Binance Borsası ve Avantajları

 • Kriptobi
 • Ekim 20, 2019
 • 0
 • 432 görünümler

Binance borsası kripto dünyasında oldukça tanınmaktadır. 2017 Yılında Hong Kong merkezli olarak kurulmuştur ve kısa sürede büyük başarılara imza atarak yüksek hacimli borsalar arasına girmeyi başarmıştır. Aynı zamanda ülkemizde de fazlası ile kullanılan bir yabancı kripto para borsası olmuştur. Binance, yüzlerce altcoin ve farklı pariteler çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Bu yazımızda, bu başarılı borsayı detaylı bir şekilde alt başlıklarla inceleyelim. 

Neden Binance Kullanmalıyım? 

 • Binance yüksek güvenlik uygulamaları ve hack gibi olaylarda ayırdığı kullanıcı fonu sayesinde üyelerini mağdur etmemektedir. 
 • Apı key ile işlem yapma olanağı sunmaktadır. 
 • Arayüzü oldukça kolay anlaşılabilr. Fiyat ve hacim grafiklerini kullanmak oldukça basittir. 
 • Yüksek hacme sahiptir bu size beklemeden market order emirler verebileceğiniz anlamına gelir. 
 • Düşük işlem ücreti(fee) ile işlem yapabilirsiniz bu oran en fazla %0,1 dir.  
 • Küçük bakiyelerinizi BNB convert yapıp fee yi BNB ile indirimli bir şekilde ödeyebilirsiniz. 
 • Yaptığınız hacme göre vip fee seviyeniz belirlenir ve daha az fee ödersiniz minimum fee %0.015 dir. 
 • 4 adet stabil coin vardır. 
 • BTC, ETH, BNB, USDT paritelerinin yanı sıra xrp, pax gibi altcoinlerin de pariteleri mevcuttur. 
 • Hesap açmak ve kullanmak tamamen ücretsizdir .
 • Kimlik onayı gerekmeden günde 2 BTC’ye kadar işlem imkânı verir. 
 • Sürekli olarak yüksek ödüllü hacim deposit yarışmaları düzenleyerek kullanıcılara kazandırmaktadır. 
 • Referans sistemi mevcuttur. 

Binance Kayıt İşlemi 

Binance’ye kayıt olmak oldukça basittir. Binance üzerinden mail adresinizi girip kendinize bir şifre belirleyerek kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt olduktan sonra mail onaylamanız için mailinize gelen linke tıkladıktan sonra hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra önceliğiniz mutlaka güvenlik sekmesinden google authentication ya da sms 2fa aktif edeniz. Sms doğrulaması için telefon numaranız girip sms gönder deyip gelen sms kodunu ilgili alana girmeniz yeterlidir. 2Fa kurulumu için google authenticatıon için ilgili makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. 

Binance Kripto Para Yatırma/Çekme 

Para yatırmak için deposit sekmesinden yatıracağınız koinin adresini ve varsa memo sunu kopyalayıp gönderim yapacağınız platforma girmeniz gerekmektedir. Binance de deposit sekmesinde ki tüm adresler ve memolar sizin için özel olarak oluşturulmuştur kopyaladıktan sonra mutlaka kontrol ediniz doğru kopyaladığınızdan emin olun. Yatırma işlemi tamamlandığın da Binance sizi mail ile bilgilendirecektir gönderim onay işlemindeyken history kısmından deposite tıklayıp takip edebilirsiniz. 

Para çekme işlemi için withdraw sekmesinden elinizde gönderim için hazır bulunan (aktif bir alım/satım emriniz varsa emri iptal etmeniz gerekmekte) koini seçmeniz gerekmektedir gönderilmek istenen miktarı ve adresi girdikten sonra Binance sizden 2fa kodu isteyecek 2fa kodunu doğru bir şekilde girdikten sonra mailinize bir doğrulama linki gönderilecek linke tıkladıktan sonra işleminiz tamamlanmıştır. Dilerseniz historyden withdrawa bakarak işleminizi takip edebilirsiniz. 

Binancede Kripto Para Ticareti Yapmak 

Kripto para ticareti yapmak için exchange sekmesinden ticaret yapmak istediğiniz koini ve pariteyi seçmeniz gerekmekte. Örneğin BNB kin satın alacaksınız ve elinizde BTC koin var BNB/BTC paritesinden işleminizi yapabilirsiniz, elinizde BTC veya BNB nin listelendiği herhangi bir paritedeki koin yok ise öncelikle elinizdeki koini BTC’ye çevirmeniz gerekmektedir. Binancede 3 çeşit emir şekli vardır bunlar; market order, limit order ve stop-loss dur.  

Binance koin(BNB) Nedir? 

Binance coin BNB 155 milyon dolaşımda olmak üzere 200 milyon max supplye sahip binance borsasının koinidir. Anlık değeri 156 TL civarındadır. (22.08.2019) 

‌ 2017 temmuz ayında 0.11 $ değeri olan BNB eylül ayında 2 $ seviyelerini görerek BNB sahiplerine ciddi bir kâr bırakmıştır. Binance 3 ayda 1 olmak üzere, borsadan komisyonlar ile elde ettiği gelirin bir kısmıyla BNB coin satın alıp yakmaktadır. Binancenin 2018 ocak ayında 1.8 milyon BNB yakması BNB fiyatına ciddi bir etkisi olmuştur ve bu durum BNB coinin 24 $ seviyelerini görmesini sağlamıştır. Binance burn işlemlerine BNB nin yarısı yani 100 milyon tanesi yakılınca son verecektir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir