Kin Token Nedir?

İnternet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte çok büyük bir önem kazanan sosyal medya platformları hızla büyümeye başlamıştır. Kripto paralardan bazıları bu sosyal medya platformlarına çok fazla ilgi duymaktadır. Bu kripto para birimlerinden bir tanesi olan Kin, sosyal medya üzerinden dijital ticaret ve hizmetler vermeyi hedeflemektedir. Kin farklı platformlar üzerinden hem kendisi hem de kullanıcıları için gelir eden sistemleri barındırmaktadır. Bunun örneği olan steemit coini bir çoğumuz duymuştur fakat kin token bu konuda o kadar popüler değildir. 

Kin Token Özellikleri Nelerdir? 

Kin token kendi dijital sistemi içerisinde yer alan bütün işlemlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Birçok kripto para biriminde olduğu gibi Ethereum altyapısını kullanan Kin, bunun dışında diğer sistemlerle de uyumlu olarak çalışabilmek için kendi özgün temelini oluşturmayı hedeflemektedir. Kin temel olarak gizliliği benimsemiş ve kullanıcıların bilgilerini farklı platformlarla paylaşmamayı seçmiştir. Bu konuda ne kadar başarılı olacak merakla bekliyoruz. 

Kin tarafından geliştirilen cüzdan uygulaması dünyadaki diğer cüzdan uygulamalarına benzer bir yapıda olmasına karşın Kin bunun daha da yaygınlaşmasını hedefler. Özellikle yerelde bu cüzdan dışında farklı bir uygulamaya ihtiyaç olmadığını iddia eder. Bu iddialarının karşılığında ciddi reklama ve emeğe ihtiyaç duyduğu kesindir. 

Kin Token Nereden Alınır? 

Yakın zamanda dolaşıma sokulan Kin, işlem gördüğü sanal borsalardan alınabilir. Fakat burada tercih edilecek borsanın hangi kripto para birimini kullandığının bilinmesi önemli bir kolaylık sağlar. Bazı sanal borsalardan dolar ya da Euro kullanarak da bu kripto paranın alınması mümkündür fakat ülkemizdeki kullanıcılar için bu durum henüz kullanılabilir değildir. 

Kin token CoinallCoinTigerHitbtcYobitCOSSFatbtc gibi bir çok borsada işlem görmektedir. Bu borsalardan birinden istediğiniz pariteden Kin tokeni satın alabilirsiniz. Buralarda açılacak hesaplara farklı bir hesaptan herhangi bir kripto para gönderildikten sonra satın alma işlemi yapılabilir. 

Kin Token Fiyatları 

Kripto paraların fiyatları kendi özelliklerine bağlı olarak, yaptığı anlaşmalar ve bu anlaşmaların haberlerinin iyi yapılmasına göre fiyatları etkilenmektedir. Bu bağlamda Kin ilk önemli fiyat artışını 2017 yılının sonunda yaşamış ve fiyat olarak en yüksek seviyeyi görmüştür. Normalde fiyatı 0,000065 dolar olmasına karşın çok kısa bir süre içinde fiyatı 0,0013 seviyelerine kadar gelmiştir. Yani fiyatı çok kısa bir sürede yaklaşık 20 kat artmıştır. Daha sonra hızlı bir düşüş yaşamış olup fiyatı şu an da 0,000006 dolardır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir