Ve bu partnerler Sögur’a ne gibi katkılar sağlamaktadır?

Yair Haydar: SGR dağıtımını genişletmek için ortak ağımızı sürekli genişletiyoruz. SGR şu anda Uniswap, Bithumb Global, Liquid Global, Exmo ve eToroX’ta mevcuttur. Ayrıca Sögur, güvenilir fiyatlandırma sağlamak için merkezi olmayan ETH-SDR fiyat oracle’ı sağlayan Chainlink ile ortaklık kurdu.

Bizi izlemeye devam edin, yolda daha fazlası var.

Canlı Soru 7: Ekibinizin ana değerleri nedir? Hayal ve hedeflerinize ulaşırken ve SGR gibi başarılı bir projeyi hayata geçirirken temel düşünce yapınız nedir? Kendinizi buraya hayat tecrübe ve motivasyonlarınızı bizimle paylaşır mısınız? Oldukça etkileyici olmalı!

Ido Sadeh Man: Bu harika bir soru!

 1. Sürdürülebilirlik ve kullanılabilirlik: Uzun vadede çözümler, gerçek insanların gerçek sorunlarını çözen çözümler üretiyoruz. SGR’nin çoklu para rezervi ile desteklenen istikrar mekanizması, kendi ulusal para birimi enflasyona tabi olan birçok holderın ihtiyacına cevap veriyor.
 2. Adillik ve teşvik uyumu: Sogur’u herkesin teşvikinin uyumlu olması için inşa ettik. Erken yatırımcılarımızın (SGN sahipleri) herhangi bir değerden yararlanamadığı durumlarda, ekonomi büyümeden ve toplum değer kazanmadan önce.
 3. Kontrol sahipleri: Proje sahibinin kontrolüne tabidir. Bu haftadan itibaren, sahipler yönetim kurulunu feshetmeye, bizi eve göndermeye ve yeni bir yönetim kurulu seçmeye karar verebilir. Sizin için çalışıyoruz ve size cevap veriyoruz.
 4. Şeffaflık: Sogur, kimsenin bize güvenmemesi temelinde inşa edildi! bunun yerine bizi doğrulayacak araçlara sahip olmalısınız. Örneğin size söylediğimiz için rezerv boyutuna güvenmenizi beklemiyoruz. Bunun yerine rezervi tutan bankalar rezerv için ne kadar tuttuklarını günlük olarak yayınlıyor.
 5. Denge: Sogur’un büyümesini ve SGR fiyatının yükselmesini istiyoruz. Ancak çok fazla dalgalanma istemiyoruz aksi takdirde kitlesel olarak benimsenmesi mümkün değil. Bu tam olarak parasal modelin ve bağlanma eğrisinin elde ettiği şeydir.

 

Bu cevabın ardından 3. aşamanın ve tüm etkinliğin sonuna geldik. Dört misafirimize de nazik teklifimizi kırmadığı ve topluluğumuza katıldığı için teşekkür ederiz.

Kriptobi topluluğundaki diğer etkinliklerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’dan (Kriptobi (@kriptobi) / Twitter ) takip etmeyi unutmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir