Ethereum Cüzdan Takibi Nasıl Sağlanır?

  • Kriptobi
  • Ekim 21, 2019
  • 0
  • 779 görünümler

Kripto Para Cüzdanınızın Takibini Sağlamanın Yolları Nelerdir? 

Kripto para cüzdanımıza gelen koinleri nasıl görürsünüz? Tabi ki cüzdanınıza giriş yaparak. En azından kripto alanında yeni olanlar bu şekilde bakıyorlardır. Fakat bilmeleri gerekiyor ki bunun çok daha basit ve çok daha güzel alternatif çözümleri bulunmaktadır. Özellikle airdrop ile ilgilenen kripto severler, cüzdanlarını sürekli kontrol etme ihtiyacı duymaktadırlar. Bunun en geçerli sebebi belkide yüzlerce airdropa katılmalarıdır. İnsan ister istemez yaptığı işin meyvesini hemen yemek ister ve bu yüzden katıldığı airdroplardan alacakları koinlerin gelip gelmediğini sürekli kontrol etmek isterler.  

Yazının en başında söylediğimiz gibi bunun yollarından biri doğal olarak cüzdana girmektir. Kesinlikle cüzdana girdiğinizde herhangi bir koinin cüzdanınıza gelip gelmediğini görebilirsiniz. Peki başka türlü nasıl görürsünüz? sorusuna şimdilik 2 cevapla karşılık verelim. Bunlardan 1.si telegram kullanan kullanıcılar için @ETHtokenExplorer_bot 2.si ise ethplorer sitesidir. Bir tanesi telegram üzerinden kullanılan telegram botu iken diğeri bir web sitesidir. 

ETHtokenExplorer Telegram Botu 

ETHtokenExplorer kullanabilmeniz için telegram hesabınız olması gerekiyor. Telegram uygulamasında iken arama kısmına @ETHtokenExplorer_bot yazarsanız bota çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu bot sizin cüzdanınızda ki her türlü işlemi mesaj olarak bildirmektedir. Koin gönderdiğinizde, aldığınızda vs. anında bildirim gelmektedir. Bu yüzden özellikle airdroplara katılan kullanıcılarımız ödemesini aldığı zaman anında haberdar olabilmektedir. Bu botun diğer ve bizim asıl kullanma sebebimiz olan özelliği ise cüzdanınızdaki koinlerin eğer borsada ise hangi borsada olduğunu ve o borsadaki anlık fiyatına göre sizdeki adetin ne kadar ettiğini göstermesidir. Bu bahsettiğimiz 2 özellik için bizim uzun zamandır ilk ve tek tercihimiz olmuştur. 

Botun Kurulumu 

  1. Telegram uygulamasında arama kısmına @ETHtokenExplorer_bot yazıyoruz.
  2. Starta basıyoruz ve botu başlatıyoruz.
  3. Add wallet seçeneğine tıklayarak Ethereum adresimizi gönderiyoruz ve gelen mesaja karşılık olarak cüzdanımıza bir isim koyuyoruz ve yolluyoruz. Bu şekilde cüzdanımızı tanımlamış oluyoruz. 

İlk 3 adımı yaptıktan sonra zaten kurulumu tamamlamış oluyoruz. Get balance seçeneğine basarak cüzdanımızdaki koinleri ve o anki değerlerini görebiliriz. My Profile kısmından botun dil ayarlamasını yapabilir, para birimini değiştirebilir ve eklediğiniz cüzdanları görebilirsiniz.      

Ethplorer Sitesi 

Buraya tıklayıp siteye girerek istediğiniz cüzdanın içini görebilirsiniz. Kendi cüzdanınıza gelen yada giden koinlerin takibini yapabilir, aynı zamanda size gelen koinlerin geldiği adresini aratarak o koinin supply miktarından holder listesine kadar görebilirsiniz. 

Web sitesine girdiğiniz zaman direk ilk sayfada arama kısmı var. Buraya Enter tx/ address / token name yazmaktadır. Bu kısıma incelemek istediğiniz cüzdan adresini yapıştırarak arama tuşuna basıyorsunuz ve sonuç ekranı karşınıza çıkıyor. Olay bu kadar basit. Cüzdan adresini gir ve her şeyi gör. Bu site aynı zamanda bütün piyasadaki ethereum cüzdanlarının anlık transferlerini son işlemler kısmında göstermektedir. Dakika dakika hangi cüzdandan nereye ne gönderildiğine kadar göstermektedir. Bir nevi bütün ethereum piyasasının muhasebe kaydını tutuyor da diyebiliriz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir