CobWeb Finance ile Gerçekleştirilen AMA Etkinliği Özeti 

  • Kriptobi
  • Aralık 27, 2020
  • 0
  • 224 görünümler

Türkiye’nin kripto paralar konusundaki en aktif gruplarından biri olan Kriptobi Telegram grubu, 24 Kasım 2020 tarihinde CobWeb Finance projesinden Sayın Justin’i ağırladı. Etkinliğimizin ilk aşamasında VOX Finance projesi topluluk üyelerimize grup yöneticilerinin soruları ve konuğumuzun cevaplarıyla tanıtıldı, ikinci aşamasında Twitter üzerinden toplanan 3 soru konuğumuza yöneltildi ve üçüncü aşamasında ‘’Canlı Soru-Cevap’’ aşaması tamamlandı. İkinci ve üçüncü aşamada sorusu cevaplanan topluluk üyelerimiz, 10$ değerindeki hediye ile ödüllendirildi. Eğer siz de gelecekteki AMA etkinliklerine katılmak, bilgilenirken kazanmak istiyorsanız Kriptobi topluluğuna (https://t.me/kriptobi ) katılmayı unutmayın.

 

AŞAMA 1 (Grup Yöneticilerimizin Soruları, Konuğumuzun Cevapları)

Soru 1: Lütfen Cobweb Finance Projesini topluluğumuza tanıtabilir misiniz?

Cobweb Finance, kullanıcıların yüksek verimlilikle yatırım yapmalarına olanak tanıyan dünyanın ilk zincirler arası yatırım pazarını oluşturma hedefine sahiptir. Eksiklikleri artırmak için polimerize bir sistem oluşturmaya odaklandık. Şimdi başlangıç aşamasındayız ve aşağıdaki gibi bir vizyonumuz var.

Cobweb projesi, harika yatırım fırsatları konusunda bilgilendirilmenizi sağlayacak benzer bir mekanizmaya sahiptir. Farklı projelerin zincirler arası varlıklar da dahil olmak üzere Ethereum’da uygulanan akıllı sözleşmemize erişim sağlamasına izin veriyoruz. Her kullanıcı, web sitesi kullanıcı arayüzümüz aracılığıyla basit bir işlemle kendi Cobweb’ini oluşturabilir ve kullanıcının aradığı yatırım hedeflerini ifade eden, yakalamak istediği böcek türlerini belirtebilir. Böylece sistemimize böyle bir hata geldiğinde, ilgili Cobweb tetiklenecektir. Kullanıcı, bu tür yatırım fırsatlarını gözden geçirmesi konusunda uyarılır ve anında yatırım yapabilir.

Soru 2: $COB tokenin kullanım alanları nelerdir?

Bugün tüm merkezi olmayan projelerde görüldüğü gibi, uygun ademi merkeziyetçilik ve sistemin devam eden evrimini sağlamak için bir yönetişim tokeni gereklidir. Mevcut ortamda rekabet edebilmek için likiditeyi ön plana çıkarmak ve kullanıcı katılımını teşvik etmek için teşviklere sahip olmak da çok önemlidir.

Cobweb platformundaki yönetim ve kararlar tamamen merkezi olmayan hale getirilecek ve COB Token bunu yönetecek. Token sahipleri, sahip oldukları token miktarına bağlı olarak oylama haklarına ve gücüne sahip olacak ve Cobweb Finance’teki tüm değişiklikleri tartışabilecek, önerebilecek ve oylayabilecekler. Bu, Cobweb ağının, platformun nasıl daha iyi çalışabileceği konusunda iyi bir fikri olan herkes tarafından yükseltilebilmesine ve bunu yaparken yeterince teşvik edilmesine olanak tanıyacaktır.

Soru 3: İnsanlar neden $COB tokene yatırım yapmalı? Sizi diğer projelerden ayıran en önemli özellikleriniz nelerdir?

Birincisi, dün Uniswap’ta COB’yi listelediğimizi ve fiyatın 4 kat arttığını, şimdi hala ön satış fiyatından çok daha yüksek olduğunu belirtmek istiyorum. Ve COB sahipleri, hangi varlıkların sunulacağı, ödüllerin varlıklar arasında nasıl dağıtılacağı ve herhangi bir platform ücretinin belirlenmesi gibi projenin temel parametrelerini yönetmekle sorumludur. COB tokenleri, erken katılımcıları teşvik etmek için de kullanılacaktır. Platformun devam eden gelişimi ve yönetiminde onlara bir ses!

Başkalarından farklılıklar hakkında konuşursak, kullanıcının çok daha yüksek verimlilikte yatırım yapmasına yardımcı olabiliriz. (Kullanıcıların yalnızca tek bir platformda birkaç şey yapmasını sağlamak için). Bu, her kullanıcı için çok fazla zaman ve enerji tasarrufu sağlayacaktır, en azından ezberlenmesi gereken daha az hesap şifreniz var. Ayrıca çok meşgulseniz, platformun yatırımı sizin için yapmasına izin vermek için CobWeb modunu kullanabiliriz.

Soru 4: Stake, kripto para yatırımcıları arasında çok popüler. $COB token için stake etme mevcut mu?

Temel olarak hayır, COB tokeni daha çok bir yönetim tokeni gibidir. Sadece stake ederek ona değer vermek istemiyoruz, bu dar görüşlü olacaktır. Kullanıcıları temsil etmesini istiyoruz. Ancak gelecekteki platformumuzda pay alabileceğimiz birçok başka varlık olacak.

Soru 5: Son olarak, CobWeb Finance’in şu ana kadar elde ettiği önemli taşları nelerdir ve gelecekte bizi neler bekliyor?

Şu anda ilk aşamadayız ve sözde farkındalık aşaması, esas olarak insanların bizi tanımasına, teknik incelememizi ve bilgilerimizi okuma şansı elde etmesine izin vermek üzereyiz. Ayrıca, birçok erken yatırımcıya dahil olmak için COB tokenini başarıyla kullandık. Daha sonra daha fazla yatırımcının katılmak için değişiklik yapmasına izin vermek için dün COB’yi listeledik ve sonuç çok iyi. Bazı özel yatırımcılar ve acentelerle de görüşüyoruz.

Bir sonraki büyük etkinlik, V1 platformumuzun lansmanı olacak, 2021 yılının 1. çeyreğine kadar teslim etmeye çalışacağız.

 

Bu cevabın ardından AMA etkinliğimizin ilk aşaması tamamlandı. Ve hemen ardından Twitter üzerinden gönderilen soruların cevaplanacağı 2. aşamamız başladı.

 

AŞAMA 2 (Twitter kullanıcılarının soruları, Konuğumuzun cevapları)

Twitter sorusu 1: (Gönderen: @waybesuricata) Projeler için düzenlemeler çok önemlidir. Projeler, uygun yönetmelik ve izinleri kullanmadıkları için birçok ülkede yasaklanabilir. Bu sorunu nasıl çözersiniz?

Bu gerçekten büyük bir endişe kaynağıdır, aslında bu yüzden artık anonim kalıyoruz çünkü yasalara uygunluğun hala araştırma aşamasındayız. Merkezi olmayan dünyayı seviyoruz, ancak yasalara uymalıyız. Bu konuda yerel avukat bayilerimizle çok yakın çalışıyoruz, ürünlerimizi global olarak sunmanın dengeli bir yolunu bulmaya çalışacağız. Ancak gerekirse kullanıcılarımız için bir KYC yapılacaktır. Platformumuz yayınlanmadan önce güncelleme alacağımızı düşünüyorum.

Twitter sorusu 2: (Gönderen: @ZamoraJoana) Bir borsada herhangi bir token listelendiğinde, balinaların short işlemleri nedeniyle sabit bir değeri korumak gerçekten zor. Yani $COB’nin istikrarını korumak için geri satın alma ve başka bir yol düşünüyor musunuz?

Evet, vurgulamak istediğim bir şey, her şeyle ilgili birçok detayı topluluklarımıza önceden duyurmamız ve her zaman söz verdiğimiz gibi yapıyoruz. Dün Uniswap listeleme etkinliğinde olduğu gibi, likiditeye yeterince ETH (neredeyse tüm ön satıştan elde ettiğimiz şey) koyduk, böylece tüm erken yatırımcılarımız isterlerse iyi karlar elde ederler, ancak sadece birkaçı tokenlarını sattı. Ayrıca günler önce duyurduğumuz BuyBack mekanizmamız var ve belirli koşullar yerine getirilirse onu uygulayacağız.

Şimdiye kadar $COB fiyatı hala satış öncesi fiyatın üzerinde, bu konuda çok rahat hissediyoruz.

Twitter sorusu 3: (Gönderen: @untillthemoon) Düşük likidite, DeFi projelerinin temel sorunlarından biridir. Cobweb bu konuda ne yapacak? Likidite sağlayıcıları için herhangi bir program var mı?

Evet, bu da pazarlama planımızın bir parçası. Artık likidite sağlayıcımız için daha fazla değer koyma konusunda araştırmalar yapan geliştirme ekibi ile yakın çalışıyoruz, platformumuzda farklı şekillerde gösterilebilir. LP sağlayıcısını belirlemek ve yatırım ürünümüzü kullanarak karşılık gelen ödülleri vermek için işlevsel bir mekanizmaya sahip olacağız. Şimdilik düşük likidite olabilir, ancak kullanıcıları bizimle uzağa bakmaya teşvik ediyoruz.

 

Bu cevabın ardından etkinliğimizin 2. aşaması sonlandı ve son aşama için Kriptobi topluluk üyeleri tarafından ‘’Canlı Soru-Cevap’’ aşaması başladı. Dakikalar içinde gelen sorular içerisinden konuğumuzun cevapladığı 7 soru ise aşağıdaki gibi şekillendi.

 

AŞAMA 3 (Topluluk üyelerinin canlı soruları, Konuğumuzun cevapları)

Canlı Soru 1: Projenizin, farklı insanlar tarafından kolayca anlaşılması adına ne gibi eğitimler vermeyi düşünüyorsunuz? Farkındalık arttırma ve topluluk benimsemesi adına planlarınız nelerdir?

Aslında sadece topluluk değil yeni gelenleri de dahil etmek önemlidir. Neden dünyada hala kripto-yerlisi olmayan bu kadar çok kişi var? Bitcoin fiyatı yüksek seviyeye ulaşsa bile, birçok insan hala ne olduğunu bilmiyor. Bunun ana nedeni, yeni bir kullanıcının her tür borsayı, cüzdanı ve yazılımı nasıl kullanacağını öğrenmesinin çok karmaşık olması olabilir, bir bankaya veya borsaya para yatırmanızdan çok daha karmaşıktır. Dolayısıyla, platformumuzun kullanıcılar için çok kolay olmasını istiyoruz, bunu başarmamız gerektiğine söz veremiyoruz, ancak geliştirme ve ürün tasarımı sırasında düşündüğümüz ana faktörlerden biri bu.

Canlı Soru 2: İngilizce’nin ana dil olmadığı ülkelerde de projenizi tanıtmak ister misiniz? Projelerinizin daha iyi anlaşılması adına yerel topluluklarınız var mı?

Şimdiden farklı dillerde 6 grubumuz var. Genişlememiz hiçbir bölge ile sınırlı değil ve çoğu Asya ülkesine rehberlik eden Kripto para ile ilgili düzenlemeleri takip ediyoruz, Çok popüler bir Asya ve Avrupa pazarlama LLC ile büyük bir şeye başlıyoruz ve bu yararlı bir ortaklık anlaşması olacak, Zamanında duyurun, Ayrıca Afrika’ya kadar da dalgalar yaratmaya çalışıyoruz, Botsvana, Tanzanya, Güney Afrika, Nijerya gibi ülkelerde kripto para biriminin orada kademeli olarak benimsenmesini seviyoruz ve bu bizim genişlememizin bir parçası olacak.

Canlı Soru 3: $COB projesi, COVID-19 salgınından nasıl etkilendir? Bu salgın, yol haritanızda herhangi bir değişime neden oldu mu?

Bizim işimiz neredeyse kapalı kalmak, bu yüzden geliştirme işi için sorun değil. Ancak pazarlama faaliyetlerimizi etkiledi, birçok ülkede olduğu gibi buluşma yapmak popüler, ancak şimdi imkansız gibi görünüyor. Ancak bazı yatırımcılarımız olduğu için hala iyiyiz, ayrıca Covid durumu düzeldiğinde, pazarlama faaliyetlerine yetişmek için daha fazla enerji harcayacağız. Yol haritasını değiştirmeyecek.

Canlı Soru 4: İş dünyasında güven çok önemlidir. Bundan dolayı kullanıcılar, müşteriler ve yatırımcıları projenizi kullanırken güven verecek özellikler nelerdir? Ve blok zincir ve DeFi alanlarına güvenmeyen kullanıcıları nasıl çekmeyi planlıyorsunuz?

(Teknoloji kısmı için, umarım bir dahaki sefere geliştirme ekibimizi katılmaya davet edebiliriz.)
Nitekim, gelecekte veznedarlar yoktur, kullanıcıların riskleri değerlendirmesi zordur. Benim için, bir proje ekibinin nasıl hareket ettiğini, her adımda net bir planı varsa ve gerçekleştirip gerçekleştirmediğini göreceğim. Şimdiye kadar her şeyi planlandığı gibi yaptık ve tüm verileri şeffaf hale getirdik. Ayrıca gruplarımızda her zaman açık iletişimimiz var, tavsiyeleri dinleyebilmek için çok dilli gruplar kurduk.

Canlı Soru 5: $COB token için beni ve uzun dönem yatırımcıları ikna edecek 3 vurucu özellikten bahseder misiniz?

Ürünün anlattığına inanıyoruz. Dürüst olmak gerekirse, bu bizim ilk aşamamız ve gösterecek bir ürünümüz yok, mevcut pazarlama faaliyetleri esas olarak insanların bizimle ilgilenmesini sağlamaya ve bizi öğrenmek için biraz zaman harcamaya odaklanıyor. Bu fırsata sahip olduğumuzda, bir topluluk tabanına sahip olabiliriz, o zaman her plana göre geliştiğimizde ve ilerleme kaydettiğimizde, bu herkesin güvenini artıracaktır. Ayrıca iyi bir ürün kullanıcıları otomatik olarak çekebilir, bunu başarmayı umuyoruz.

Canlı Soru 6: Projenizin iş modeli nedir, nasıl işlemektedir? Potansiyel müşterileriniz ve pazarlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Temelde sorunları çözüyoruz. Buradaki herkes gibi biz de ticaret için CEX veya DEX’e gidiyoruz, ödünç almak için AAVE’ye gidiyoruz, belli bir amaç için birçok platforma gidiyoruz gibi birçok platformun kullanıcısıyız. Sadece tek bir platformda birkaç görevi bitirebilirsek ne gibi bir fayda elde edebileceğimizi bir düşünün. Ayrıca kendi yatırım planınızı oluşturmak için Cobweb’ten öğrendiğimiz bu fikri aldık, bir şekilde bir şekilde otomatik yatırım yapabiliriz.

Kullanıcının çok daha yüksek verimlilikte yatırım yapmasına yardımcı olabiliriz. Genellikle kullanıcıların yalnızca tek bir platformda birkaç şey yapmasını sağlamak için. Bu, her kullanıcı için çok fazla zaman ve enerji tasarrufu sağlayacaktır, en azından ezberlenmesi gereken daha az hesap şifreniz var. Ayrıca çok meşgulseniz, platformun yatırımı sizin için yapmasına izin vermek için Cobweb modunu kullanabiliriz.

Canlı Soru 7: $COB token Uniswap’ta listelendi. Ancak bunun dışında başka bir CEX borsasında $COB token ticareti mümkün olacak mı?

Bunu çözmek için yakında bir oylama etkinliğimiz olacak. Kullanıcılardan, özellikle de tokenimizi  tutanlardan sesler duyacağımıza söz verdiğimiz gibi. Topluluğun bazı kararlar almasına izin vermek bizim için önemlidir.

 

Bu cevabın ardından 3. aşamanın ve tüm etkinliğin sonuna geldik. Konuğumuza, nazik teklifimizi kırmadığı ve topluluğumuza katıldığı için teşekkür ediyoruz.

Kriptobi topluluğundaki diğer etkinliklerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’dan (Kriptobi (@kriptobi) / Twitter ) takip etmeyi unutmayın…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir