Ripple Yetkilisinden Regülasyon Açıklaması

regülason

Ripple Şirketi’nin üründen sorumlu mümessil Başkan Yardımcısı Asheesh Birla geçtiğimiz günler içerisinde katılmış olduğu bir etkinlikte dijital para sektörü ve Amerika’nın yaptığı regülasyonlar hakkında mühim açıklamalarda bulundu.

Amerika ve Dijital Para Regülasyonları

Kripto para ve regülasyon kavramını sıkça yan yana görüyoruz. Regülasyon ekonomik açıdan kısaca ‘‘Ekonomik amaçlara yönelik olarak devlet tarafından yürürlüğe konulan her türlü anayasal, yasal ve kurumsal düzenlemeleri ve diğer her türlü kamusal politikaları ve yapılan uygulama’’ anlamına gelmektedir.

Kripto para birimleri dikkat çekici bir hızla ünlenmeye ve gün geçtikçe bilinirliği artarken, regülasyonlar hakkında kimsenin bilgi sahibi olmaması ve regülasyon konusundaki eksiklik kesinlikle birçok yatırımcının kafasında soru işaretleri oluşturuyor. Ripple yetkilisi Asheesh Birla ise Amerika’ya seslenerek yapacağı regülasyonların pro-aktif olması gerektiğini dile getirdi.

Amerika dışındaki ülkelerin regülasyon adına çoktan harekete geçtiğini ve Amerika’nın benzer bir tutum sergilemesi gerektiğini belirten Birla, İngiltere içerisindeki kripto paralarla ilgili bir adım atıldığını, Singapur’un FinTech’e karşın oldukça dostane bir tutum sergilediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“İngiltere içerisinde kripto paralar hakkında bir çerçeve hazırlanıyor ve bu mükemmel. Singapur ise hem FinTech hem de kripto para şirketlerine yönelik oldukça dost canlısı bir tavır takındı. Bence kurumsal yatırımcıların tam anlamıyla sektöre girmelerinden önce ihtiyacımız olan son şey, ABD tabanlı regülasyonlar.”

Kripto Paraların Şifresi: Amerika

Kripto paralar ve blockchain teknolojisinin kalbi gerçek anlamıyla Amerika’da bulunuyor. Burada yapılacak olan kıymetli regülasyonlar, Dünya üzerindeki tüm piyasayı ve kripto paraları etkisi altına alabilir. Tüm kripto severler tek yürek olmuş durumda. Herkes Amerika’daki regülasyon ile ilgili gelişmeleri dört gözle ve büyük bir heyecan ile bekliyor.

Bu aralar adı çok gündeme gelmese de Bitcoin ETF’si geçmiş dönemdeki yatırımcıların en çok istediği ürünlerden bir tanesiydi. Amerika’nın finansal regülatörlerinin buna izin vermemesi, kripto para severler arasında büyük hayal kırıklığı oluşturarak kripto kullanıcısını üzmüştü. Geçtiğimiz aylarda ise Amerika yeni kripto para regülasyonlarını oylayacağı haberi ile gündeme gelse de, bu konuda henüz bir şey yaşanmadı. Gelecek dönemde

Amerika’nın regülasyon hakkında olumlu ya da olumsuz bir açıklama yapması piyasayı mutlaka etkileyecektir. Fakat Amerika’nın gündeminde bunun olduğunu pek düşünmüyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir