Blockchain Şehri Konya IstanBlock2020 ‘de

IstanbulBlock2020

IstanBlock2020, 9-10 Nisan tarihlerinde olacak konferansına İstanbul ev sahipliği yapacak. Şüphesiz ki tüm gözler Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Altay’da olacak. Altay, İstanbul’daki zirvede temeli blockchain teknolojisinden oluşan ŞehirCoin projesini ve ŞehirCoin’in geleceğinden bahsedecek. İstanbul’daki zirveye Türkiye’ye ilk defa gelecek kişiler arasında Bybit’in kurucu Ceo’su Ben Zhou, Bitcoin.com Yönetim Kurulu Başkanı Roger Verve ve NEO’nun kurucusu Da Hongfe yer alıyor.

Dünya’da her bölümde iş yapış şeklini geliştirmesine ve değiştirerek katkı sağlamasına kesin gözüyle bakılan blockchain teknolojisi, Türkiye’de bu alanın önde gelen isimleriyle birlikte görüşülecek. Türkiye’ye ilk kez adım atacak konuklara ev sahipliği yapacak olan IstanBlock2020, 9-10 Nisan tarihlerinde dijital yollarla iletişim danışmanlığı yapan EAK Digital tarafından gerçekleştirilecek. IstanBlock2020 konferansının en önemli konuşmacılarından biri ise Konya Belediye Başkanı İbrahim Altay olacak.

Altay ŞehirCoin’i Anlatacak

Türkiye’deki belediyeler arasında blockchain teknolojisine ilk yatırım yapanlardan Konya Büyükşehir Belediyesi de IstanBlock2020’ye katılarak yatırımlarını ve aynı zamanda ŞehirCoin ile neler sunacaklarını anlatacak. Başkan Altay, 2020 yılının başında, 2.4 milyon kişilik nüfusu olan Konya’da blockchain teknolojisini yaygın hale getirmek için, adına ‘ŞehirCoin’ verdiği kendi dijital para birimini geliştirmek için çalıştıklarını duyurdu. Konuyla ilgili Uğur İbrahim Altay şu açıklamayı yaptı:

“Son olarak kamuoyuna açıkladığımız ŞehirCoin ile belediye varlıklarını ve sosyal program çerçevesinde sistemde yer almak isteyen paydaşların karşılayacağı rezerv fon üzerinden coin üretilecek. Daha sonra bu coinler sosyal yardım programları çerçevesinde halkımızın ödeme aracı olarak bir ekosistem içerisinde kullanılacak. Belediye hizmetleri bu coin ile sunularak vatandaşımızın avantajlı şekilde faydalanması sağlanacak. Sosyal yardıma halkın dijital bir teknoloji ile katılımı sağlanacak. Belediyemiz bu süreci yöneten ve işleten olacak. Bunun için İstanbul Blockchain Week ve ana etkinliği olan IstanBlock2020’yi bir fırsat olarak görüyorum. Böyle büyük bir organizasyonda sektörün önemli aktörleri ile bu yeni dünyayı konuşuyor olmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum.”

Dünya’nın Tek Örneği: Konya

EAK Digital CEO’su olan Erhan Korhaliller, İbrahim Altay’ı Avrasya’daki en kaliteli blockchain etkinliğinde ağırlayacak olmanın büyük bir onur sebebi olacağını belirtti ve Sözlerine şu şekilde devam etti:

“Başkan Altay’ın büyük bir Türk şehrine blockchain ve kripto getirme kararlılığı, bu nisan ayında İstanbul’a getireceğimiz vizyonun parlak bir örneğidir. Konya, yerel yönetim hizmetleri ve altyapısında iyileştirmeler sağlamak için blok zinciri ve kripto para biriminin potansiyelinden faydalanırken, aynı zamanda blok zinciri ve kripto para birimleri ile neler yapılabileceği konusunda Dünya’daki diğer şehir yönetimlerine bir örnek görevi görüyor.”

İstanBlock2020’de Uğur İbrahim Altay’ın ve Türkiye’ye ilk defa gelecek olan isimlerin yanı sıra, Celcius Network’un kurucusu Alex Mashinsky, Türkiye’den MenaPay’ın CEO’su Çağla Gül Şenkardeş, Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Barış Özistek ve daha birçok isim de ilk kez Türkiye’de bir araya gelecek.

Etkinlik ile ilgili tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir