Prasaga ile Gerçekleştirilen AMA Etkinliği Özeti

 • Kriptobi
 • Ocak 26, 2021
 • 0
 • 226 görünümler
prasaga

Türkiye’nin kripto paralar konusundaki en aktif gruplarından biri olan Kriptobi Telegram grubu, 29 Kasım 2020 tarihinde Prasaga projesi kurucusu ve CEO’su Michael Holdmann, CTO David Beberman’ı ve Pazarlama Yöneticisi Jay Moore’yi ağırladı. Etkinliğimizin ilk aşamasında Prasaga projesi topluluk üyelerimize grup yöneticilerinin soruları ve konuğumuzun cevaplarıyla tanıtıldı, ikinci aşamasında Twitter üzerinden toplanan 3 soru konuğumuza yöneltildi ve üçüncü aşamasında ‘’Canlı Soru-Cevap’’ aşaması tamamlandı. İkinci ve üçüncü aşamada sorusu cevaplanan topluluk üyelerimiz, 20$ değerindeki hediye ile ödüllendirildi. Eğer siz de gelecekteki AMA etkinliklerine katılmak, bilgilenirken kazanmak istiyorsanız Kriptobi topluluğuna (https://t.me/kriptobi ) katılmayı unutmayın.

 

AŞAMA 1 (Grup Yöneticilerimizin Soruları, Konuğumuzun Cevapları)

 

Soru 1. Prasaga’nın ne olduğu hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz? Bu sektörde ne yapmayı ve hangi sorunları çözmeyi hedefliyor?

Prasaga, Yeni bir Yerel Zincir ve Yeni Bir Para Projesi; Geliştiriciler, Madenciler ve yeni Token Sahipleri ile tanışmayı umuyoruz. Umarız Kriptobi’den birçok kişi bize katılır. Blockchain mimarisinin bir sonraki evrimini tasarladık. Aslında tüm blok zincirlerinin hedeflediği vaadi gerçekleştiren bir blok zinciri. Saldırılara karşı en yüksek düzeyde direnç sağlayan. Katkıda bulunan ekosistemini ödüllendiren biri. Ve belki de en önemlisi, ağa daha fazla kaynak eklendikçe iş hacmini ölçeklendirerek hızda olası maksimum artışları sağlar. Genişletilebilir Blok Zinciri Nesne Modelimiz (XBOM) ve Nesne Yönelimli Blok Zinciri ™ (OOB ™ ️) tarafından katalize edilen DataGrid Blok Zinciri, tüm varlık işlemlerinin kodlamasını, yürütülmesini ve kapatılmasını doğrudan blok zincirine yerleştiren bir defter oluşturur. Akıllı Sözleşmelere gelişmiş bir yaklaşım sunar. Daha yüksek geliştirme hızı, daha yüksek kalite ve geleceğe dönük bir geliştirme altyapısı sağlar. Prasaga’nın Ürün paketi, tüm varlıkların ve devletin bireysel egemenliğini ve sahipliğini / erişimini korurken, tüm finansal ve diğer işlemler için temel bir küresel temel oluşturur.

Soru 2. Prasaga’yı diğer projelerden farklı kılan temel özellikler nelerdir?

Temel özellikler, ölçeklendirme, güvenlik ve ademi merkeziyetçilik için temel teknoloji yaklaşımıdır. Akıllı Sözleşmelerden Akıllı Varlıklara geçişimiz ve durumlarının blok zincirinde SİZİN kendi bireysel hesaplarında olması ve iki taraf arasındaki nihai anlaşma sırasında vekil veya aracılara olan ihtiyacın ortadan kaldırılması.

Soru 3. $DGT token hakkında bize toplam arzını, kullanılabilirliğini ve nereden satın alabileceğimizi anlatır mısınız?

DGT, kazılmış bir jetondur. Sabit bir toplam besleme ile tasarlanmamıştır. Amaç, satış öncesi 1.36 Milyar, LBP’de 2 Milyar ve 12 aylık bir Hollanda açık artırma likidite havuzu kampanyasında 21 milyara kadar spot fiyata bağlı olarak, ardından DGB ana ağında madencilik sunmaktır. Kullanılabilirlik ön satıştır, daha fazla bilgi için lütfen Discord sunucumuza katılın. (https://discord.gg/dBTwjpnmDN)

Soru 4. $DGT tokeni daha değerli hale getirmek için stratejiniz nedir ve jeton fiyatını ve arzını korumak için planınız nedir?

$DGT arzı, değişim denklemini kullanan (MV = PY) dolaşımdaki para birimine dayanmaktadır. DGT’nin, blok zincirinde değer/varlık değişimi için küresel bir rezerv para birimi olarak stabilize bir para birimi olması amaçlanmıştır.

Soru 5. Son olarak bize yol haritanız ve #Prasaga’nın şu ana kadar nasıl ilerlediği hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Gelecekte bizi neler bekliyor?

Proje hakkında:

 • Kasım 2017’de başladı
 • Blockchain’i IoT mesaj yoluna entegre edin
 •  Ticari WP sürümü Mart 2018
 • Token satış öncesi – Mayıs 2018’e kadar 850 bin
 • Token alıcıları bizden blockchain ölçeğini çözmemizi istedi
 • Araştırma, tasarım Ocak 2019’da tamamlandı – 200+ sayfa, tüm büyük zincirlerin ve projelerin ölçeklendirme, fikir birliği, ekonomi (parasal arz, tokenomik) 100.000 kelime notu belgeleri
 • Teknoloji tasarımını yazdı, 4 patent başvurusu sundu
 • Akıllı Sözleşmelere bakıldı

 

 • Nisan 2019, mevcut Akıllı İletişim yaklaşımıyla parçalama yoluyla ölçeklendirmenin mümkün olmadığını fark etti (herkes bunu şimdi anlıyor, ancak çok geç)
 • 2 patent beklemede. XBOM ™ ️ ve XSOA ™ ️
 • Birinci Sınıf Nesne Modeli, Merkezi Olmayan GlobalOS ve Nesne Yönelimli Blockchain (OOB) tasarlayın.
 • Durum, hesap nesnelerinde bulunur, hesapları ve tüm bireysel hesap durumunu paralel zincirden paralel zincire taşıyabiliriz
 • HyperLedger’da XBOM MVP başlatıldı

 

2021’de:
*Ana ağa giden test ağımızı geliştirmeye odaklanacağız.
*Özel Ön Satışımızı Tamamlıyoruz
*DeFi havuzlarımızı 12 aylık bir Hollanda müzayedesinde lanse etmek ve teşvik programlarımızı yürütmek
*DataGrid Collaborative ve yerel Laboratuvarlarımızı önemli bölgelerde kullanıma sunuyoruz.

Bu cevabın ardından AMA etkinliğimizin ilk aşaması tamamlandı. Ve hemen ardından Twitter üzerinden gönderilen soruların cevaplanacağı 2. aşamamız başladı.

 

AŞAMA 2 (Twitter kullanıcılarının soruları, Konuğumuzun cevapları)

Twitter Sorusu 1
Akıllı cihazlar / sözleşmeler hatalara meyillidir ve Virüslere Karşı Savunmasızdır ve hatta son zamanlarda bazı büyük DeFi projeleri sömürü ve kullanıcı fonları ve kayıplarının kurbanı olmuştur. Prasaga cihazları ve akıllı sözleşmeler ne kadar verimli ve güvenli? (Gönderen:@bimasuryaatmaj1)

Bunlar iki farklı sorundur. Akıllı Cihazlar için, cihaz donanımının / yazılımının güvenilirliğini, verilerin taşınmasını ve arka ucu sağlamak için IP’ye sahip olduğumuz için bunu IoT / Akıllı Şehir cihazlarına (yani Trafik ışıkları, termostatlar, üretim üretim hatları vb.) kontrol sistemi ve genel ekosistem hakkındaki Beyaz Bültende yararlanılabilir.

DeFi likidite havuzları kampanyamız için denetlenmiş, güvenilir platform akıllı sözleşmeleri Dengeleyici, Uniswap vb. Kullanacağız.

Twitter Sorusu 2
$Prasaga ‘nın XBOM modelinin geliştirme aşamalarının ayrıntılarını verebilir misiniz? Onu nerede kullanıyorsunuz? Diğer kavramlar ile arasındaki fark nedir? (Gönderen:@seydasubasimsi)

Prasaga XBOM, Hyperledger Fabric (HLF) üzerinde bir test ağı olarak erken bir Kavram Kanıtı olarak uygulanmıştır. HLF ilk olarak GO’da uygulandığından, HLF üzerinde GO Lang’de uygulanmaktadır.
Ancak, genel bir uygulama için XBOM, farklı programlama dillerinde uygulanan sınıflar arasında miras yoluyla çoklu programlama dillerini ve şeffaf entegrasyonu destekleyecektir. XBOM ile daha çok tanınan akıllı sözleşme yaklaşımı arasındaki önemli bir fark, kodun kalıtımının zincir üzerinde gerçekleşmesidir.
Bu, bir sınıfa ilişkin üst miras referansı, açık bir şekilde “Ledger Nesne Kimliği” (LOID) olarak adlandırdığımız bir zincir üstü referanstır. Metasınıflar, sınıflar veya sıradan nesneler olsun, nesneler arasındaki tüm etkileşimler, bu küresel olarak benzersiz LOID’ler kullanılarak mesaj geçişi yoluyla gerçekleştirilir.

Twitter Sorusu 3
Tüm 2020 yılına dönüp baktığımızda, en çok gurur duyduğunuz en iyi başarınız nedir? Prasaga’nın önümüzdeki yıl 2021’de ulaşması gereken temel noktalar nelerdir? Neden onu seçtin? (Gönderen:@AhmetSalihDuma1)

Covid-19’u atlatmak ve teknolojimizde büyük ilerleme kaydetmek ilginç bir yıl oldu. HyperLedger’da XBOM MVP’mizden ve uluslararası patentlerimizin yayınlanmasından ve daha fazlasının sunulmasından gurur duyuyoruz.
Elbette kaynak yaratmamızı tamamlamamız gerekiyor, ancak daha da önemlisi testnet’teki sonraki adımlarımız ve tüm çekirdek ekiplerimizin teknolojimizde ilerlemesini sağlamak olacak. Topluluğumuza katılım için net bir yol sağlamak için DataGrid Collaborative’i başlatmak da çok önemli olacaktır.

DataGrid Collaborative’imiz aracılığıyla küresel bir vizyona sahibiz ve her bölgedeki kilit ortaklarla, sadece token promosyonu için değil, aynı zamanda token sahipleri, madenciler ve özellikle blok zincirimizdeki geliştiricilerle otantik topluluk gelişimi için çalışıyoruz. Vietnam, Filipinler, Kore, Türkiye, BAE / Dubai, Crypto Valley İsviçre ve diğerleri gibi bölgeler ortaya çıktıkça DataGrid Collaborative Labs oluşturacak ve canlı topluluklar oluşturmak için yerel üyelerle birlikte çalışacağız. Tüm bölgelerde varlığımızı inşa etmemize yardımcı olmak isteyen bir topluluk üyesi arıyoruz. Tam DeFi havuz stratejilerimizi uygulamaya koyduğumuzda, yerel değişimler gelecek, geçmişte değişimlerin oynadığı önemli rolü görüyoruz ve topluluk faydaları olarak devreye girecek.

 

 

Bu cevabın ardından etkinliğimizin 2. aşaması sonlandı ve son aşama için Kriptobi topluluk üyeleri tarafından ‘’Canlı Soru-Cevap’’ aşaması başladı. Dakikalar içinde gelen sorular içerisinden konuğumuzun cevapladığı 7 soru ise aşağıdaki gibi şekillendi.

 

AŞAMA 3 (Topluluk üyelerinin canlı soruları, Konuğumuzun cevapları)

Canlı Soru 1. Atomik çapraz zincir komünikasyonu hakkında daha fazla detay aktarabilir misiniz, lütfen? Oldukça ilgi çekici olmalı!

DGB dahili zincirler arası iletişimden veya bizim “liderden lidere” iletişim dediğimiz şeye atıfta bulunduğunuza inanıyorum. Bu, iletişim için bir lider belirleme gereksinimini ortadan kaldırmak için bir Ethernet LAN kanalı gibi bir çarpışma alanını simüle eden değiştirilmiş bir RAFT BFT protokolüdür (RAFT veya benzer BFT için bekleneceği gibi). Bunu yaparken, bir DGB paralel zinciri başka bir DGB paralel zincirine atomik olarak gönderebilir. Bu, paralel zincirleri yönetmek için merkezi bir “işaret” tipi zincir ihtiyacını ortadan kaldırmak açısından kritiktir. Buna karşılık, merkezi işaret tipi zinciri ortadan kaldırarak, işaret zincirini çalıştırmak için ihtiyaç duyulabilecek “özgecil” düğümler sorununu ortadan kaldırıyoruz.

Canlı Soru 2. Bir yatırımcı olarak soruyorum. Belirli bir zaman için $DGT token alıp cüzdanımda tutarsam kazancım ne olacaktır? Ve bu sırada tokeni hangi amaçla kullanabilirim?

Size sadece modellerimizin neye benzediğini söyleyebiliriz. İçsel olarak parasal yaklaşımımıza dayanarak, deflasyonist bir yaklaşımdan enflasyonist bir yaklaşıma geçmeden önce 120x ile 144x arasında getiri görüyoruz. (8-10 yıldan fazladır)

Bu modeller, büyük ölçekli benimsememizi besleyen spekülasyonlar ve büyük benimsemeler gibi herhangi bir dış etkiyi hesaba katmaz, yalnızca bizi iş ve tüketici işlemleri için kullanan temel dApp’ler.

IOTA, Stellar ve EOS gibi diğer projelerin neler yapabildiğini görüyoruz ve performans artışı, geliştirme kolaylığı ve para birimimizin istikrarlı hale gelmesi ile bu projeleri yatırımcıların yatırım getirilerinde gölgede bırakacağımıza inanıyoruz.

Canlı Soru 3. Birçok kripto para kendilerine zenginlik yaratmak amacıyla oluşturuluyor. Peki sizin kripto para sektörüne değer katmasını amaçladığınız değerler  nelerdir?

Bu soruyu beğendim ve projemizin ve ekonomik modelimizin arkasındaki ana motivasyon kaynaklarından biri. Bu, projedeki 3. yılımız, 2018 baharında 850 bin dolarlık ilk DGT ön satışımız Araştırma ve ölçeklenebilir, izinsiz blok zinciri tasarımı ve DataGrid Blockchain’in (DGB) ekonomik üretkenliğine dayalı bir Küresel Rezerv Para Birimi oluşturma için artırıldı. Şimdi 6 patent için başvurduk ve daha fazlası geliyor.

Prasaga bir değer deposu gibi görünmüyor, bugün kripto dünyasında pek çok kişi var, tam tersini yapmaya çalışıyoruz. $DGT arzı, değişim denklemini kullanan (MV = PY) dolaşımdaki para birimine dayanmaktadır. DGT’nin, blok zincirinde değer / varlık değişimi için küresel bir rezerv para birimi olarak stabilize bir para birimi olması amaçlanmıştır. Bu, uzun vadeli sürdürülebilirliği garanti edecek, DGT’yi sadece spekülasyon yapmakla kalmayıp her tür varlığın takası için kullanan bir ekonomi inşa etmemiz gerekiyor.

Canlı Soru 4. Prasaga, çapraz zincir entegrasyonlarına elverişli bir ağ oluşturacak mı? Bu sayede merkeziyetsiz uygulamalara giriş sağlayacak mı? Ethereum zincirindeki karşılığının ERC20 olduğunu düşünürsek Prasaga zincirindeki karşılığı ne olacaktır?

Sınıflar ve metasınıflar dahil tüm nesneler için benzersiz genel referanslara sahip nesne yönelimli bir model kullanma yaklaşımı. Token kavramının varlıklarınkine dönüştürülmesini sağlar. Bunu düşünmenin başka bir yolu da kendileriyle ilişkili yöntemlere (kodlara) sahip varlıklar veya belirteçler olan “akıllı belirteçler” dir. Bu nedenle kod, varlık nesneleriyle birlikte hesaptan hesaba “hareket eder”. Prasaga, paralel zincirleri arasında zincirler arası iletişimi doğal olarak uygular ancak şu anda diğer zincirlerle (yani Bitcoin, Ethereum, vb.) Çapraz zincir iletişimleri tasarlamıyoruz. Topluluğun gelecekte bu tür çözümler geliştirmesi muhtemeldir.

Canlı Soru 5. Bu noktada, büyümeye devam edebilmeniz için Binance gibi borsalara ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyor musunuz? Veya tüm bunları unutup diğer aktivitelere odaklanmak daha mı faydalı olacak?

Bu harika bir soru. Borsalarla yapılan görüşmelerde çok zaman harcadık. DeFi’den önce tokenlerinizin hem keşfi hem de likiditesi açısından kesinlikle kritik öneme sahiplerdi. Merkezileştirilmiş borsaların (CEX’ler) likidite sonrası oynadığı rol artık bir geçit faktörü değil. Çok pahalı listeleme ücretlerini haklı çıkarıyor, yine de görünürlük elde etmenin bir yolu olmaya devam ediyorlar. Şu anki inancımız, projemize ve token sahiplerimize en iyi şekilde hizmet eden daha adil ortaklıklar kurabileceğimizdir.

Canlı Soru 6. Tüm kripto para projelerine ait tokenlerin gerçek hayatta kullanım alanları mevcuttur. Bize, kendi tokeninizin Prasaga ekosistemi içindeki rolünü anlatır mısınız? Ve tokeninize neden uzun vadeli yatırım yapmalıyım?

DGT, DGB’nin yerel para birimidir. Özellikle tasarım, kavram olarak Ethereum GAS’a benzer işlem yürütme için DGT’yi kullandı. Tüm madencilik ödülleri DGT’de. Küresel bir rezerv para birimi olmanın amacı olarak, değer değişimi için DGB üzerindeki varlıkları fiyatlandırmak için kullanılması amaçlanmıştır. (örneğin varlıkların satın alınması ve satılması). “Sıfır enflasyon” ekonomik modelini kullanan DGT’nin, zaman içinde diğer rezerv para birimlerine kıyasla (örneğin ABD Doları ve Avro) değer kazanması beklenmektedir.

Canlı Soru 7. IOT ve Blok Zincir piyasası, IOTEX ve IOTA tarafından yönetiliyor gibi görünüyor. Benim sorum, Prasaga bu baskınlığı kırmak ve söz sahibi olmak için neler yapmayı planlamaktadır?

İlk olarak 2bin’in başlarında kavramsallaştırıldığından beri IoT’ye dahil olduk. Veri modeli, uzaktan erişim ve buluta ağ geçidi için uluslararası açık standartları yazan standart organlarında oturduk. Yüksek performanslı bir mesaj veri yolunu blockchain ile entegre ediyoruz, IoT verileri ASLA bir blockchain’e gidemez.

Bu alandaki uzmanlar olarak duruşumuz, standart kuruluşlar aracılığıyla sahip olduğumuz 1000’inci ilişki / ortaklık ve tescilli olmadığımız (IOTex) ve zincirdeki tüm varlıkları entegre bir para birimi ve ölçeklenebilir nesneler olarak dahil etme yeteneğine sahip olmamızdır. Tasarım bizi tercih edilen altyapı yapacaktır.

Bir parça tescilli donanım (IOTA ve IOTEX) satmaya çalışmıyoruz; programlama dili, veri modeli, protokol, platform veya sağlayıcıdan bağımsız olarak her şeyin herhangi bir şeyle konuşmasını sağlayan donanım ve yazılımdan bağımsızız.

 

Bu cevabın ardından 3. aşamanın ve tüm etkinliğin sonuna geldik. Sayın Holdmann, Sayın Beberman ve Sayın Moore’ye nazik teklifimizi kırmadıkları ve topluluğumuza katıldıkları için teşekkür ediyoruz.

Kriptobi topluluğundaki diğer etkinliklerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’dan (Kriptobi (@kriptobi) / Twitter ) takip etmeyi unutmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir