Dev Şirketlerden Madencilik için Dev Ortaklık!

SBI Holdings

Japonya merkezli dev finans hizmeti SBI Holdings‘in yan kuruluşu, Almanya’nın teknoloji devi Northern Data AG ve merkezi Teksas’ta bulunan, veri merkezleri operatörü Whinstone US ile kripto para madenciliği için ortaklık kuruyor.

Nasıl Oldu ?

Bugün yapılan açıklama ile birlikte ortaklık tam anlamıyla resmiyete dökülmüş oldu. Duyuruda, Merkezi Almanya’nın Frankfurt şehrinde bulunan Northern Bitcoin AG’nin yan kuruluşu olan Whinstone’un, Amerika’nın Teksas Eyaleti’ndeki veri merkezinde SBI Crypto’ya ev sahipliği yapacağı ve beraberinde blockchain teknolojisi ve madencilik ile ilgili projelerde her türlü yardımı sağlayacağı belirtildi.

SBI CEO’su Carson Smith, SBI’nın 2018 yılının başından beri Teksas’ta bulunan madencilik merkezi için Whinstone ve Northern Data ile görüştüklerini söyledi. Görüşmenin olumlu sonuçlandığını duymak bugüne kısmetti.

Yapılan duyuruda ilgi çeken başka bir kısım daha vardı. O kısım SBI Crpto’nun, Nothern Data’ya yatırım yapabileceği olmasıydı. Bu şu an bir olasılık gibi gözükse de önümüzdeki günlerde böyle bir gelişmenin olup olmayacağı konusu henüz netlik kazanmış değil. 

SBI Nasıl Yükseldi?

Yapılmış olan duyuru tıpkı geçtiğimiz aylarda olduğu gibi şirketlerin büyük bir madencilik operasyonu üzerinde olduğunu gösteriyor. Bilindiği üzere SBI şirketinin geçtiğimiz dönemde yeni bir maden tesisinde, ‘Kripto para madenciliği’ adı altında Whinstone şirketi ile çalışma yapmak üzere anlaştıkları dedikodusu yayılmıştı.

2019 yılının Kasım ayında ise Northern Bitcoin, Dünya üzerindeki en büyük madencilik merkezini inşa etmek için Whinstone şirketi ile anlaşma imzaladı. Northern Bitcoin’in yeni tesisinin, 2020 sonuna kadar 1 gigawattlık elektriğe ulaşması bekleniyor.

SBI, dünya üzerindeki ödemeleri gerçekleştirmek ve ticaret finansmanı oluşturmak gibi mali işlemler için dünya standartları oluşturmak adına belirli stratejileri izleyerek, geçtiğimiz birkaç ayda kripto paralara olan ilginin sürekli olarak arttığını gözlemledi.

SBI’nın yapmış olduğu genel durum değerlendirmesinde 30 Eylül 2019 kaynaklı raporlara göre şirket gerilese de, 2019 yılı genelinde kripto girişim sermayesi alanı önemli oranlarda gelişim kaydetti. Bu gelişimi şirketin bir diğer kolu SBI VC Trade kaydetti. SBI Holdings kripto para borsalarına dayanan kârların belirli oranlarda büyümesinin yanı sıra, SBI Crypto’nun gelişimi ve kârında da önemli bir gelişim kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir