YieldApp ile Gerçekleştirilen AMA Etkinliği Özeti 

  • Kriptobi
  • Ocak 28, 2021
  • 0
  • 220 görünümler
yieldapp

Türkiye’nin kripto paralar konusundaki en aktif gruplarından biri olan Kriptobi Telegram grubu, 18 Aralık 2020 tarihinde YieldApp projesi CEO’su Tim Frost, CGO’su Jan Strandberg ve CFO & COO’su Justin Wright ve sosyal medya yöneticisi Marie’yi ağırladı. Etkinliğimizin ilk aşamasında YieldApp projesi topluluk üyelerimize grup yöneticilerinin soruları ve konuğumuzun cevaplarıyla tanıtıldı, ikinci aşamasında Twitter üzerinden toplanan 3 soru konuğumuza yöneltildi ve üçüncü aşamasında ‘’Canlı Soru-Cevap’’ aşaması tamamlandı. İkinci ve üçüncü aşamada sorusu cevaplanan topluluk üyelerimiz, 20$ değerindeki hediye ile ödüllendirildi. Eğer siz de gelecekteki AMA etkinliklerine katılmak, bilgilenirken kazanmak istiyorsanız Kriptobi topluluğuna (https://t.me/kriptobi ) katılmayı unutmayın.

 

AŞAMA 1 (Grup Yöneticilerimizin Soruları, Konuğumuzun Cevapları)

Soru 1. YIELD.app nedir hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz? Bu sektörde ne yapmayı ve çözmeyi hedefliyor?

Marie: YIELD.app, müşterilerimize varlıklarınızın güvenli bir şekilde saklanmasıyla birlikte yüksek verimli bir mevduat hesabı sağlama vizyonundan doğdu! ? Bunu, geleneksel modellerle yönetilen yatırım fonu ürünlerini yansıtan basit bir platform modeli aracılığıyla sunuyoruz.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ekosistemine bir köprü kuruyoruz çünkü kripto yerlileri için bile, bu varlık sınıfının doğasında yatan karmaşıklıklarda gezinmek ve anlamak için gereken zaman, maliyet, çaba ve riskin ezici olabileceğini biliyoruz. Bunu herkesin yararına açıklığa kavuşturmayı misyonumuz yapıyoruz. ?

YIELD, 2 ana nedenden dolayı geliştirilmektedir. Merkezi Olmayan Finans ile desteklenen herkesin faiz getiren bir hesap kazanabileceği bir dijital banka kurmak. Diğer ana alan ise güvenli, sigortalı bir platform inşa etmek ve DeFi’ye yatırım yapmak isteyenler için ağır yükü biz hallediyoruz.

JC: YIELD, arka uçta portföy ekibimiz tarafından gerçekleştirilen tüm ağır yüklerle, normal çevrimiçi bankacılık gibi basit ve kullanımı kolay bir uygulama olmayı hedefliyor.

Diğer bir deyişle YIELD, kullanıcıların sadece kripto veya geleneksel para birimlerini yatırdığı ve kendilerine en uygun yatırım planını seçtiği sezgisel uygulamamız ve web platformumuz sayesinde DeFi’yi herkes için erişilebilir kılar. Bir bankacılık lisansı altında faaliyet göstererek, FinTech ve siber güvenlik alanında yılların deneyimine sahip bir ekip tarafından yönetilen sigortalı ve yenilikçi finansal ürünler sunuyoruz. Bu, kullanıcılarımızın her zaman bizimle para kazanırken rahat hissetmelerini sağlar. Stratejimizin merkezinde yer alan YLD jetonumuz şeffaf yönetişime izin verir, sadık topluluk üyelerini ödüllendirir ve sosyal etki girişimlerini destekler.

Soru 2. Benzer bir şey yapmak isteyen birçok başka proje var. Sizi diğer projelerden ayıran temel özellikleriniz nelerdir ve hangi rekabet avantajlarına sahipsiniz? Pazardan nasıl daha büyük bir pay alacaksınız?

JC: Farklı müşterileri hedefliyoruz, arka uçta fon ürünleri olan bir banka kuruyoruz, şeffaf bir model uygulayacağız, tescilli bir portföy yönetim sistemi kuruyoruz. 1. fon için garantili getiri sunuyoruz. İnsanların şu anda gördükleri lansmanımız, bunun ötesine geçeceğiz ve rakiplerimizin yaptığı işe hayran kalacağız, ancak tarafsız olup olmadıklarını veya yönlü ticarette herhangi bir riske maruz kalıp kalmadıklarını açıklıyorlar mı? Bir sigorta ürünü etrafında yenilik mi inşa ediyorlar?

Herhangi bir iyi işletme her zaman rekabete sahip olacaktır, Starling Bank, Revolut, Monzo… Farklı yaklaşımlara ve müşteri tabanlarına sahip aynı modeller. Rakiplere saldırırsak, zayıflık gösterir, bunun yerine onları onurlandırmalı ve vizyonumuzu ifade etmeliyiz. Ayrıca, yatırımcılar DeFi’ye maruz kalmak istiyorsa ve risk konusunda endişeleniyorlarsa, tahsislerini tek bir platformda yoğunlaştırmak yerine YIELD, Nexo, Celsius, vb. Arasında bölüşmeleri gereken geçerli bir argüman var.

Marie: YIELD’i diğerlerinden ayıran şey, FinTech’te kendini kanıtlamış bir sicile sahip bir ekip tarafından yönetilen düzenlenmiş lisanslı bir banka olmamızdır. Bununla birlikte, YLD jetonumuz aracılığıyla şeffaf bir yönetim sunmaya hazırız. ? Amacımız, DeFi’nin ötesine geçmek ve dünyanın dört bir yanındaki insanların kripto hakkında düşünmek zorunda kalmadan fiziksel banka kartımızı kullanarak kolayca herhangi bir para biriminde kolayca faiz kazanabilecekleri ve kazançlarını harcayabilecekleri daha ödüllendirici bir dijital bankacılık deneyimi sağlamaktır.

Ekibimiz önemli bir alan. Daha önce çok başarılı şirketler ve finans kuruluşları kurduk. Diğeri bizim yaklaşımımız. Anonim olan veya 1. günden itibaren uyumlu şirketler kurmayan birçok kripto şirketinin aksine Lisanslıyız, sigortalıyız ve müşterilere paralarının büyümesine izin verecek güvenli bir yer sunmak için bir platform inşa ediyoruz.

Soru 3. $YLD token hakkında bize toplam arzını, kullanılabilirliğini ve nereden satın alabileceğimizi anlatır mısınız?

JC: YLD jetonu kısa süre önce Trustswap’ta satış öncesi ve ana turu olduğu sonucuna vardı. 3 kat fazla abone olduğumuzu paylaşmaktan mutluluk duyduk.

Tim: Tokenomiklerimizin tamamını buradan kontrol edebilirsiniz: https://yieldapp.medium.com/yield-launching-native-yld-token-5a48f2bb48ac

Ve burada YLD’nin Bitmax ve Uniswap’taki son listeleme duyurusu: https://yieldapp.medium.com/you-can-now-trade-yld-on-bitmax-and-uniswap-b75cc3d6b017

Gelecekte, kullanıcının YLD’yi doğrudan verim.app platformundan satın alabileceği bir özellik de oluşturacağız.

Marie: $YLD jetonları artık BitMax ve Uniswap’te mevcut
$YLD’nizi bu adreslerden satın alın ??
$YLD Akıllı sözleşme Adresi: https://t.co/s1nkouqDrU
Uniswap: https://t.co/tutAZtZsxP
BitMax: https://t.co/ieq3AnqXYh https://t.co/ihgWgiz44c

Soru 4. $YLD tokenini daha değerli hale getirmek için stratejiniz nedir? Uzun vadede $YLD token tutan tüccarlar için faydalar nelerdir ve coin fiyatını ve arzını korumak için hangi planlarınız var?

JC: Jetonu başlatmanın süreçteki sadece ilk adım olduğunu söyleyebilirim. YLD tokenlerini gerçekten açan şey YIELD platformudur. Harika bir ürünün lansmanını yapacağımızdan emin olmak için bazı erken benimseyenlere erken erişimi başlatıyoruz. Ayrıca, sahip olduğunuz YIELD miktarına bağlı olarak karşılık gelen APY ile birlikte birkaç ödül kademesine sahibiz. Lütfen tokenomiklerimizi kontrol edin ve yeniyken biraz YIELD kazanın 😉

Tim: YLD, tüm ekosistemimizin anahtarıdır ve ücretleri düşürmek ve fırsatlara erişim sağlamak için kullanılır. Sürdürülebilir birçok yıllı proje inşa ederken, yeteneklerimize ürünler, özellikler ve teknoloji odaklı nişler eklemeye devam ederken yeni bir yardımcı program oluşturmayı ve eklemeyi planlıyoruz, bu YIELD.app hikayesinin yalnızca başlangıcıdır.

Bunun da ötesinde, piyasadan YLD’yi alıp hazinemize eklediğimizde hazine yeniden dengelemesi dediğimiz bir şey var. Ne kadar YLD’nin satın alındığı ve hazineye eklendiğine dair istatistikler olacak.

Soru 5. Son olarak, bize yol haritanız ve #YIELD.app’in şu ana kadar nasıl ilerlediği hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Gelecekte bizi neler bekliyor?

Martin: Projenin yol haritası, bu yolla elde edilecek birçok kilometre taşı ile sürekli yinelemeler halindedir. Ayrıca, www.yield.app adresindeki Satış Sunumunu ve sitedeki Beyaz Bülteni, üst menüyü kontrol etmenizi öneririm

 

Bu cevabın ardından AMA etkinliğimizin ilk aşaması tamamlandı. Ve hemen ardından Twitter üzerinden gönderilen soruların cevaplanacağı 2. aşamamız başladı.

 

AŞAMA 2(Twitter kullanıcılarının soruları, Konuğumuzun cevapları)

Twitter Sorusu 1
Görünüşe göre Yield Uygulaması Android veya iOS platformlarında hala mevcut değil. Henüz mobil versiyon yok. Süreçte herhangi bir engel var mı? Ne zaman yayınlanacak? (Gönderen: @iseker1905)

JC:  Web platformuna son derece öncelik verdik ve uygulamayı oradan oluşturduk. Büyük biriktirme listeleri yok, sadece önceliklendirme meselesi. yield.app adresindeki haber bültenimize kaydolmanızı umuyoruz, böylece çıktığında size haber verebiliriz ?

Bu, kimseyi yolun kenarına bırakmadan yolculuğumuzun ilk adımlarında DeFi yatırımı sunmamızı sağlıyor. Topluluğumuza yalnızca en iyisini sunabilmek için topluluğun geri bildirimlerini oluşturmasına ve almasına ihtiyacımız var. Herkes için zenginlik yaratacak harika bir ürün oluşturmak için herkesin geri bildirimine ihtiyacımız var.

Twitter Sorusu 2
Kripto ve blok zincirinde yaygın olan 3 temel sorun vardır: Güvenlik, Birlikte Çalışabilirlik ve Ölçeklenebilirlik. Yani projeniz bu sorunların üstesinden gelmeyi nasıl planlıyor? (Gönderen: @nguyenthanhtamzn)

Marie: Kritik sistemleri belirledik ve portföylerimizde bulunan DeFi cihazları da dahil olmak üzere işletim ortamımızdaki arıza noktalarını azaltmak ve ortadan kaldırmak için bunları pazarla ilgili teknoloji güvenliği senaryolarının yanı sıra stres testine devam edeceğiz. Şirket içi teknoloji çözümleri geliştiriyor ve kendi alanlarında endüstri lideri uzmanlar istihdam ediyoruz; çeşitli gözetim, girişim ve risk yönetimi komitelerimiz ve geleneksel fonlar ve sermaye piyasası en iyi uygulamalarından uyarlanan çerçevelerimiz tarafından desteklenen veri güvenliği danışmanları.

YIELD, hızlı genişleyen bir DeFi ekosistemine güvenli bir şekilde erişmek için tescilli otomatik portföy tahsisi ve portföy yönetimi araçları geliştiren teknoloji, risk ve yazılım mühendisliği ekiplerimizle yakın çalışan ‘Portföy Yöneticilerimiz’ olan çekirdek bir uzman ekibine sahiptir. Ayrıca bu alandaki en iyi akıllı sözleşme denetçilerinden bazılarıyla çalışıyoruz.

Twitter Sorusu 3
Projenizi incelediğimde ve tanıtım yazısını okuduğumda “Portföy Yönetim Motoru” nun çok önemli bir yere sahip olduğunu görüyoruz. Portföy Yönetim Motoru hakkında bilgi verir misiniz? Kullanıcılar için faydalar nelerdir? (Gönderen: @waybesuricata)

Marie: Özel POMS veya portföy yönetim sistemimizi oluşturuyoruz. Bu, birçok düzeyde çok fazla bilgi sağlar. Sosyal trendleri gözlemliyor, teknik durum tespiti yapıyor, havuzları ve akıllı sözleşmeleri izliyor ve iş analizi raporları çalıştırıyoruz. Bunu müşterilerimize alabileceğimiz en güvenli önlemlerle alabileceğimiz en yüksek verimi sunmak için inşa ettik. Şirket içi teknoloji çözümleri geliştiriyor ve kendi alanlarında endüstri lideri uzmanlar istihdam ediyoruz; çeşitli gözetim, girişim ve risk yönetimi komitelerimiz ve geleneksel fonlar ve sermaye piyasası en iyi uygulamalarından uyarlanan çerçevelerimiz tarafından desteklenen veri güvenliği danışmanları.

YIELD, hızla genişleyen bir DeFi ekosistemine güvenli bir şekilde erişmek için tescilli otomatik portföy tahsisi ve portföy yönetimi araçları geliştiren teknoloji, risk ve yazılım mühendisliği ekiplerimizle yakın çalışan ‘Portföy Yöneticilerimiz’ olan çekirdek bir uzman ekibine sahiptir.

JC: Temelde kullanıcılarımız adına yatırımları yönetiyoruz. Arka uçta, otomatik bir tahsis, analiz ve güvenli portföy yönetimi paketi oluşturan bir analist, sorgu, portföy yöneticileri ve geliştiriciler ekibimiz var. Bugün başka hiçbir yerde mevcut değil, ancak etkileşimde bulunduğumuz havuzlar ve çiftliklerden bağımsız olarak fırsatları en üst düzeye çıkarmak için tasarlandı.

İlk fonumuz nötr dolar olacak ve sabit para destekli. DeFi ekosisteminde büyüyen hızla gelişen fırsatlara yönelik diğer otomatik yaklaşımların yanı sıra fonlama oranı arbitrajının yanı sıra gelecekteki ürün yetenekleri için süreksiz kayba karşı dinamik korunma sağlamak için tescilli portföy yönetim sistemimizde dinamik riskten korunma araçlarını kodluyoruz. İlk ürün, garantili düşük riskli minimum APY’dir.

 

Bu cevabın ardından etkinliğimizin 2. aşaması sonlandı ve son aşama için Kriptobi topluluk üyeleri tarafından ‘’Canlı Soru-Cevap’’ aşaması başladı. 5 dakika içinde gelen sorular içerisinde konuğumuzun cevapladığı 6 soru ise aşağıdaki gibi şekillendi.

 

 

AŞAMA 3 (Topluluk üyelerinin canlı soruları, Konuğumuzun cevapları)

Canlı Soru 1. Benimsenme için ortaklıklar kaçınılmazdır. Bu durum göz önüne alındığında gelecekte hangi ortaklıkları kurmayı planlıyorsunuz ve mevcut partnerleriniz kimlerdir?

Marie: Ortaklıklarımız ve destekçilerimiz – PAL Capital, Alphabit, Yeoman’s Capital, BitGo, Ava Labs, Blockpass, Zokyo, BnkToTheFuture, liste uzayıp gidiyor… Tim’in daha önce de ifade ettiği gibi, çok güçlü destekçilerimiz var. Bu şirketler tarafından destekleniyoruz: https://www.alphabit.fund/ https://bnktothefuture.com/ https://digistrats.com/ https://www.palcapital.com/ https://www.yeomans.capital/ https://chronosvc.com/

Alphabit ve bankofthefuture sektörde çok iyi bilinen firmalar, borsalarla çalışmayı planlıyoruz ve önümüzdeki haftalarda bu konuda daha fazla bilgi olacağını düşünüyorum. Yaklaşan haberler için @yieldapp Telegram kanalımıza katılmayı veya Twitter https://twitter.com/YieldApp sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

Şu anda değişim ortağı planlarımızı tartışmıyoruz, ancak büyük borsalarda görüşmelerin devam ettiğini söyleyebiliriz. Ayrıca yakında çıkacak olan pek çok yeni DeFi protestouyla da yakın çalışıyoruz. Gerçek projeler ve benzer fikirlere sahip proje kurucuları bir araya geldiğinde tüm ekosistem fayda sağlar, 1. günden itibaren küresel bir izleyici kitlesi hedefliyoruz, zaten DeFi alanındaki diğer profesyonel oyuncularla birlikte çalışıyoruz ve ittifaklar kurmaya devam ediyoruz. Bunlardan bazıları teknoloji odaklı, tamamı ise sürekli iyileştirme ve faydaları müşterimizin geri kazanması amacıyla bilgi odaklı. Ayrıca 5 yıldan fazla bir süredir sektörde olduğumuz için oldukça iyi bağlantılarımız olduğunu söyleyebilirim.

Canlı Soru 2. Projeniz çok hoş görünüyor, ekibi tebrik ediyorum. Eğer ki platformunuza bir saldırı olması halinde kullanıcı zararlarını karşılayacak bir sigorta fonunuz mevcut mudur?

Marie: Platformu 2 şekilde sigortalıyoruz. Birincisi, sigortalı cüzdanlarımız ve BitGo’dan velayetimiz var. İkincisi, elde edilen gelirin bir yüzdesini alıyoruz ve bunu bir sigorta havuzunda topluyoruz. Kaybedilen herhangi bir potansiyelin karşılanması gerektiğinde bu havuz kullanılacaktır. Sonunda bu bir reasürans ürünü haline gelecektir.

Canlı Soru 3. Bazen projeler, DeFi topluluğundan yeterli ilgiyi alamazlar. Bu içsel sorunu yenmek amacıyla YieldApp, kendi ismini yaymak ve daha popüler olmak için neler yapmaktadır?

Marie: Bu çok güzel bir soru! Çoğu zaman şirketler İngilizce konuşulmayan ülkeleri unutur. YIELD hikayesinin biraz farklı olduğunu bilmenizi istiyorum. Ekip pek çok farklı milletten insanlardan oluşuyor. Bu yüzden insanlara kendi ana dillerinde dokunmanın ne kadar önemli olduğunu çok iyi anlıyoruz.

Planımız, tüm ekosistemimizi ilgili dillere çevirmek. Çoğunlukla bu, ilk başta en güçlü çekişi hangi konumda gördüğümüze bağlı olacaktır! Farklı tanınmış kripto topluluklarıyla bir dizi AMA seansı düzenliyoruz. Şimdi farkındalığı yaymayı planlıyoruz.

Canlı Soru 4. Cüzdanımızı bağlayıp uygulamanızı kullanırken YieldApp ne gibi önlemler almaktadır? Kullanıcılarınıza sunduğunuz güvenlik ortalamalarından bahseder misiniz?

Marie: Aslında kriptoda en iyi güvenlik ekiplerinden birine sahibiz ve ayrıca danışman kurulumuz akıllı sözleşme uzmanlarıyla dolu. Her kullanıcı için KYC yapıyoruz ve bu, güvenli ve diğer kullanıcılar için risk oluşturmayan bir platforma sahip olabilmemiz içindir.

Canlı Soru 5. Farklı müşterileri hedeflediğinizi söylediniz, bunu biraz açar mısınız?

Marie: Demek istediğimiz, küresel bir izleyici kitlesini hedefliyoruz. İlk günden itibaren, DeFi alanındaki diğer profesyonel oyuncularla birlikte çalışıyoruz ve ittifaklar kurmaya devam ediyoruz. Bunlardan bazıları teknoloji odaklı, tümü sürekli iyileştirme ve faydaları müşterilerimize geri aktarma amacıyla bilgi odaklı.

Canlı Soru 6. YIELD projesinin gelişimine katkı sunacak büyük kitleye sahip bir partneriniz var mı?

Tim: YIELD için, tüm ortakların ve destekçilerin büyük bir etkiye sahip olduğunu söyleyebilirim. Çünkü sadece yatırımcı olarak projeyle iş birliği yapma konusunda anlaşmaları değil, aynı zamanda bazı danışmanlık danışmanlığı ve altyapı ve ekosistem bilgisine katkıda bulunma konusunda anlaşmaları proje. (Sanırım şu anda seçmek zorunda kalırsam en sevdiğim soru budur).

Canlı Soru 7. Sorum düzenlemelerle ilgili. YIELD herhangi bir banka lisansına sahip midir? Tamamen regüle edilen bir şirket misiniz?

Marie: Evet, FinTech’te kendini kanıtlamış bir sicile sahip bir ekip tarafından yönetilen yasal lisanslı bir bankayız ve YLD jetonumuz aracılığıyla şeffaf bir yönetim sunuyoruz. Amacımız, DeFi’nin ötesine geçmek ve dünyanın dört bir yanındaki insanların kripto hakkında düşünmek zorunda kalmadan herhangi bir para biriminden kolayca faiz kazanabilecekleri ve kazançlarını fiziksel banka kartımızı kullanarak harcayabilecekleri daha ödüllendirici bir dijital bankacılık deneyimi sağlamaktır.

 

 

Bu cevabın ardından 3. aşamanın ve tüm etkinliğin sonuna geldik. Tüm konuklarımıza, nazik teklifimizi kırmadıkları ve topluluğumuza katıldıkları için teşekkür ediyoruz.

Kriptobi topluluğundaki diğer etkinliklerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’dan (Kriptobi (@kriptobi) / Twitter ) takip etmeyi unutmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir