Airdroplar için Twitter Güvenliği

  • Kriptobi
  • Ekim 20, 2019
  • 0
  • 298 görünümler

Twitter, airdroplar için en gerekliler listesindedir. Çünkü çoğu airdrop-bounty sizden twitter hesaplarını takip etmenizi, retweet yapmanızı, beğeni atmanızı şeklinde görevleri yerine getirmenizi ister. Bunları yapmamız karşılığında ödül alabiliyoruz. Günde birden fazla airdroba katıldığımız olabiliyor. Bunun sonucunda gün içerisinde birden fazla hesabı takip edip retweet yapmamız gerekiyor. Daha sonra twitter bizi gözlemlemeye ve hareketlerimizi spam olarak algılamaya başlıyor. Sonrasında zaten bize uyarı olarak hesabımızı askıya alıyor. Bu yazımızda bu konu hakkında dikkat etmeniz gerekenleri ve hesabınızın askıya alınması durumunda ne yapmanız gerektiğini ele alalım.  

Twitter hesaplarının askıya alınmasını önlemek için;  

Öncelikle size önerimiz eğer sıklıkla airdroplara katılıyorsanız 2 twitter hesabı kullanmanız mantıklı olacaktır. Bir tanesiyle 3 airdropa katıldığınız zaman o hesabı riske atmadan sonraki airdroplara yedek hesabınızla katılabilirsiniz. Bounty yapanlar ise bounty için kullandıkları hesaplarında airdroplara katılıp bounty için vermiş oldukları emekleri riske etmesinler ve tamamen airdroplar için ayrı bir hesap kullansınlar.  

  1. Tweetve retweet/Saatte 1 kere (aynı sayılıyor)
  2. Like/Saatte 1
  3. Yorum/Saatte 1
  4. Yeni takip/Saatte 1 

Ayrıca gün içinde her kategori için toplam 4’ü geçmeyin. Mesela günde 4 kişiden fazla takip etmeyin. 1 saat içinde 1 kişiden fazla takip etmeyin. Ayrıca hesabınızın kilitlenmesi uyarıldığınız anlamına geliyor.  

Twitter hesabınızın askıya alınması durumunda;   

Twitter hesabınız haberiniz olmadan askıya alınabilir. Böyle bir durumda hemen itiraz etmeniz gerekiyor.  

1- https://help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended Adresine gidip hesabınızı eski parolanızla açın ve sayfayı yenileyin.  

2- Formu doldurup gönderin. Twitter size hemen e-posta yollayacak. O e-postaya aşağıdaki metini doldurarak cevap verin.  

Dear Twitter Support  

I do not understand why my account was suspended?   

My Email login:   

My Username:   

My Phone number:  

Please re-check and re-open my account. Thank you very much. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir