Quant Network Nedir? Ne İşe Yarar?

  • Kriptobi
  • Kasım 17, 2019
  • 0
  • 486 görünümler
quant network

Quant Netwok tarafından geliştirilen Quant (QNT), bir ERC20 tokenidir. Bu token, Ethereum protokolüne esaslanmıştır ve diğer Ethereum cüzdanlarıyla uyumludur. QNT, Quant Network bünyesinde bir para birimi olarak kullanılmaktadır. QNT için rahat dağıtımı ve Ethereum cüzdanlarının kullanışlığından dolayı Ethereum Blockchain’i uygun görülmüştür. Platform aktif olduktan sonra platforma erişime ve birden fazla ağa sahip olan uygulamaların, kullanıcıların kimliğini doğrulamak, kullanımı yetkilendirmek için QNT tokenlerine ihtiyaç vardır.

Quant Network Ne İşe Yarar?

Quant Network, 2015 senesinde Gilbert Verdian, Paolo Tasca ve Colin Paterson tarafından kurulmuştur. Quant Network, Blockchain teknolojisinde yeni bir çağ yaratmış diyebiliriz.

Bu kapsamda, Quant Network tarafından oluşturulan platform ile bütün mevcut olan Blockchain’lerin birbiriyle etkileşime girmesi mümkündür. Bu Blockchain’lere internetin ve dünyanın mevcut ağlarının da bağlanmasını sağlanıyor. Ayrıca, uygulamaların birden fazla Blockchain üzerinde oluşturulmasına da imkan tanınıyor. Quant Network, saydığımız bu üç maddeye imkan tanıyan platforma Overledger ismini uygun görmüştür. Bu anlamda, Overledger bir Blockchain değil, Blockchain’ler üstü bir köprü niteliğindedir.

Birden fazla ağ üzerinde çalışmak, uygulamalar için pek çok faydalı yönlere sahip. İlk olarak en büyük artı, yeni çıkacak uygulamaların büyük bir maliyet altına girerek kendilerine uygun Blockchain çıkartma uğraşları son buluyor. Mevcut Blockchain’lerin çeşitli özelliklerinden bir karışım yapmak, mevcut Blockchain’lerden birini seçmekten daha kolaydır. Bu sebeple, yeni projeler, uzun, masraflı ve riskli bir yola girmek yerine mevcut Blockchain’lerin uygun özelliklerini bir araya getirme yoluna girer. Sonuç olarak, çok daha masrafsız ve garanti bir yönteme başvurmuş olurlar. Qaunt Network ekibinin amacı, Blockchain teknolojisinin en iyi şekilde kullanılması ve bu anlamda,  Blockchain’ e olan güveni geri getirmek.

MApp Nedir? QNT Kullanımı

Yukarıda anlattığımız şekilde oluşturulacak uygulamalara MApp adı verilmiştir. Birden fazla ağ üzerinde uygulamalar anlamına gelmektedir. Quant Network projesi kapsamında MApp’lere ait bir mağaza da bulunmaktadır. Quant Network’un Overlegder üzerinden oluşturduğu bu uygulamalara MApp mağazasında erişim sağlamak mümkün olacak. İşte tam bu noktada QNT tokenleri devreye giriyor. MApp kullanmak isteyen kullanıcılar veya MApp geliştirmek isteyenler, QNT tokenleri bulundurmak zorundalar. QNT olmadan Overledger’e ulaşmanız veya MApp’den faydalanmanız mümkün değil. Bunu, Apple hesabına girişi yapmak için gerekli olan Apple ID gibi de düşünebilirsiniz.

QNT Avantajları Nelerdir?

QNT olarak bilinen Quant tokeni, Quant ekosisteminde ağa ve Overlegder platformuna erişim için kullanılır ve veri paylaşımını güvence altında tutar. Hem geliştiriciler hem de kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır ve erişim ücreti QNT baz alınarak belirlenir. Quant ticaretinin en aktif olduğu borsa Idex borsasıdır.

Ağın önemli bir parçası olan QNT token, ekibin aşağıdaki özelliklere sahip olmasını baz alarak proje değerini paylaşmakta ve desteklemektedir.

  • Daima sorgulayıcı
  • Çevik
  • Güvenilir

QNT istatistikleri aşağıdaki gibidir:

Toplam arz: 14.612.493 QNT

Dolaşımdaki arz: 12.072.738 QNT

Mevcut Fiyat: € 6.56

Mevcut Piyasa Değeri: € 79.244.737 (Sıralamada : 60)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir