Icon Coin Nedir?

Kısaltması ICX şeklinde olan Icon coin, tüm dünyada başlayan Bitcoin ve kripto para akımının sonucu oluşmuş ve arkasında sağlam bir ekip barındıran nadir girişimlerden birisidir. Bitcoin, Etherum gibi coinlerin acemi tüccarları fiyat olarak zorlamasının ardından insanlar yeni ve ucuz olan altcoinlere doğru yönelmeye başladılar. Icon Coin de hem ucuz hem de kolay bulunabilir olması ile bu işe yeni başlayanların gözdesi durumunda diyebiliriz. Icon, serbest bir yönetim işleyişine sahip olduğu için herkesin Icon altyapısına katılmasına olanak sağlamaktadır. Ünlü yatırımcılar tarafından hazırlanmış kısa sürede kâr ettiren coinlerin arasında Icon da bulunmaktadır. 

Icon Coin Nerede Kullanılır? 

Icon Coin, kendisine maddi gelir sağlamak amacıyla bankalar, hastaneler ve üniversiteler gibi çeşitli kuruluşlar ile çalışır. Bu kurumların dosyalarını veya verilerini şifreleyerek onları daha güvenli hale getirirler. Icon’u tasarlayan kişiler gerçek katılımcılar için birtakım uygulamalar da tasarlamaktadır. Tasarlayan grubun vizyonu ve vaatleri nedeniyle birçok yatırımcı tarafından çeşitli amaçlarda kullanılmaya devam ediyor. Oluşturduğu DAPP sayesinde toplulukların Icon ağına doğrudan katılmasını sağlar. Finansal gruplar tarafından tarafından da sıkça tercih edilen “DAVinCI” altyapısını kullanmaktadırlar. 

Icon Coin Ne İşe Yarar? 

Icon Coin de klasik kripto paralar gibi takas yöntemi ile para kazanmak için kullanılsa da tasarımındaki özellikler sayesinde direkt insanların işine yarayabilecek birçok projede yer almaktadır. Yaklaşık 1 milyar dolarlık serbest kripto para fonu Pantera Capital Icon Coin’e yatırım yapacaklarını ve bunun en büyük yatırımları olduğunu açıkladı. Bu haberden sonra da yeni yatırımcılar başta olmak üzere birçok kişi Icon’a resmen akın ettiler. Şu an piyasanın durumuna bağlı olarak bunun etkisi azalmış olabilir fakat şuan da her coin de ciddi bir düşüş yaşanmaktadır. Bir süre önce Etherum blok zincirinden ayrılan Icon, şu an tamamen kendi sistemini kullanmakta. 

Peki ICX Nasıl Satılır? 

Her kripto parada olduğu gibi Icon Coin’i destekleyen her türlü platformda istediğiniz kadar Icon satın alabilir ve satabilirsiniz. Bunun için tabi ki en önemli nokta insanların önceden ticaret yapmış olduğu ve güvenilir platformları tercih etmektir. Aksi taktirde hiç istemeyeceğiniz dolandırılma durumuna düşebilir ya da hacim olmadığı için borsada mahsur kalabilirsiniz. Yani satamazsınız ve elinizde kalır. Forumlarda bu işin ticaretinin yapanlar bulunmakta fakat kişilerin resmi bir dayanağı olmadığı için sizi dolandırmaları halinde onlara hiçbir şekilde ulaşamayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir