BiONE Exchange ile Gerçekleştirilen AMA Etkinliği Özeti 

  • Kriptobi
  • Aralık 23, 2020
  • 0
  • 59 görünümler

Türkiye’nin kripto paralar konusundaki en aktif gruplarından biri olan Kriptobi Telegram grubu, 17 Aralık 2020 tarihinde BiONE borsası CEO’su Sayın Eric Ma’yı ağırladı. Etkinliğimizin ilk aşamasında BiONE borsası ve özellikleri topluluk üyelerimize, grup yöneticilerinin soruları ve konuklarımızın cevaplarıyla tanıtıldı. İkinci aşamada Twitter üzerinden toplanan 3 soru konuğumuza yöneltildi ve üçüncü aşamasında ‘’Canlı Soru-Cevap’’ aşaması tamamlandı. İkinci ve üçüncü aşamada sorusu cevaplanan topluluk üyelerimiz, 15$ değerindeki hediye ile ödüllendirildi. Eğer siz de gelecekteki AMA etkinliklerine katılmak, bilgilenirken kazanmak istiyorsanız Kriptobi topluluğuna (https://t.me/kriptobi ) katılmayı unutmayın.

 

AŞAMA 1 (Grup Yöneticilerimizin Soruları, Konuğumuzun Cevapları)

Soru 1: Davetimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?

*BiONE’nin CEO’suyum ve NY, ABD’denim. 2018’de Singapur’da kurulmuş bir kripto ticaret platformuyuz. Spot ticaretin yanı sıra, BiONE ayrıca sürekli takas, kaldıraç, OTC ve ETF ticareti de sunuyor. İlk kez işlem yapanlara yardımcı olmak için kredi kartı kullanarak kripto satın alma hizmetlerimiz de var. Kriptobi topluluğuyla tanışmak güzel. Bu topluluk hakkında güzel şeyler duyuyorum ve Twitter’daki tüm aktivitelere bayıldım.

Soru 2: BiONE nedir? Kısaca tanıtır mısınız?

* Biz bir kripto para borsasıyız. Herkesin bilebileceği en büyükler Binance ve Coinbase gibi. BiONE’de, kredi kartınızı kullanarak kripto satın alabilir ve 300’den fazla farklı kripto para çifti ticareti yapabilirsiniz. Tamamen kayıtlıyız ve ABD’den mali lisanslara sahibiz. Henüz üst düzey bir borsa olmasak da bir gün en üst düzey borsa olma hedeflerimiz var. Kullanıcı sayımız her yıl büyüyor ve kullanıcılarımız için harika ürünler ve hizmetler sunmaya devam ediyoruz.

Soru 3: #BIONE borsasını, diğer borsalardan farklı kılan ana özellikler nelerdir? Tüccarlar için ne gibi avantajları var?

BiONE sürekli büyüyor ve bu nedenle müşterilerimizi dinlemek için çok büyük değiliz. Sürekli takas, spot, kaldıraç ve ETF ticaretimiz ve OTC hizmetlerimiz, kullanıcılarımıza boğa piyasasından yararlanmak için birçok araç sunar. Esasen tek durak noktasıyız. 300’den fazla ticaret çifti ile, kullanıcıların sevdiği tüm önde gelen kripto para birimlerine sahibiz. Ek olarak, kripto dünyasında lider bir borsa statüsüne ulaşmak için kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına ve pazar eğilimlerine her zaman uyum sağlamaya hazırız.

 

Soru 4: Borsalarda düşük likidite ve sahte hacimler görüyoruz. BIONE borsa ve nakit akışı sağlayıcılarının gerçek üreticilerini çekmek için ne yapacaksınız? Kısaca açıklar mısınız?

BiONE kullanıcılarının hızlı alım satım yapmak için gereken likiditeye sahip olması için tüm projelerimizin piyasa yapma hizmetleri sağladığından emin oluyoruz. Elbette bu, likiditemizin çoğunu sağlayan kullanıcının ticari emirlerine ek olarak. BiONE likiditesine katkıda bulunmaya yardımcı olmak için iç piyasa yapmanın yanı sıra 3. taraf piyasa yapıcılarla birlikte çalışıyoruz. Bu, kullanıcılarımızın değişimimizi sevmesinin nedenlerinden biridir.

Soru 5: Bilindiği gibi borsalardaki en önemli şey teminattır. BIONE borsası, kullanıcı fonlarının en üst düzeyde güvenliğini nasıl sağlar? Güvenlik katmanlarında neler var?

Yılda en az iki kez bağımsız güvenlik denetimi hizmetlerinden yararlanıyoruz. Ayrıca, şirket içi geliştirme ekibimiz, web güvenliği ISO standartlarına göre hatalar ve zayıflıklar için sürekli olarak güvenlik kontrolleri yapmaktadır. Buna ek olarak, kullanıcı fonlarını güvende tutmak için soğuk depolama ve sıcak cüzdanlar kullanıyoruz. Fonlar, soğuk depodan sıcak cüzdanlara taşınır, böylece bir hack durumunda, fonların sadece küçük bir kısmı açığa çıkar. Ayrıca, likiditemizi etkilememesi için yeterli fon sağladığımızdan da emin oluruz.

Unutmadan, lütfen sadece bu etkinlik için yeni oluşturduğumuz BiONE Türk Topluluğumuza katılın! (https://t.me/BioneExchange_Turkey )

Soru 6: Tokenomik’lerinizi bizimle paylaşır mısınız? $BIC’nin kullanım alanları nelerdir?

BIC, platform jetonumuz zaten birçok özelliğe sahip. Hala geliştiriyor ve ekliyoruz. Bunlar arasında:
1) Komisyon indirimleri
2) Toz -satılan coin bakiyesinden kalan küçük kısım- dönüşümü
3) Sahipler için airdrop abonelikleri
4) Launchpad token satışlarına katılım
5) Oylama / yönetim hakları
6) Ticaret hacmi formülüne dayalı üç aylık yanmalar
7) Ortaklık avantajları…

Görmek isteyeceğinizi düşündüğünüz başka özellikler varsa, lütfen bize bildirin.

Kullanıcılarımızdan gelip de aktif olarak üzerinde çalıştığımız stake etme talebinde bulundular. Stake etmek için, $BIC hissesi alan kullanıcılar faiz, diğer kripto para kazanabilir, IEO’lara VIP erişime sahip olabilir ve başka avantajlar da kazanabilir.

Soru 7: Son olarak, bize yol haritanız ve BiONE’nin şu ana kadar nasıl ilerlediği hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Gelecekte bizi neler bekliyor?

Elbette! Bu yılın mayıs ayında, tüm kullanıcılarımızın şimdi keyif aldığı BiONE 2.0 ticaret platformunu başlattık. Hem kullanıcı ara yüzü hem de kullanıcı deneyimi büyük ölçüde iyileştirildi. Bunun yanı sıra, BiONE’nin platform jetonunu oluşturmaya ve platformumuza, topluluğumuza airdrop ve kar paylaşımı gibi daha fazla fayda sağlayacak daha fazla özellik eklemeye devam ediyoruz. Bu konuda gerçekten heyecanlıyım! Bu yeni özelliklerden bazılarını 2021’in 1. çeyreğinde kullanıma sunmayı umuyoruz!

 

Bu cevabın ardından AMA etkinliğimizin ilk aşaması tamamlandı. Ve hemen ardından Twitter üzerinden gönderilen soruların cevaplanacağı 2. aşamamız başladı.

 

AŞAMA 2 (Twitter kullanıcılarının soruları, Konuğumuzun cevapları)

Twitter Sorusu 1: Fon kesmek/çalmak her borsada, ticaret platformunda her zaman bir baş ağrısı sorunudur. Peki, BiONE platformunda tutulacak fon ne kadar güvenli? BiONE’deki kullanıcıların fonuyla ilgili bir sorun varsa ne olacak? Herhangi bir yedek fon veya program var mı? (Gönderen: @R7Clover)

Evet, daha önceki bir soruda güvenliğe odaklanmamızdan bahsetmiştik. Bilgisayar korsanlığı vakaları için bir fonumuz var, böylece kullanıcı fonları güvende ve BiONE tarafından karşılanıyor. Bu fonlara hiçbir nedenle dokunmuyoruz. Bir hack veya paranın kaybolduğu bir durum varsa, güvenlik fonlarımız her kullanıcıyı karşılayacaktır. BiONE’yi güvende tutmak için çalışmaya devam ederken kullanıcılarımız için gönül rahatlığını sağlıyoruz.

Twitter Sorusu 2: Bione Exchange tarafından sunulan, Arkadaşlarımızı Davet edebileceğimiz ve Ticaret ücreti indirimi veya tavsiye bonusu vb. Alabileceğimiz bir Yönlendirme sistemi var mı? (Gönderen: @OnTortK)

Evet! Uygulamamızı indirebilir ve her kullanıcının arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabileceğiniz benzersiz bir tavsiye bağlantısı vardır. Tüm işlemlerinin %20’sini kazanacaksınız, sahip olduğunuz tavsiye sayısında sınır yok! Hem iOS hem de Android için uygulamalarımız var. Bağlantı için buraya tıklayabilirsiniz.

Twitter Sorusu 3: Alım satım ücretinizin düşük olduğunu fark ettim bu, döviz teminatını koruma fonunu etkiliyor mu? (Gönderen: @ziakhankdd)

Yapımcı ücretlerimiz %0,1 ve alıcı ücretlerimiz %0,5’tir. Tüm kârların ve varlıkların bir yüzdesi, fon kaybı durumunda kullanılan güvenlik fonumuza gider. Bu, güvenliğimizi birinci sınıf durumda tutmak için bize bol miktarda fon sağlıyor!

 

Bu cevabın ardından etkinliğimizin 2. aşaması sonlandı ve son aşama için Kriptobi topluluk üyeleri tarafından ‘’Canlı Soru-Cevap’’ aşaması başladı. 5 dakika içinde gelen sorular içerisinde konuğumuzun cevapladığı 7 soru ise aşağıdaki gibi şekillendi.

 

AŞAMA 3 (Topluluk üyelerinin canlı soruları, Konuğumuzun cevapları)

Canlı Soru 1: Çoğu borsa eğitim programı formunda öğrenme alanı ve borsa ile ilgili bilgi paylaşımı yapılan birer ‘’Akademi’’ programına sahip. BiONE ekibinin de buna benzer bir program için planları var mı?

Yatırımcıların kriptoyu daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için bir akademi inşa ediyoruz. Ek olarak, topluluğumuzu ve genel olarak kripto topluluğunu eğitmeye yardımcı olan etkileyiciler ve eğitimcilerle ortaklık yapıyoruz. Akademimizin ilk aşamalarını web sitemizde bulabilirsiniz. (www.bione.me ) Sağ üst köşeden dili değiştirebilirsiniz.

Canlı Soru 2: Sadece kripto paralar için değil forex, hisse senetleri ve emtialarda da olmak üzere marjin trading, bugünün sıcak trendlerindendir. Bu koşullar altında BiONE borsasının işlem çiftlerini genişletmek üzere ne gibi planları bulunmaktadır?

Yatırımcıların normalde kazanacaklarının iki katı, üç katı veya daha fazlasını kazanmalarına gerçekten yardımcı olan kaldıraç ticaretine sahibiz.

Canlı Soru 3: Şu anda BiONE borsasının odaklandığı ana temel marketlere nelerdir? Bu pazarlara ulaşmak için gelecekteki stratejileriniz nelerdir?

Uluslararası pazarlar ve Türkiye gibi yeni pazarlara doğru genişliyoruz! Yeni kullanıcıları çekmek için yeni etkinlikler düzenliyoruz. BiONE’de listelenecek yeni projeler sunarak ve BiONE’a yeni kullanıcılar çekerek para kazanmak için herkesin BiONE ekibine katılabileceği bir büyükelçi programı başlatmaya çalışıyorum.

Canlı Soru 4: yeni projelere BiONE’da Launchpad gerçekleştirilmesi için fırsatlar sunulmaktadır. Bu Launchpad’lere katılmak için gereklilikleri öğrenebilir miyim?

Evet, yeni jeton ve jeton projeleri için BiONE üzerinde bir IEO (İlk Değişim Teklifi) sahibiz. Bu, kullanıcıların düşük fiyatlardan erken para kazanmaları için harika bir fırsat. Yeni projelerin kaynak yaratması için, IEO lansman panomuz bunu yapabileceğiniz yerdir! Kullanıcılarımızı korumak için projenin toplamak istediği fon miktarından 1’e 1 depozito talep ediyoruz. Listelemeyle ilgilenen bir projeniz varsa veya bir IEO lansmanı yapmak istiyorsanız lütfen doğrudan benimle iletişime geçin.

Canlı Soru 5: BiONE, projesini fonlamak için neler üretmektedir? BiONE borsasını kullanmak için KYC doğrulaması gerekli midir? Son olarak, komisyonlar yüksek değil mi?

Kârımızı ticaret için aldığımız ücretlerden kazanıyoruz. Alım satım ücretlerimiz son derece düşük. Kayıt sırasında kurulumu kolay ve hızlı hale getiren KYC’ye ihtiyaç duymuyoruz! Mevzuata uygun hareket etmek için para çekme işlemlerinden önce KYC’ye ihtiyacımız var. Yine, kripto alanındaki en düşük ücretlerden birine sahibiz.

Canlı Soru 6: Bu projeye katılmanın bana katkıları neler olacaktır? Geleekte ne kadar kazanç elde edebileceğim ve ne kadar güvenli olacaktır?

Merhaba Ali. BiONE’ye katılarak, yalnızca kullanıcı dostu değil, aynı zamanda güvenli ve dürüst olan yasal bir platforma katıldığınızın rahatlığını yaşayacaksınız. Sık sık kullanıcılarımıza fayda sağlayan faaliyetlerimiz olacaktır. İyi ticaret becerileri öğrenirseniz, kaldıraç ticaretimizi BiONE’de büyük karlar elde etmek için kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan her şeye sahibiz. (www.bione.me )

Canlı Soru 7: 2021’den beklentiniz nedir? Yeni kullanıcılar için kampanya veya ödülleriniz olacak mı?

2021 için yüksek beklentilerimiz var! 23.000$’lık para birimi Bitcoin ile 2021’in çok büyük bir yıl olacağını biliyoruz! Kampanyalar ve ödüllerle ilgili en güncel bilgiler için Twitter’ımıza göz atın. Lütfen bizi takip edin! (https://twitter.com/BioneExchange )

 

Bu cevabın ardından 3. aşamanın ve tüm etkinliğin sonuna geldik. Misafirimize, nazik teklifimizi kırmadığı ve topluluğumuza katıldığı için teşekkür ederiz.

Kriptobi topluluğundaki diğer etkinliklerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’dan (Kriptobi (@kriptobi) / Twitter ) takip etmeyi unutmayın…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir